536 Shares 7888 views

Drugie narodziny łatwiej pierwszy – mit czy rzeczywistość?

Kiedy zwolniony ze szpitala młodzi rodzice, obejmując jego okruchy, usłyszeć zdanie: „Zapraszamy ponownie” Ojciec zgadza się obejść, ale przerażone oczy młodą mamą, wyczerpany porodem, sugerują inaczej. Ale już po kilku miesiącach, a szczęścia macierzyństwa przysłania ból porodu, a proces narodzin rodzimej człowiek nie jest już przerażające. To trwa kilka lat, a pomysł jest dać pierwsze dziecko siostra lub brat staje się realne. Oraz opinia, że drugi poród łatwiej pierwsze, mama daje dodatkową siłę.

Ale jest to tylko drugie narodziny, jak wielu wierzy? Prosta odpowiedź na to pytanie nie jest gotowa nawet ekspertów, ponieważ ciało każdej kobiety jest inna. Główne aspekty, które podkreślają lekarze, mówiąc, że drugi narodzin pierwszego łatwiejsze dla kobiet w ciąży i położnych, jest gotowość fizyczne i psychiczne dla przyszłych matek.

Całkowite dostawy dla kobiecego ciała jest ogromny stres umiejętności, bojowe, które włączone naturę. Dlatego drugie dziecko ma mięsień z „świadomie” wykonywać swoją funkcję. Konsekwencją takiego mięśni pamięci jest szybsze porody oraz odpowiednio krótszy okres bólu. Zatem, jeżeli pierwsza dostawa może trwać 16 godzin lub więcej, wtedy narodziny dziecka drugiego maksimum wziąć 6-8 godzin. Ponadto, po drugim porodzie kobieta daleko łatwiej naprawiony i wrócił do normalnego tempa życia. Potwierdzają to zarówno w teorii jak i rzeczywistych statystyk. Dlatego też, dla wielu kobiet pierwszą drugi poród łatwiejsze.

Jeśli chodzi o psychologicznej stronie sprawy, że jest tak samo ważne jak kobieta, pielęgnowanie jej drugie dziecko, już wie, czego oczekuje w szpitalu, więc przygotowania do tego wydarzenia bardziej ostrożnie i odpowiedzialnie. Wiele odebrać klinikę zgodnie z ich preferencjami i wstępnie zapoznał się z lekarzem, który pomoże w kluczowym momencie. A co najważniejsze, jest bezpośrednio w sali porodowej kobieta w czasie porodu będzie wiedział jak pomóc sobie i dziecku. Na przykład, jak oddychać podczas porodu lub napisania odpowiedzi na próbach.

Istnieją również przypadki, gdy kobieta, która urodziła swoje pierwsze dziecko na własną rękę, jest przeciwwskazaniem do naturalnego porodu w drugiej ciąży. Przyczyny zalecanej cesarskiego cięcia są najczęściej przewlekła choroba przyszłych matek, które mogą stanowić zagrożenie zarówno dla zdrowia jej i dziecka. A jeśli kobieta idzie na cesarskie cięcie, drugi poród za to jest mało prawdopodobne, aby być łatwiejsze niż pierwszy. Po pierwsze, trzeba przenieść dużą dawkę środka znieczulającego. Po drugie, emocje dziecka, nawet przy posiadaniu wystarczających informacji, aby przezwyciężyć wszystkie zmysły. I po trzecie, mama rekonwalescencji po operacji zajmie dość długi okres.

Nadzieję na światło dzienne drugie narodziny nie jest konieczne i matek, których pierwsze dziecko zostało dostarczone przez cesarskie cięcie, a ten sam sposób narodziny drugiego okruchów oczekujących. Szczególnie trudne jest to dla kobiet, gdy po urodzeniu pierwszego dziecka mniej niż trzy lata. Komplikacje mogą pojawić się zarówno w czasie ciąży i po pojawieniu się dziecka.

Ale bez względu na sytuację, że nie jest konieczne, aby zrezygnować z narodzin swojego drugiego dziecka. To wystarczy, aby słuchać zaleceń ginekologa, które są tworzone z uwzględnieniem indywidualnych cech każdego przyszłych matek. I po dziewięciu miesiącach, niezależnie od tego, czy drugim porodzie łatwiej pierwsze, rodzina wypełnione jeden więcej okruchy z oczami i uśmiechem ojca mojej matki jest.