205 Shares 3522 views

Łzawienie oczu kota – pierwszy simtom swoją chorobę zakaźną. Objawy i leczenia niektórych chorób.

Koty oraz inne zwierzęta mogą być zakażone chorobami zakaźnymi, które są trudne do wyleczenia. Pierwszym objawem infekcji jest uważany łzawienie oczu kota. Ale niektóre choroby są bezobjawowe, więc na wczesnym etapie, aby wykryć ich może być trudne. Aby uniknąć zanieczyszczenia, konieczne jest, aby posiadać szczepienia zwierząt domowych. Należy również pamiętać, że po skutecznym leczeniu jest czasem nawrotu choroby, które mogą wystąpić w ciągu kilku lat, gdy organizm jest osłabiony zwierzę.


choroby zakaźne

Koty mogą się zarazić z infekcjami, takimi jak zapalenie jelit, grypa, kaltsevirus, nieżyt nosa, zapalenie otrzewnej, białaczki, wirus niedoboru immunologicznego i wściekliźnie. Rozważmy te choroby, dla których może to być postrzegane łzawienie oczu kota.

Zakaźne zapalenie jelit. Objawy i leczenie

Zapalenie jelit – choroba zakaźna, więc pet do 8 miesiąca życia należy podać dwie dawki, pierwszy dorosły kot może być szczepione w wieku 15 miesięcy po szczepieniu jest przeprowadzana co trzy lata. Choroba objawia się ciężkie wymioty, biegunka (niekiedy z krwi), podczas gdy zwierzęta słaby także odwodniony kot jakie obserwuje się podczas infekcji.

Grypa i infekcje górnych dróg oddechowych. Objawy i leczenie

Jeśli zauważysz, łzawienie oczu kota, a gdy zwierzę jest często kicha (z grubym wydzielina z nosa), a jej oczy sklejone, to zwierzę jest zainfekowany wirusem grypy. Podczas przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych można zauważyć, że kot w ustach (i ewentualnie na oczy) pojawiają się rany i gorączkę. Z grypą z powodu utraty węchu w Cat apetyt maleje, staje się wyczerpany i utraty wagi. Wydzielina z oczu leczonych za pomocą kropli do oczu zawierających antybiotyki.

Katar. symptomatologia

Jeżeli kot kichanie i wodnisty oczy, to może to być wyciek z nosa – zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa), które objawia się, gdy zwierzę przechłodzenie. Nieżyt nosa może rozpocząć się, gdy stosuje się zwierzę domowe, dezynfekujących lub środków chemicznych (detergenty, amoniak, dichlorfos i inne). Wszystkie te substancje są nie tylko podrażnić błonę śluzową nosa, ale również tchawicy i oskrzeli. Dławik zwierzęcia, które znajduje się w jamie nosowej wydzielają duże ilości wydzielin śluzowych, czerwieni i pęcznieje. Jeśli kot brytyjski łzawienie oczu i nosa fragmenty są zwężone i są skupione przydziału, z dusznością, ona wącha, łapy tert nos i kicha, to jest zanieczyszczona i musi być leczona.

leczenie nieżytu nosa

Do leczenia muszą być worek z gorącym piasku stosowanego do nosa 2-3 razy dziennie. Jeżeli wypływu cieczy, a następnie wlewa się do jamy nosowej 2-3 procentowego roztworu kwasu borowego. Na zimno wypełnić grubości wydzieliny w nosie 1 procentowego roztworu soli lub sodę, i gotowano przemyto śluzowej sok z buraków cukrowych.

wniosek

Nie zapominaj, że jednym z pierwszych objawów zakażenia są wodniste oczy kota, a także duszność i gorączka. Aby upewnić się, że zwierzę nie jest zainfekowany, trzeba czasu, aby dokonać niezbędnych szczepień (według wieku).