538 Shares 4542 views

Charakterystyka stosowania leków „sibutramina”. opinie

Lek „Sibutramina”, którego cena 584 str., Odnosi się do środków stosowanych w leczeniu otyłości. Lek znajduje się ośrodkowe działanie. Mechanizm działania leków opiera się na zdolności do selektywnego hamowania wychwytu zwrotnego serotoniny, noradrenaliny i (w mniejszym stopniu) dopaminy. Oznacza „chlorowodorek Sibutramina” przyspiesza i rozciągają sytości. To z kolei powoduje zmniejszenie potrzeb żywnościowych. Po penetracji posiada wysoką absorpcję. Preparat prawie całkowicie metabolizowany w komórkach wątroby. Maksymalne stężenie leku, obserwuje się po jednej godzinie.

świadectwo

„Sibutramina” lekiem (przeglądy lekarze potwierdzają to) jest skuteczna w terapii podtrzymującej w złożonym leczenia przewodu otyłości o indeksie masy 30 kg / m lub więcej, od 27 kg / m lub więcej, w połączeniu z innymi czynnikami ryzyka związane z nadwagą. czynniki ryzyka, w szczególności obejmować insulinozależną typu cukrzycy, hiperlipidemii.

schemat dawkowania

Zaleca się rozpocząć przyjmowanie 10 mg / dobę. W przypadku braku skuteczności określonej ilości narkotyków „sibutraminy” (Opinie lekarzy świadczą o tym) zaleca się zwiększyć dawkę do piętnastu miligramów dziennie. W przypadku braku wyników terapeutycznych po przyjęciu dawki leku w drodze ręcznego. Czas trwania leku – nie więcej niż rok, ze względu na brak informacji na temat bezpieczeństwa długotrwałego leczenia.

Działania niepożądane

Lek „Sibutramina” (Opinie lekarzy ostrzec o tym) może powodować suchość w ustach, zmiany apetytu, zaparcia, parestezje, niepokój. Podczas leczenia, pacjenci mogą zawroty głowy, kołatanie serca, tachykardia, drgawki. W niektórych przypadkach, jest zwiększona aktywność enzymów w wątrobie, zaostrzenie hemoroidy, rozszerzenie naczyń, ciężkie nadciśnienie tętnicze, zwiększona częstość akcji serca. Lek może powodować trombocytopenię, śródmiąższowe zapalenie nerek ostrej kursu. Z reguły negatywne skutki stosowania leku „Sibutramine” (Odpowiedzi ekspertów potwierdzić) rozwija się we wczesnych etapach leczenia (w pierwszym miesiącu leczenia). Przy ciągłym leczeniu, częstotliwość i intensywność zmniejszona.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się lekarstwem na otyłość natury organicznej, bulimii lub anoreksji i innych poważnych zaburzeń odżywiania, choroby niedokrwiennej serca, zaburzeniami psychicznymi, wyrównaną chorobą etap przewlekłość serca. Przeciwwskazania obejmują laktacji, wrodzone wady serca (typ), zaburzenia rytmu serca, ciąża, zaburzenia czynności wątroby, ciężka, łagodnego przerostu gruczołu krokowego naturze. Nie zaleca się lekarstwo na uzależnienie od alkoholu lub narkotyków, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy.