283 Shares 1924 views

Olej "Elf 5W40" feedback. Olej silnikowy Elf

Samochód jest w dzisiejszych czasach nadal nie luksus, lecz środek do dostarczania jej posiadaczowi prawo do miejsca przeznaczenia. Problem z maszyną tylko tym, że jego zawartość jest warto czasami drogie, a naprawy, zwłaszcza silnik, i w ogóle może znacznie osłabić budżet rodzinny. W związku z tym ma obowiązek dołożyć wszelkich starań, aby pracował tak długo, jak to możliwe. Jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu jest stosowanie wysokiej jakości oleju silnikowego.

Jednym z najlepszych jest olej „Elf 5W40”, przeglądy, które, jak również jego główne cechy, rozważymy dziś na łamach niniejszego dokumentu.

podstawowe informacje

Jakoś to się stało, że przez cały czas pozostawał pod kątem obecności marki na rynku krajowym, to jest zawsze tak, jakby na uboczu, jak chwytliwą reklamę lub mówiąc pochlebne komentarze o tym prawie nie było. Jednak w ostatnich latach, produkty ELF coraz bardziej natarczywie wygrać konsumenta krajowego. Nawet takie „weterani” jak Mobil Motul i w niektórych obszarach zaczynają przynosić swoje pozycje.

Tak więc, olej jest "Elf 5W40". Odpowiedzi o nim tyle wielostronny. Aby zrozumieć prawdę o nich, nie zaszkodzi umieć scharakteryzować bezpośredniego producenta. Uważa się, że to „wysokiej jakości smar jest równie dobrze nadaje się zarówno dla silników diesla i benzynowych.” ELF spółka jednocześnie wydaje się być gwarantuje, że jej produkty są doskonale przystosowane do trudnych warunków wystarczających klimatu domowego.

Przy okazji, jaką cenę cechy mogą zadowolić potencjalnego nabywcy oleju „Elf 5W40»? Jego cena jest dość demokratyczna: pół tysiąca pięć litrów. W porównaniu z innymi markami zagranicznymi, w przypadku produktów, które czasami może dać więcej niż pięć tysięcy za tę samą kwotę, więcej niż znośne. W każdym razie, od stanu rodzinnego budżetu, więc cena chyba nie jest szczególnie ograniczona.

Gdzie powinienem użyć?

Po pierwsze, producent zaleca, aby stosować go na wszystkich najnowszych modeli samochodów z silnikami o skomplikowanej konstrukcji. Idealne dla modeli wielozaworowych i wersjach turbodoładowaniem, mogą być stosowane w maszynach katalitycznych filtrów bez niego. Wolno używać we wszystkich typach silników Diesla, także tych, które nie są wyposażone w filtr cząstek stałych.

Producent również „naciska” na możliwość wypełnienia w silnikach samochodowych, które są eksploatowane w szczególnie trudnych warunkach. Nie nadaje się jedynie do powolnej jazdy w gęstym ruchu miejskim, ale nawet dla fanów szturmować ogrom kraju, gdzie, jak wiadomo, drogi jako takie i nie pachnie. Nawet jeśli lubisz zdesperowany sportową jazdę, to doskonały wybór dla Ciebie będzie tylko olej, „Elf 5W40”. Opinii pokazują, że nawet w tym trybie pracy, samochód nie jest w niebezpieczeństwie.

Odstęp pomiędzy wymianami oleju został również poważnie wzrosła. W przeciwieństwie do innych producentów, wierny, „Elf” naprawdę opracowany olej w pełnej zgodności z zaleceniami z najbardziej znanych firm motoryzacyjnych. Oczywiście w każdym przypadku uważamy, że przed wlaniem nowego oleju w samochodzie na stronę producenta i zaktualizuj wszystkie niuanse kompatybilności.

W ogólności, olej jest „Elf 5W40” (Opinie potwierdzić) można bezpiecznie wlewa się do silników z każdym samochodzie. Zostało to potwierdzone przez jego klasy SL, który mówi o pełnej zgodności z obowiązującymi standardami w tej dziedzinie.

Główne zalety oleju Według producenta

Podsumowując. Według wersji producenta, jego produkty mają następujące zalety:

  • Doskonała ochrona silnika we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Gwarantujemy wysoką czystość wszystkich składników kosztem specjalnymi dodatkami, które są zawsze pozytywnie wyróżnia oleje silnikowe Elf.

  • składników olejowych są całkowicie odporne na utlenianie, produkt zachowuje wszystkie swoje właściwości, nawet w bardzo trudnych warunkach.

  • Znacznie uproszczone, a nawet początek mroźnej zimy jest w maksymalnej możliwej zachowania żywotności silnika: jest to osiągnięte dzięki specjalnej formule, która pozwala rozgrzać olej szybko i od razu zacząć smarowanie elementów silnika.

  • Nawet przy zwiększonym odstępem wymiany smaru nie zamieni się w galaretowatą „coś” i sparaliżować silnik.

parametry techniczne

Abyście nie uznały wszystkie powyższe reklamy bezpodstawne, dać tu niuans czysto techniczne, które różnią oleju 5W40 silnik „Elf”. Charakterystyka jego czynności:

  • W temperaturze 15 ° C ma gęstość równą 1298 g / cm3 (0.8526).

  • Lepkość w temperaturze 40 ° C wynosi 445 mm2 / s (85.11).

  • W temperaturze 100 ° C, a cecha ta różni się nieco: 445 mm2 / s (14,05).

  • Zamarza w temperaturze poniżej -39 stopni Celsjusza.

  • "Flash" – 92 ° C

  • Całkowita liczba zasadowa od 2896 mg KOH / g (10,1).

Ważne! W ogóle, doświadczeni kierowcy mówią, że są dla nas ważne tylko dwa środki: punkt i numer bazowy wlać. W pierwszym przypadku należy zauważyć, że cechy oleju jest wystarczający, jeśli na danym obszarze powietrze zimą temperatura rzadko spada poniżej -35 stopni Celsjusza. Jeśli mieszkasz w północnej bliżej obszarów, gdzie taka temperatura jest regularnie lepiej wybrać inny tłuszcz.

Jeśli chodzi o liczbę bazowej 10,1 – wartość pośrednio wskazuje, że olej jest naprawdę dobry do czyszczenia silnika. Biorąc pod uwagę charakterystykę stacjach paliwowych w większości regionów naszego kraju, funkcja ta jest bardzo ważna. Taka jest różnica między olejem silnikowym „Elf 5W40”. Charakterystyka jednak bardzo mało mówi, jeśli nie najważniejsze wskaźniki streścić w prostym języku.

Rozszyfrowania ważnych wskaźników

Jaki jest sens wlać? Po prostu, w tym stanie, olej traci płynność, stając się jednorodna, amorficzna masa. Testowane wskaźnik ten prosty sposób: tłuszcz wlewa się do probówki, która mieści się w inkubatorze z sztucznego lodu. Co kilka minut z wartościami temperatury czytać.

Ważne! Temperatura krzepnięcia koniecznie musi być pięć do siedmiu stopni poniżej progu, przy którym olej jest jeszcze w stanie pompować. Powinieneś wiedzieć, że większość twardnienie smarów występuje na dość banalnego powodu: utraty kryształów wosku.

Jest to szczególnie charakterystyczne dla olejów otrzymywanych z tanich gatunków oleju. Normalne producenci muszą dodany do składu swoich produktów specjalnych dodatków, które zapobiegają takiego zjawiska. W rzeczywistości, ze względu na to olej „Elf 5W40” i pokazuje doskonałe wyniki w górę w temperaturze -35-36 ° C.

liczba zasadowa. Wartość ta wskazuje całkowity potencjalny zasób. Faktem jest, że w każdym oleju, który działał jednak długi czas, znaczne ilości produktów utleniania. Aby je zneutralizować, producenci używają specyficznych dodatków. Liczba bazowa jest niższa, tym szybciej tłuszcz straci swoje właściwości. Jeśli kupiłeś tani olej, czy używasz samochodu w dużym mieście i zapomnieć o konieczności wymiany smaru, pojazd silnikowy może szybko stać się bezużyteczny.

W tym samym numerze, aby dowiedzieć się producentom używane potencjometrycznego miareczkowania. Po prostu, liczbę zasadową, w tym przypadku – zdolność do neutralizacji pewnej ilości wagowych kwasu dodaje się do oleju.

Jednak należy stwierdzić, że olej jest „Elf 5W40” nie jest czystej krwi „Syntetyczne” i smar hydrokrakingu. Wielu kierowców wrażeniem również przez fakt, że producent nie wchodzi do „cudu pyłu ceramicznego” lub innych „nanotechnologii” suplementów, co pośrednio wskazuje na powagę firmy.

Dlatego coraz częściej na półkach sklepów znaleźć motoryzacyjnego olej silnikowy w ostatnich latach, „Elf 5W40”. Recenzje nim jesteśmy teraz przeanalizować bardziej szczegółowo.

Więc, co użytkownicy mówią?

W naszych sklepach można znaleźć puszki jeden, cztery i pięć litrów. Miało to ostrożnie, ale czasami kierowcy skarżą się, że to niemożliwe, aby się datę produkcji oleju. Z reguły spotykamy wersji francuskiej. Bardzo często są puszki, instrukcja w sprawie zastosowania środka smarnego na którym jest drukowany z dość szorstkich błędów ortograficznych. Wydaje się, że francuski wyjątkiem tłumaczy.

Oczywiście zupełnie nieczytelny rzeczy nie tak, że zalecenia producenta to na pewno zrozumie. Można powiedzieć, że Elf – Oil jest zupełnie „poważne” Pomimo tych drobnych niedociągnięć.

Doświadczeni kierowcy również pamiętać, że nie kartonów na szyi pod pokrywą tam. Ale ten ostatni często powoduje poważne podrażnienia, a także „luki stop” jest czasami przyklejony tak, że po prostu nie uda otwierania puszki pobyt z czystymi rękami. Wyjątkowo godna jest wykonany sobie szyjkę do napełniania, które charakteryzują się praktycznie we wszystkich olejów silnikowych Elf. W przeciwieństwie do wszystkich zagranicznych i importowanych odpowiedników, jest rodzajem „rod”, teleskopowe, za pomocą którego łatwo jest wypełnić oleju w każdych warunkach.

Wiele z nich zauważył, że z powodu tej „ładne rzeczy” przy wymianie smaru udaje się pozostać zasadniczo czysty, a za okresowe dodawanie paliwa takich pojemników jest niezwykle wygodne.

ważna informacja

Kierowcy, jest jednak zdecydowanie zaleca się starannie wykorzystywać środki do mycia silników, w których olej Elf 5W40. Opinie wskazują, że duża liczba dodatków myte błoto inaczej usuwane z silnika po prostu nie zadziała.

podzielona opinia

Co jeszcze charakteryzuje się olej silnikowy 5W40 „Elf”? Opinie o nim na dwa różne sposoby: niektórzy użytkownicy twierdzą, że silnik zaczyna działać płynniej. W przeciwieństwie do innych kierowców są żarliwie twierdzą, że silnik emituje znacznie więcej dźwięków.

Spójrzmy prawdzie w oczy: większość negatywne opinie pochodzą od kierowców, którzy mieszkają w regionach północnych. Zauważ, że artykuł wielokrotnie spotkał się zalecenie, aby nie używać „elf” w tych miejscach, gdzie temperatura otoczenia zimą regularnie spada do -35 stopni Celsjusza i dolnych. Nie pasuje Elf Oil 5W40 do takich warunkach, co można zrobić … W ogóle, w tym przypadku lepiej jest kupić zwykłe syntetyki.

Przy takich temperaturach, Elf – olej nie jest bardzo dobra, ponieważ w procesie smarowania silnika znacznej grubości jest znacznie skomplikowane. Nic więc dziwnego, że po uruchomieniu, zaczyna pracować „twarde”. Ogólnie rzecz biorąc, należy uważnie przeczytać zalecenia producenta!

elf Evolution

Obok jest olej silnikowy Elf Evolution. Jak reagować kierowców o tym gatunku? Tutaj należy zauważyć, że firma kładzie szczególny nacisk na stosowanie smaru w trudnych warunkach klimatycznych. Sądząc po proklamacji, może być z powodzeniem wypełnić w samochodach, które są eksploatowane w warunkach naszego północy. To jest naprawdę?

Niestety, ale tym razem francuski kilka slukavili. Co więcej, w skład tego znaku przez dodanie większej ilości dodatku, który teoretycznie dobre uniemożliwiała szybkie zagęszczenie środka smarnego, nawet przy bardzo niskich temperaturach otoczenia. To właśnie w praktyce są one radzenia sobie z nim nie jest zbyt dobra.

Kierowcy północnych miast w jednym głosem mówią, że olej jest „Elf Evolution 5W40» otwarcie zachowuje się źle, w temperaturach od -25 stopni i poniżej! Oznacza to, że zachowuje się gorzej niż jego „rówieśników”! Co jest powodem takiego paradoksu, że nie jest znany.

W uczciwości, nie zapominajmy o podróbki. Tylko bardzo naiwny kupujący może założyć, że fałszywy smar z dość znanych zagranicznych korporacji nie interesuje nikogo. Badania pokazują, że wiele krajowych ekspertów, rynek nie mniej niż 15-23% podrabianych olejów silnikowych. Wśród popularnych marek, które są najczęściej podrabianymi, zawiera „Elf”. Oczywiście, zastosowanie takiej namiastki niezwykle negatywny wpływ na stan silnika samochodu.

Tak więc, kupić smar wyłącznie certyfikowanych większych sklepów. Tak, ta rada jest bardzo banalne, ale znaczenie to, niestety, nie jest stracone. Tylko w ten sposób będziesz w stanie utrzymać wysoką wydajność silnika samochodowego.

Ale jest też pozytywna rzecz. Jest to związane z eksploatacją samochodu w środowisku miejskim: kierowcy uważają, że to olej silnikowy 5W40 «Elf” naprawdę można zaoszczędzić nawet do 7% paliwa. I to uznanie od kierowców, którzy codziennie muszą spędzić kilka godzin w korkach to warto!

Trochę marzyciela

W rzeczywistości nie wszystkie opinie powinny słuchać. I dotyczy to nie tylko negatywne, ale również pewne pozytywne cechy. Na przykład, niektórzy „eksperci” skarżą się, że po zalaniu smaru … nie zwiększa mocy silnika! Uważamy, że to nie jest konieczne, cały czas przypominać, że wszystkie wymowne nawoływań niektórych nieuczciwych producentów „przywrócenie silnika” lub „moc silnika wzrost” to historie, które nie należy zwracać uwagę.

Mamy też już, że producent „Elf” jest przestrzegana w miarę upływu czasu jest fakt, że takie śmieszne obietnice dla klientów nie. Tak, i certyfikaty z największych firm motoryzacyjnych również inspirować znaczne zaufanie i szacunek.

Więc co w końcu można powiedzieć o oleju 5W40 „Elf»? Cechy pozwalają na to z czystym sumieniem mówić o jego wysokiej jakości i przydatności do użycia w wielu warunkach klimatycznych i eksploatacyjnych. W każdym razie, „Elf” na pewno nie gorzej niż wiele z ich odpowiednikami z innych producentów. Na koniec chciałbym życzyć wszystkim dobrą drogę i jakość oleju!