705 Shares 9449 views

Sidebar dla „windose” 7 / … bez samego panelu

Wentylatory spróbuj nową siedzibę „Vista” niemal natychmiast po jej oficjalnym wydaniem. A w obliczu nowość – na panelu bocznym, takie jak półprzezroczyste użytecznego rozwoju, ale rozwój ten został całkowicie zablokowany miejsce, w którym się znajduje. Dokonaj avtoskryvaemoy lub przesłać ikony pod nim nie mógł nawet marzyć. W rezultacie, w większości komputerów to było albo zamknięte lub zminimalizowany do zasobnika systemowego. Smakosze mogą zatrzymać usługę, który jest odpowiedzialny za uruchomienie panelu.

Kiedy nowy system operacyjny, wiele obawiali się, że panel boczny do „windose” 7 będzie ponownie zająć połowę ekranu, a następnie powtórzyć problemu „Vista”. Okazało się, że panel w nowym „windose” nie. W każdym razie, jak wielu sądzi.

Panel realizacja w nowym OS

Okazało się, że nie na zewnątrz. Deweloperzy zmodyfikować go trochę, a użytkownicy nowej wersji dostał pasek boczny, … ale bez panelu. Zostaw wszystko – możliwość dodawania zegar, kalendarz i inne przydatne gadżety od wyboru użytkownika, ale teraz te mini-aplety nie są zamocowane na jednej stronie. Nowy system operacyjny, użytkownik może przeciągnąć je na pulpicie, rozrzucone na rogach umieścić scenę lub nawet położyć się w kolumnie, jak realizowane w „Vista”. Nie było również możliwość korzystania z miejsca dla gadżetów. Generalnie sidebar dla „Vindovs” panel 7 przestał być w zwykłym znaczeniu tego słowa.

Standardowa dystrybucja „windose” 7 dowolne wydanie nie jest już koncepcja panelu. Ale pod nową ikoną pojawił standardu – „gadżety”. Prowadzi kilka gadżetów (zegar w prawym górnym rogu). Przyszłe gadżety, użytkownik może położyć się – z menu dowolny uruchomiony gadżet. Panel boczny „Vindovs” 7 inni mogą zacząć i sposobom- klikając pulpit PKM, a następnie wybierz „gadżety”.

Standardowy zestaw gadżetów „windose” 7 całkowicie powiela zestaw pochodzi z „Vista”, ale sieć ma wiele poszczególnych kolekcji i całych programów, znacząco rozciągających standardowe ustawienia.

Jeśli gadżety nie zaczął – chyba że nie stwierdzono w trakcie instalacji. Nie szukać ręcznie, można dokonać aktualizacji – gadżety są uważane za kluczowy element, a wraz z tą aktualizacją ich system dostarczy. Ale na bieżąco z ostrożnością. Czasami jakiś krzywy aktualizacja może nosić pasek języka. Jeśli używasz skrótów – nie może powrócić, ale wskaźnik język jest zazwyczaj nie więcej niż.

Powrót na pasku języka

Jeżeli w wyniku remontu lub jakiejś akcji nie jest już wyświetlany pasek języka „windose”, należy sprawdzić jego dostępność może być następujący. „Panel sterowania” – „Opcje regionalne i językowe” – „Język Bar”.

Istnieją dwa znaki kontrolne:

  • „Pokaż etykiety tekstowe na pasku języka” obejmuje;
  • „Zapisana w pasku zadań” – obejmuje opcjonalne. Wyłączenie tej pozycji pozwoli zorganizować wskaźnik języka, w którym chcesz.

Być może, aby zastosować ustawienia będzie wymagać ponownego uruchomienia komputera. Należy również zauważyć, że jeśli w systemie wprowadzania tekstu za pomocą tylko jednego języka – na przykład, rosyjski, wyświetlacz również nie będzie. Na to, aby działać poprawnie wymaga dwóch lub więcej języków. Dodatkowe języki są dodawane w tym samym bloku „Opcje regionalne i językowe”, tylko inny link – „Klawiatury i języki”. Można zwrócić po angielsku (jeśli nie jest), dodać niemieckich i innych wymaganych języków za pomocą przycisku „Dodaj”. Dla takiej zmiany mogą wymagać systemu dystrybucji. Jednak siedem może wyglądać na opakowaniu w Internecie, jeśli jest on podłączony.

Kilka słów o panelu sterowania

Począwszy od XP Panel sterowania stać zagnieżdżonych elementów. Dlatego też, jeśli, na przykład, trzeba ustawienie tapety, rozdzielczość i inne ustawienia związane z monitora lub karty graficznej, – Panel sterowania „windose” ukrywa je w jednostce personalizacji, Pasek języka – .. „Opcje regionalne i językowe”, etc. Ale w przeciwieństwie do XP, wszystkie menu są zwykle widoczne od razu, że nie jest konieczne, aby otworzyć cały blok.

wniosek

Sidebar dla „windose” 7 (po raz pierwszy w „Vista”) był dość ciekawy wynalazek, ale z odejściem siedmiu i zgaśnie na rynku. Nowy, zaktualizowany 8.1 posiada możliwość wyświetlania znajomy pulpit, ale fani tego panelu będą musiały szukać zamiennika innego producenta.