389 Shares 6189 views

Reniferów w tundrze: Opis gatunków

Być może wielu z nas zgodzi się, że jest to najpiękniejsze zwierzę, które żyje na północy. Ogromne połacie tundry, tajgi w naszym kraju, a także Ameryki Północnej mieszka ten majestatyczny przystojny – renifery.

wygląd

Jest to duże zwierzę z potężnym ciałem i kilku stóp zbyt krótki. Pomimo tego, że wygląda bardzo wdzięczne, zwłaszcza gdy pracuje. Szczególne piękno tego zwierzęcia daje luksusowe rogów, które mają osobników obu płci.

To prawdziwy pistolet jelenie – pomagają one odpychają wilka, a ze sobą mężczyźni nie mają wstręt do zmierzenia się.

wełna

Od tego północnych zwierząt, jelenie ma bardzo ciepły płaszcz. Jej kolor jasnoszary, prawie białe. Wewnątrz wydrążonych włoskami. Zawiera on powietrze, dzięki czemu zwierzę pływa dobrze. Dodatkowo, wełniana osłona chroni przed zimnem. Wraz z nadejściem mrozów w podkładzie pojawia się delikatne, miękkie w dół, a następnie jelenie nie boją się najbardziej zaciętej mrozem.

Wylinka raz w roku, ale wystarczająco długo. Stary podszycie zaczyna spadać w marcu, nowy pojawi się w maju. Szczególnie intensywny proces odbywa się pod koniec czerwca i cały lipiec. Do września mogą być kawałki starego płaszcza.

Gęste i szerokie kopyta jelenia pozwalają przenieść nawet bardzo głęboki śnieg. oni przeczesał jego kopyta, coraz ich jedzenie. Zwierzę przechodzi łatwo nawet bagna.

Co karmi renifery?

W tej kwestii, wielu powie, że on je mech reniferów. To nie jest do końca prawidłowe. Podstawą jego mocy mchu, które błędnie nazywa renifery mech. Wieloletnia stałe wykładziną warstwę powierzchniową gleby tundrze. Deer czuje jego zapach pod pół metra śniegu. Jednak ten liszaj rośnie bardzo wolno (około 5 mm rocznie), więc stado jeleni musieli wędrować przez tajgę w poszukiwaniu nowych pastwisk.

Moss jest bardzo pożywny, naturalny antybiotyk jest wliczone w jego składzie. Kontynuując rozmowę na temat tego, co karmi renifery, powinniśmy pamiętać, że mech nie tylko karmić te zwierzęta. Lato jelenie chętnie regale jagody, zioła, grzyby, liście krzewów i drzew. Mało kto wie, że renifery, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, w niektórych przypadkach może działać jako drapieżnika, jedzenia kilka małych zwierząt, takich jak lemingi.

Renifery pasą się na pastwiskach zwykle, ale dodaje się do mąki zbożowej, siano, kiszonki.

Lifestyle renifer

Jeden po drugim, zwierzęta te nie mogą istnieć. Reniferów w tundrze żyją w stadach, których liczba od jednego do kilkudziesięciu osobników. Ten sposób życia ze względu na fakt, że w trakcie migracji zwierząt w stadzie łatwiej chronić się przed drapieżnikami. renifer życie związany ze stałym migracji. Na przykład, pod koniec jesieni stadach, które normalnie żyją w tundrze, idą do południa, tajgi – w zimie w tych dziedzinach łatwiej znaleźć pożywienie. Te potężne zwierzęta w poszukiwaniu pożywienia może pokonać dystans ponad 1000 km.

enemies jelenia

Przez cały czas renifery były kuszące ofiarą różnych drapieżników. Głównym zagrożeniem dla nich są wilki i rosomak. Najbardziej korzystny czas dla nich – podczas migracji jeleni. W tym okresie, stare i słabe Osoby prowadzące stada. To na nich i rosomak i wilki atakują.

Nie możemy powiedzieć, że ludzie są również wrogami dzikich jeleni. Dla wartości osoby są mięsa, skór i rogów zwierząt. Pomimo tego, że populacje wielu gatunków jeleni są dobrze zachowane. W tych obszarach, w których zwierzę jest chronione, nie boją się człowieka, często iść na stronach drogi.

Dzisiaj, w północnej Europie istnieje około 600 tysięcy jeleni, w regionach polarnych naszym kraju – około 800 tysięcy złotych. Renifery znacznie więcej – około trzech milionów egzemplarzy.

reprodukcja

Na jesieni przychodzi w stadach godowym, który jest oznaczony przez częstych i gwałtownych walkach samców. Renifery poligamię. W „haremu” to jeden mężczyzna i 15 kobiety. Czas trwania ciąży – 246 dni. Nowonarodzone cielęta rodzą się w maju i czerwcu. Zazwyczaj jedno cielę rodzi, jest znacznie bardziej rzadko – dwa. Wagowo średnia płowa 6,5 kg. Dwa tygodnie później, dziecko zaczyna rosnąć rogi. Dwa, a czasem trzy lata chodzenia matka jelenia.

Już w drugim roku życia, osiąga dojrzałość płciową. Przeciętna długość życia zwierzęcia – 20 lat.

W grudniu, po koleiny, że mężczyźni zrzucają poroże. Kobiety nie opuszczają z nich.

rodzaje renifery

Istnieją dwa rodzaje tych zwierząt. Pierwsza kategoria – North American. Składa się z kilku podgatunków. Alaska, Grenlandia, Kanada – terytorium zamieszkane przez renifery gatunku. Na świecie są one nazywane karibu.

Druga kategoria składa się z podgatunków żyjących w Eurazji – las, fińską, Arctic reniferów, Nowej Ziemi.

udomowione renifery

Ta kategoria zwierzęcia zasługuje na osobną dyskusję. Grupa ta składa się z trzech różnych gatunków – nawet, Nieniecka, Evenk.

Nenets rasy – wynikiem wieloletniej pracy hodowlanej. Być może jesteś zainteresowany gdzie renifery to życie rasy? Zwierzęta są rozpowszechnione na Uralu. Rasa charakteryzuje się niskim wzrostem, ale u zwierząt niesamowita wytrzymałość. Kolor przeważnie brązowy. Te jelenie są używane w saniach. Mężczyźni średnio ważą 140 kg, samice – 100 kg.

Evenki reniferów w tundrze jest często wykorzystywane do transportu towarów. Często jest to zwierzęta transportowe.

Równomierne jelenie – niska, zatem mniej hardy. Zazwyczaj są one hodowane do produkcji mleka, mięsa.

Jak są renifery

Niedawno, życie wielu ludzi zależy od tego zwierzęcia, jak renifery. W tundrze ludzkiej egzystencji byłoby niemożliwe bez takiego asystenta. Rezerwaty ludy Północy polowanie dla mięsa w ten sposób. Ale częściej hodowane renifery. Na północnych ludów to zwierzę jest uniwersalna. W żywności użył mięsa, narządy wewnętrzne. Kobiety renifery dostarczyć odżywcze mleka. Zarazy i pokrywa yaranga skóry zwierząt. skórzane i uszyć wierzchnią odzież zimowych.

Ze skór jeleni, które są nazywane płowe, szyć kombinezony i garnitury dla młodych Północy i kapelusze dla dorosłych.

Od małych kawałków wełny produkowane pamiątek, ozdób.

Ale niezaprzeczalnie, poroża jelenia (często nazywany Pant) są najbardziej wartościowym materiałem. Z nich wykonane różne przedmioty gospodarstwa domowego. Ale ich główna wartość polega na właściwości lecznicze. Przez ponad 3000 lat orientalnych lekarzy używany wyciąg z poroża w leczeniu ludzi.

Nie tak dawno temu, współcześni uczeni interesują się pytanie, dlaczego tylko jelenie można zresetować róg, a na ich miejsce są nowe. Po badaniach, stwierdzono – w znalezionych poroża gen odpowiedzialny za regenerację komórek kostnych. Dlatego wyodrębnić z nich lub proszku stali stosowanych do leczenia poważnych chorób kości i stawów. Ponadto, preparaty oparte na poroża – silny środek immunostymulujące. Są one wyposażone w wysokiej stresu fizycznego i psychicznego.

W dawnych czasach jako kołowy używany renifery. W tundrze, zaprzężony w sanie, on łatwo przeprowadza hosta w odpowiednim miejscu na drodze. Dzisiaj, wraz z rozwojem technologii, potrzeba zniknęła. Ale teraz, renifery, którego zdjęcia zdobią często promocyjne aleje północne obszary, bierze udział w festiwalach, jazda turystów.

W północnych regionach naszego kraju, w trudnych warunkach klimatycznych ludzie udało się stworzyć niezwykłą hodowli zwierząt. Ludzie dbają o jeleń jest, aby chronić je przed dzikimi zwierzętami w zimie, a przed owadami latem. Należy stwierdzić, że działania zmierzające do tego, nie zawsze są skuteczne.

Pomimo wszystkich korzyści płynących z cywilizacji, a dziś top aide niektórych ludzi – renifery. Tundra jest trudno żyć bez tego pięknego i silnego zwierzęcia.