668 Shares 9084 views

Zawory redukcyjne: urządzenie i zasada działania

Zawory redukcyjne – są mechanizmy, które są przeznaczone do zwiększenia strumienia do niskiego ciśnienia cieczy zdjęty. Najczęściej takie instrumenty są wykorzystywane w hydrauliczny, w którym jedna pompa jest zasilana przez wielu urządzeniach. W tym przypadku, zawór redukcji ciśnienia normalizacji ciśnienia, w którym płyn jest dostarczany do wszystkich klientów, to znaczy w systemie nie dochodzi nadmiernie wysoka, lub na odwrót, pod zmniejszonym ciśnieniem. To urządzenie pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia głównych linii zasilania płynem związanych z nadmiernym wzrostem ciśnienia wewnątrz układu.

Mechanizm ten składa się z następujących elementów:

  • kalibrowane sprężyny;
  • kropelkę;
  • szpula;
  • przepustnicy;
  • doprowadzenie wysokiego ciśnienia;
  • wnęka w obudowie w celu sterowania zaworu suwakowego.

Zawór redukcyjny: fotografia i funkcji

Ciecz, która jest zasilana z głównej linii, jest dostarczany do komory wewnętrznej kontroli i przez specjalną szczelinę pierścieniową pomiędzy korpusem a obudową jest podawany przez otwór związany z całym układzie zmiany biegów.

W przypadku, gdy ciśnienie w układzie wzrasta, piłka wewnątrz mechanizmu również wzrasta, a ciśnienie w komorze sterującej obniży się do normalnego. Otwór ten jest uzupełniany płyn roboczy z wnękami, a także z otworami o małej przekroju amortyzatora. Suwak można regulować ciśnienie w zaledwie dwóch autostrad, blokując kanał do dostarczania płynu roboczego od głównego systemu. Tak więc, część ta zwiększa odporność na przenikanie płynów, zwiększając w ten sposób ciśnienie we wnęce, która jest określona za pomocą kalibrowanego siły sprężyny.

Gdy ciśnienie w układzie zmniejsza się, szpula jest przemieszczana pod działaniem sprężyny, co zwiększa pierścieniową szczelinę pomiędzy dwoma wnękami. zawory ciśnieniowe w tym zmieniającym się presji podaży płynów w jednym z otworów przypadku.

Na podstawie tego widzimy, że poziom ciśnienia wyjściowego pozostaje niezmieniona i jest obsługiwany przez urządzenia na optymalnym poziomie, niezależnie od ciśnienia w układzie hydraulicznym, a przepływ płynu hydraulicznego.

Co jeśli mechanizm nie wspiera prawidłowy przepływ wody?

Czasami zdarza się, że zawory redukcyjne nie są w stanie zapewnić wszystkim użytkownikom normalnym ciśnieniem. W tym przypadku, aby dokonać jego korekty. Każde urządzenie, w tym redukcji ciśnienia zaworu 2109 jest w specjalnej obudowie śrubę nastawczą, co wpływa na zamknięcie i otwarcie zaworu w systemie. Kiedy poprawnie skonfigurować to możliwe, aby osiągnąć idealne wartości dostaw płynu hydraulicznego.

cena

Do tej pory, średni koszt tego urządzenia jest 5-5,5 tys. Zawory redukcyjne najtańsze można kupić za 1200-1300 rubli. Najdroższe opcje są około dziesięć tysięcy.

wniosek

Tak, wiemy, co składa się zawór redukcyjny, i okazało się, jak pozycja suwaka i piłki wpływa na ciśnienie w wewnętrznych wnęk mechanizmu.