346 Shares 4664 views

Sony Hdr-cx360e – "cud" Z Chińskiej Piwnicy

Do nas w naprawie działał aparat Sony HDR-CX360E. Sądząc po inskrypcjach na ciele, był to aparat HD z 10-krotnym zoomem optycznym. Na rynku Yandex taka kamera sprzedawana jest w cenie od 24 500 do 31 200 rubli. Urządzenie jest umieszczone jako "… kamera Full HD z doskonałą jakością obrazu i inteligentnymi funkcjami … Najwyższej klasy soczewka Sony G zapewnia teraz lepsze możliwości fotografowania …" Fotografowanie próbne doprowadziło nas do stanu niedołęstwa; Jakość była po prostu niczym, wydaje się, że zoom optyczny nie był wcale, a aparat ten działał jakoś dziwnie. Potem było nieodparte pragnienie, aby dowiedzieć się więcej na temat wzoru, który przyszedł do nas, a także zajrzeć do środka.

Nawet przy pobieżnym sprawdzeniu stało się jasne, że producent oszczędził wiele. Ciało jest wykonane z surowego tworzywa sztucznego, elementy są słabo dopasowane do siebie, chociaż farba bordy po prostu świeci, odzwierciedlając światło padające na nią i przyciągające uwagę. Firma Sony od dawna znana jest z wysokiej jakości dźwięku stereo z kamer wideo. Jednakże, jak się okazało, otwory tego modelu, przeznaczone do nadejścia fali dźwiękowych do prawego mikrofonu, zostały zabrudzone z gorącego stopu od wewnątrz. Jak się później okazało, te otwory są tylko zbędne, aparat ma jeden mikrofon.

Inną wyróżniającą jakością złożonych urządzeń firmy Sony jest solidne mocowanie elementów wewnętrznych z wieloma przegrodami i śrubami z gwintem jakościowym, zmuszając techników do naprawy, dość potu. Demontaż modelu HDR-CX360E wykazywał zupełnie nowy trend w wiodącym produkcie – co najmniej łączników i brak śrub gwintowanych zamiast zwykłych niedrogich śrub.

Cała dekoracja wnętrza aparatu fotograficznego została "ozdobiona" klejem topliwym, aby poprawić jego charakterystykę. Po usunięciu ostatniej śruby samogwintującej, dolna pokrywa obudowy z napisem "Made in Japan" (co oznacza "prawdziwy produkt wysokiej jakości producenta") nagle zniknął, wystawiając "cegłę" żeliwną na pokaz, którego celem jest Wydaje się, że "ciężar" do tego unikalnego urządzenia. "Brick" był jakościowo przywiązany do wspomnianego wyżej kleju topliwego na ten ważący środek z dużą ilością duszy.

Spadająca "cegła" obnażyła ogromną, nie zajmowaną przestrzeń wewnętrznej części kadłuba tej technicznej nowości. Elegancka swoboda zapewnia łatwy dostęp do kilku węzłów nowoczesnej, eleganckiej kamery wideo.

I pierwszy, który natychmiast padł na oczy, był jednostką optyczną, której rozmiary i skromność po prostu zafascynowały. Nie było niczego zbędnego, nawet klej topliwy nie wykraczał poza racje. To było uderzające jak w takim miniaturowym przypadku było 10-krotne zbliżenie-blok z matrycą 12-megapikselową. Odpowiedź była z pewnością objęta nowoczesnymi nanotechnologiami XXI wieku.

Płyta główna również zrobiła przyjemne wrażenie. Zestaw elementów na nim był raczej skromny – mikrokontroler, pamięć RAM i stała pamięć masowa.

Ciekawość ciągle nas popychała, a my odkręciliśmy ostatnią płytę – tablicę kontrolną, oprócz przycisków z samochodu stereo, złącza USB i złącza zasilania, nie było nic innego. Złącze zasilania było bardzo ostrożnie i ostrożnie zgłaszane przez pracowników sklepu montażowego firmy, aby nie przeszkadzało w naciśnięciu następnego przycisku. To znaczy, możemy powiedzieć, że to urządzenie zostało po prostu doprowadzone do doskonałości. Wydaje się, że popularna marka świata odmówiła montażu przenośnika i przełączyła się na ręczny.

Jeśli nadal masz wątpliwości, że jest to prawdziwy produkt znanego producenta sprzętu elektronicznego, wątpliwości natychmiast rozproszą się, gdy zobaczysz ten znak.