614 Shares 7810 views

Mięśniaki: leczenie i usuwanie. Subserous węzeł mięśniak. Śródmiąższowe węzeł mięśniak

W ostatnich latach, kobiety coraz częściej do czynienia z chorobami układu rozrodczego. Patologia może mieć różne przyczyny pochodzenia, od złego środowiska, a kończąc na braku częstego porodu i aborcji. Dość powszechne mięśniaki stali guza. Pojawiają się one najczęściej w wieku reprodukcyjnym. Jednak okres ten może być po prostu nie została znaleziona. Jednak w czasie menopauzy i menopauzy pojawia się wiele objawów choroby.

Leczyć mięśniaki czy nie – prywatną sprawą każdej kobiety. Jednakże, lekarz powinien pokazać guza. W większości przypadków, patologia nie przekształcić się w nowotwór złośliwy, ale prawdopodobieństwo jest nadal. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób może być węzeł mięśniak. Aby dowiedzieć się cech nowotworu. Także dowiedzieć się, jak leczyć węzeł mięśniaka macicy.

Charakter procesu nowotworu

mięśniaka węzeł uformowany w organach rozrodczych i w jamie jest łagodną postać. Wymiary tej choroby szacuje się w tygodniach ciąży. Małe mięśniaki często nie objawiać. Jednak, jak na wielkość kobiety zaczyna obserwować różnorodne objawy. Najczęściej obejmują one następujące:

  • ból brzucha;
  • miesiączkowanie opóźnione lub przedłużone krwawienia;
  • zwiększenie masy ciała (dla dużych podmiotów);
  • zaparcia i zaburzenia jelita drożności;
  • Dział cewki moczowej i tak dalej patologia.

Węzły mięśniaka zwykle mają kształt okrągły i składa się z plecionych włókien mięśniowych. Mogą one być pojedyncze lub wielokrotne, ułożone na cienkiej łodydze albo ruszać na powierzchni narządu rodnego.

Jak wynika mięśniaków macicy

Ta patologia jest powszechną przyczyną leczenia do ginekologa. Prawie 250 kobiet w 1000, kiedy następny Badanie wykazało mięśniaków. Ścieżki wykrywania nowotworów mogą być różne.

Jeśli rozmiar guzów mniej niż 2 cm średnicy, a następnie mogą być widoczne tylko w ultradźwięków. Gdy kilka ogniska intensywnego wzrostu i doświadczony ginekolog może palpacyjne postawić taką diagnozę. mięśniaki macicy często podczas tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny.

rodzaje mięśniaków

Jak już wiesz, guz może być pojedyncze i wielokrotne. Ponadto istnieje dodatkowy klasyfikacji, który pozwala na podział patologii na sposób jego formowania. typy nowotworów są następujące:

  • podśluzówkowy węzeł mięśniaka (podśluzówkowe nowotwory zawierające cienką nogę);
  • śródmiąższowe lub stacjonarne formacji (międzymięśniowego patologii w ściance narządów płciowych);
  • Forma subserous (znajdujące się na zewnętrznej ścianie macicy i często nogę);
  • intraligamentarnaya nowotworu (węzłów znajdujących się na więzadła lub między nimi).

Oprócz nich, mniej powszechne i szyjnych węzłów urodzonych. W tym guz znajduje się w korpusie kanału szyjki macicy lub po prostu wisi go.

Czy muszę leczenia patologii

Urządzenie do obróbki mięśniak może mieć różne. Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się guz. odgrywa również ważną rolę obecność objawów. Jeśli kobieta nie wyraża żadnych skarg, lekarz zwykle zaleca, aby po prostu obserwować guza. Jednocześnie wyznaczył regularne kontrole i ultradźwięków. Kiedy wymagany jest wzrost guza zaczyna nabierać tempa i zwiększyć leczenia.

Korekta może być wykonane na kilka sposobów. Często zaleca się usunięcie mięśniaków. Jednak musi to być jakiś dowodów (zwiększony wzrost, dostępności skarg i tak dalej). Ponadto, lekarz może zdecydować się leczenie zachowawcze. Jednak nie zawsze jest pozytywny efekt. Często po korekcie hormonalnej zaczyna wzmocnienie wzrostu guza, i to nawet bardziej niż na początku. Rozważmy podstawowe metody leczenia mięśniaków.

farmakoterapia

Najczęściej specjalistów przepisać hormonalne zawierające agonistów hormonu uwalniającego gonadotropinę. Ta grupa leków pomaga zmniejszyć produkcję estrogenów. To zmniejsza wzrost guza. Jednak po odstawieniu leku może nastąpić powrót wzmocniony efekt. W tym przypadku, gdy wielkość nowotworu zaczyna się zwiększać i osiąga szybko byłą wielkość. Często subserous węzeł mięśniak może zwiększyć swoją nogę i skręcanie chodzi.

Poza Gomonov można podawać kwas traneksamowy. Promuje trombirvaniyu kilka statków. W związku z tym, moc jest zakłócony guza. Subserous węzeł mięśniak i inne rodzaje jednostek mogą obumierać całkowicie. Jednak to nie gwarantuje, że nie będzie nawrotów.

Często lek jest stosowany przed zabiegiem. W tym przypadku efekt leczenia zostaną zmaksymalizowane.

tętnicze emobilizatsiya

Procedura ta lekarstwo jak śródmiąższowe węzła mięśniaków i inne formy nowotworu. Czy to działa wyłącznie w murach szpitala. Nie wymaga użycia środków znieczulających i długotrwałej hospitalizacji.

Pacjent był podawany do cewnika w tętnicy udowej pod obserwacją rentgenowskiego, które wchodzi do jednego z naczyń macicy. Następnie wlewa się lek, blokując przepływ krwi. Rezultatem jest niedrożność tętnic, które żywią się mięśniaków. Nie jest konieczne, aby martwić się o stan narządów płciowych w takim leczeniu. Przepływ krwi do niego będą przeprowadzane przez pozostałe małych naczyń i zbiorników.

ultradźwiękami

Stacjonarne węzeł mięśniak, podobnie jak inne podobne rodzaje nowotworów można utwardzać przez działanie ultradźwięków. W tej procedurze nie wymaga znieczulenia i hospitalizacji.

Podczas manipulacji jest kobieta na stole, a lekarz wysyła fale płyną do miednicy. Operację przeprowadza się w aparacie USG lub MRI. Promieniowa falistość promować ogrzewanie tkanki nowotworu. W tym przypadku sąsiednie narządy nie są uszkodzone. Pod wpływem takiego węzła umiera, a jego konstrukcja jest zastąpiona przez tkanki łącznej.

Ta metoda leczenia jest stosowana u młodych kobiet i pierwiastek płci pięknej. Manipulacja jest dość nowy i kosztowny. Niestety, nie wszystkie placówki medyczne mają możliwość przeprowadzenia tego zabiegu.

Chirurgia: usuwanie włókniaków

Subserous lekarze węzeł mięśniak zalecane, aby usunąć chirurgicznie. Edukacja znajduje się na zewnętrznej ścianie genitalia. W większości przypadków guz ma cienkie łodygi, które mogą ulec skręceniu. Ponadto, ta nowa formacja może wpływać na sąsiadujące narządy: jajowodów, jajników i jelita. Operacja usunięcia guza przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W ten sposób można zastosować sposób laparotomii lub laparoskopową. Przy pomocy specjalnych narzędzi dr wycięto bazowych mięśniaków nogi i usuwa uszkodzoną tkankę.

Śródmiąższowe węzeł mięśniak można również usunąć w ten sposób. Jednak uszkodzona tkanka narządu płciowego. Jest to tak zwany resekcja śluzówki. Korekta ta może być bardzo poważne konsekwencje, szczególnie jeśli kobieta planuje zajść w ciążę. Dlatego młodzi pacjenci powinni wybrać bardziej nowoczesnych metod leczenia.

usunięcie macicy

Po wykryciu dużej gładkokomórkowego kobieta usuwa genitalia. Należy jednak wziąć pod uwagę wiek pacjenta oraz obecność jej dzieci. Oczywiście, jeśli istnieje możliwość lekarz stara się zachować macicę. Jednak to nie zawsze działa.

Histerektomii jest wykonywane rozległe uszkodzenia błon śluzowych i obecność objawów, które zakłócają normalnego życia. Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W tym przypadku kobieta jest hospitalizowana przez kilka dni.

Jaka jest różnica między subserous i śródmiąższowego węzła mięśniaków

Te powstawanie nowotworu wyróżnia położenia i jego wpływu na pracę ciała kobiety. Tak więc, subserous węzeł znajduje się w jamie brzusznej. Jednocześnie nie powoduje częste krwawienia, w przeciwieństwie do śródmiąższowych mięśniaków. Ponadto guz nie ma wpływu na proces ciąży i zapłodnienia. W przypadku takich chorób rzadko występują zakłócenia hormonalne. Chociaż śródmiąższowej nowotworu powoduje anemię, utratę krwi i wysoki częste bóle miednicy.

Konsekwencje mięśniaków

Najczęściej wykrywane czas i dezynfekowane nie powoduje żadnych skutków patologicznych i powikłań. Jeśli zidentyfikowali małych jednostek, korekta może być odroczone na czas nieokreślony. Konieczne jest, aby ściśle monitorować rozwój guza.

Jeśli pominiemy dotyczą zdrowia i nie zwracają uwagi na mięśniaki macicy, może dość szybko zwiększyć rozmiar i prowadzić do niepłodności. Ponadto, patologia jest możliwość degeneracji w postać złośliwą, ale to zdarza się bardzo rzadko.

Częste krwawienia i uszkodzenia ciała negatywny wpływ na samopoczucie kobiet. Dlatego konieczne jest odkrycie choroby jak najszybciej adres do ginekologa. Kobiety po czterdziestu latach warto regularnych wizyt w klasach i badania kontrolne USG. Pozwoli to czas, aby zidentyfikować ewentualne wzrost nowych i rozpocząć leczenie.

Reasumując

Teraz wiem więcej na temat mięśniaków macicy. Wiele kobiet w ciąży i szczęśliwie urodzić choroby. Jednak podczas noszenia dziecka obrzęk może stać się bardziej i stanowić zagrożenie dla życia płodowego. Dla tych kobiet, których matka i babcia cierpiała z powodu mięśniaków macicy, nie jest bardziej prawdopodobieństwo takiej patologii.

O swoje zdrowie ostrożnie. Jeśli masz pytania lub objawy, należy skontaktować się z ginekologiem o poradę. Jeśli to konieczne, lekarz może zalecić dalsze badania i leczenie. Życzę zdrowia!