470 Shares 4674 views

Chiński Łazienki: tradycja i wnętrze. zdjęcie

Tradycji i kultury zabiegów wodnych w Chinach są zakorzenione w odległej przeszłości. Jej pierwsze chińskie mieszkańcy kąpiele Celestial zbudowany kilka tysięcy lat temu, na długo przed kąpieli słowiańskich. Oczywiście, wiele się zmieniło od tamtego czasu, ale podstawowa istota pozostaje niezmienna – Chińczycy przeprowadzili rytuał oczyszczenia, nie tylko umyć ciało, ale również dla pełnego relaksu, relaksu, podniesienie ducha.

Opis wanny

Nowoczesne chińskich kąpiele oferują gościom szeroki zakres usług, od sprzątania, masażu, a skończywszy na wszelkiego rodzaju rozrywki, a nawet w nocy. Jest to rodzaj wskaźnika chińskiej kulturze. Budynki, w których znajdują się kąpiele w Chinach, przypominający architekturę luksusowych hoteli, jednak tak jest. Istotnie, jak wspomniano wyżej, wiele utrzymywał się tu na kilka dni: zabawa, relaks, pobyt na noc. Okres, w którym można zatrzymać się w wannie, nie do określenia konkretnych godzin. Nie może być dowolna ilość. Płatne tylko usługi kąpieli. Goście są oferowane w kapciach wejściowych, akcesoria łazienkowe, a kluczem do szafki, gdzie można umieścić rzeczy.

Są w Chinach i taniego pomyvochnaya gdzie prysznice spowodowane pewne wątpliwości w zakresie warunków sanitarnych, dziewczyny oferują swoje usługi, w tym masażu. Nie jest konieczne, aby przejść do takich miejsc. Porozmawiamy o dobrych wanien, gdzie obserwowany odwiecznej tradycji gościnności. Uważane za najbardziej prestiżowe Pekin i Szanghaj kąpiele, w tym imię Aleksandra Makedonskogo. Tutaj, obsługa jest na najwyższym poziomie. Zdjęcia hale kąpielowe to potwierdzić.

Spotkań. tradycje

Chiński wanny – to rytuał. Zaczyna się przede wszystkim z gośćmi spotkania. Już na parkingu przed kąpielą, „Bao Zhongbao” samochód numer cheholchike powstrzymania się utrzymać poufny i intymność tego, który postanowił wykąpać i odpocząć w danej instytucji. Przy wejściu są przyjazne, uśmiechnięte dziewczyny, która gościnnie przyjąć szaty.

Administrator tradycji zapewnia szlafrok, pantofle oraz klucz szafki, oferuje szeroką gamę usług, które są wymienione w wykazie instytucji. Na wszystko trzeba będzie zapłacić później, gdy masz wszystkie zabawy, a może nawet na następny dzień – wyjście. Dalsze garderoba. Zobowiązując Chińczyków sami cię rozebrać, będzie dystrybuować wszystkie ubrania na półkach i uprzejmie przeprowadzane w bardzo kąpieli.

Orzeźwiającej kąpieli!

Zaczyna się łazienka. Zwykle jest to kilka jacuzzi. Wszystkie wanny są różnej temperaturze: zimno, ciepło, ciepło. Każdy wybiera to, co mu przyjemność. Rzeczywiście, główny sens procedur – relaksu, odprężenia. Według tradycji sobie jest ozdobiona kąpieli różne oleju dodaje się do wody i płatki róży. Korzystających z jacuzzi, każdy czuje się bardzo komfortowo.

Chiński Steam – jest to coś zupełnie inaczej niż w rosyjskiej łaźni. Nasz „brat” nie dostać przyjemność, którego użyto w ich kąpieli w Rosji. Chińskie kabiny kąpielowe para budowane są po prostu obok łazienki. Para wytwarzana jest w nich za pomocą generatora pary, co nie jest absolutnie w stanie dać do gorącego suchego ciepła, które są przyzwyczajeni do rosyjskim.

Jednak warto zauważyć, że Chińczycy szybko przyjąć tradycje innych ludzi, dodając je do swojego życia. Na przykład, w jednym z kąpielisk w Harbin wymyślił ciekawą opcją dla tych, którzy lubią gorącą kąpiel: duży pokój (łaźnia parowa) bezpośrednio na szynach jest walcowana ogromny bardzo gorący kamień litej skale. Wszystkie są w pary z wody, wylewanej z kulką, a suchy gorąca para jest utworzona. Jest to dość przypominający rosyjskiej łaźni parowej.

Niektórzy Chińczycy mają specjalny pokój kąpiel śniegu. Za pomocą generatora nie są wytwarzane śniegu, temperatura osiągnęła -10 ° C. Po sauny, sauny daje wielką przyjemność siedzieć w chłodniach. Nadal głównym urok chińskich kąpieli – jest, oczywiście, specjalne procedury.

Tshou Bay. masaż

Po para – długo oczekiwany Tshou Bay. tłumaczenie na chiński jest prosta – „pocierać plecy”, ale w rzeczywistości jest to coś więcej. Jeśli trafisz chińskich kąpiele, procedura ta będzie pamiętać przez długi czas. Położyć się na kanapie i czekać, kiedy zbliżasz się do solidnego faceta z raną na ręczniku lub sztywną gąbką. Po wlaniu ciepłej wody, ciężko pracował i zacząć masować całe ciało zaczynając od góry, kończąc na obcasach. Zabieg trwa przez co najmniej pół godziny. Jeśli uważasz, że twoje ciało jest całkowicie czysty, a potem być zaskoczony, gdy po zabiegu wokół ciebie „hałda” granulki z martwych komórek skóry. Nie ma wyjątków.

Twoje gorące ciało leżało chłodnym ręcznikiem i rozpocząć proces perkusji. Rytm jest taka, że każdy perkusista byłoby zazdrościć. Po tym, opiekun ma prawo do ciebie wszystkie kości i wreszcie oblał ciało zimnym mlekiem. Może być posmarowana masłem, mlekiem i miodem, i ponownie w łaźni parowej, aby przyswajanie wszystkich składników odżywczych. Po tych procedur, skóra staje się wyjątkowo miękka i gładka, zazdrość jakikolwiek młody człowiek może.

Poszczególne usługi są oferowane dodatkowe rodzaje masażu: głowa, nogi, z tyłu ciała. Tylko wiedza Chińczyków jest tajemnicą, z którą ugniata stopę działając na najważniejszych punktach ciała. Po tym masażu, wielu po prostu iść spać spokojny sen. Masaż głowy ma też swoje tajemnice. Dostaniesz niesamowitą przyjemność i relaks.

usługa

„Orzeźwiającej kąpieli!” Chińczycy powie tylko ujście gdzie obliczenia są wykonywane dla wszystkich przyjemności. Pośpiech nie będzie trzeba, nie ma rozliczanych godzin. Po relaksującym masażu, można spać, leżał miękki koc i nie będzie przeszkadzał, dopóki nie obudzić się i zdecydować, co robić dalej.

Dla rekreacji i rozrywki można dojechać na innym piętrze. Tutaj możesz grać w cokolwiek, choć to wszystko jest wliczone w cenę. Niektóre wanny nawet sale koncertowe, gdzie gwiazdy wykonują. Można również odwiedzić restaurację, która oferuje najbardziej wykwintne dania z menu.

żeńska połowa

sauna Chinki nie istnieje oddzielnie. W sumie istnieją specjalne kąpiele, łaźnie parowe, łazienki, do której wejście jest dozwolone wyłącznie do kobiet. Leczonych słabszej płci dość uprzejmie i wyczuciem. W miejscach ogólnych społecznych (kawiarnie, kina) może chodzić w piżamie lub sukni. Niektórzy twierdzą, że męska kąpiel bardziej luksusowy i świetnie usług przeglądania. Jednak w kwaterach dla kobiet są również obecne wszystkie korzyści (łazienki z jacuzzi, łaźnią parową, zimne baseny), a ciotka-banschitsa mimo kruchego wyglądu, to będzie Ci odpowiadać Tshou Bay, odmłodzić skórę w jednej sesji. Po wizycie chińskiego kąpieli czuję się jak po dobrym pełnego zakresu zabiegów.

Chiński centralny Bath

W centrum Moskwy w połowie XIX wieku jest słynne łaźnie Khludovskoye. Ich pełna nazwa – kąpiele Central chiński Khludovskoye. W swej istocie, były zwyczajne rosyjskie i chińskie nazywają je, ponieważ budynek został zlokalizowany nie daleko od Chin do Moskwy. Khludovskoye kąpiele wnętrze jej o wiele lepsze niż słynny potem WC Sanduny. Do tej pory, niestety, pozostało tylko cztery pokoje, reszta budynku spłonął pod silnym ogniem w 1993 roku. Teraz celem miejsce zmieniło się w odnowionym pokoju znajduje się elegancka restauracja „Silver Age”. Ulica: Teatr Lane, budynku 3, budynku 3 znajduje się pomiędzy „Dzieci Świata” i Teatru Małego.

Centralny kąpiel – zabytkiem kultury

W XIX wieku, głównym KHLUDOV producent zaprojektowany przez wielkiego architekta Eybushittsa wybudowany kompleks łaźni. Pierwszy set dla zwykłych ludzi zaczęło działać w 1881 roku, drugi przeznaczony był dla szlachty. Firma działa z powodzeniem i szybko zaczął się wykąpać klas wyższych – szlachty, arystokracji.

Do 40-tych ubiegłego stulecia, chiński kąpiel w Moskwie zostały nazwane następująco: obszar Bani №1 Kominternovsky. Obecnie budynek jest związane z zabytkami. Restauracja zaczyna pracować po południu aż do rana, podejmuje najbardziej znamienitych gości. W godzinach porannych wycieczki tutaj. Każdy może zapisać się na wycieczkę, poznaj świetności budynku i usłyszeć od przewodnika najbardziej niesamowite historie związane ze strukturą.

Wanny historia Khludovskoye

Opowieść o kąpielach Khludovskoye w Moskwie jest dość prosta. Budowa kompleksu służył jako normalnego handlowego producenta zazdrości Gerasim Iwanowicz Khludov. Początkowo był obojętny na fakt, że słynny Sanduny ludzie schodzili wale członków ludu i szlachty. Kiedy dowiedział się, ile KHLUDOV zysk przynoszą właścicielowi natychmiast postanowiłem zrobić konkurs. Gerasim Iwanowicz był największym pracodawcą w Moskwie, doprowadziły większą miłość, zdobyłem duże sumy na cele charytatywne. Uzyskać pozwolenie na budowę nie było trudne. Kupił ogromny kawałek ziemi, który mieści pałace gruzińskich książąt.

Do pracy była zaangażowana w wielkich Eybushitts architekta. Na życzenie producenta, stworzył niesamowity projekt w stylu eklektycznym. Luksusy na pierwszym miejscu. Zdobył kąpiel w 1881 roku. Później otworzył "Poltina" Halls – fiński, rosyjski, turecki. Ozdoba, różniły się nieco od pałacu. Usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Odpoczywać tu przyszedł najwyższy rangą osoby.

Przez 1917 Gerasim Iwanowicz już nie żyje, rodzina Khludovs (córka) wyemigrował do Francji. Chiński kąpiele przeniósł się do Urzędu Sowietów. Z przeniesieniem własności wartościowego powiązanego z wielu opowieści i legend, ale to inny temat.