254 Shares 7590 views

Parkowanie tyłem – teoria i praktyka

podkład parking dla początkujących kierowców i avtoledi – prawdziwy przeszkodę. Początkujący zazwyczaj nie dobre wymiary uczucie samochodzie, w gęstym otoczeniu pozostałych maszyn nieuwagi może spowodować zarysowania na zderzaku, komunikacja z policji drogowej i psuje nastrój.

Dlatego parking cofania – element, który jest bardzo ważne, aby opanować do perfekcji, tak aby nie wpaść w kłopoty i sytuacje głupie. Technika ta jest dość skomplikowana, ponieważ trzeba kontrolować przestrzeń z trzech stron: z tyłu i po bokach.

Parking przy użyciu biegu wstecznego może być podzielone na 2 rodzaje: elementu „w polu wyboru” i parkowania równoległego.

Prostopadłe parkowanie tyłem, który jest na miejscu jest często określane jako „check-box w” nie jest zbyt trudne do zrealizowania, ale wymaga pewnych umiejętności. Aby to zrobić, należy najpierw odkręcić kierownicę do końca w kierunku, w którym zostanie wykonany parking, a następnie, kierując się lustra, aby wyrównać bieg tak, aby stanąć dokładnie między dwoma samochodami.

Należy pamiętać, że w celu pozostawienia samochodu, trzeba będzie otworzyć drzwi, więc odległość do pobliskich pojazdów powinien być wystarczający dla takich działań. Krawężnik lub przeszkoda, ograniczając miejsce parkingowe za, zbyt, należy wziąć pod uwagę, aby nie uszkodzić samochodu. Jeżeli nie jesteś pewny, że wymiary samochodu czuć lepiej zainstalować czujniki parkowania, które pomagają nie padnie i, ogólnie, ułatwiających proces parkowania, jak „zobaczyć” nawet z krawężnika. Podczas parkowania w miejscach gęsto zaopatrzony maszyn, ważne jest również do monitorowania przestrzeni z przodu, bo gdy źle obliczona trajektoria ruchu można łatwo zaczepić kąt zderzak świadka „sąsiada”.

Parkowanie tyłem między samochodami lub parkowania równoległego – manewru, który, jak się powszechnie uważa, nie może być bardziej sprawiedliwy płci. Ale to tylko mit. Kapitan może ona albo avtoledi chociaż element jest naprawdę dość skomplikowane. Ważne jest, aby zrozumieć trajektorię przednich i tylnych części ruchu pojazdu. Przed rozpoczęciem procesu parkowania, kierownica się okazało pod koniec parkingu. Po zderzak zaparkowanego samochodu będzie zlokalizowany przy krawężniku pod kątem 45 stopni, należy zacząć skręcać kierownicę w przeciwną stronę, unosząc przednią część ciała na parkingu. Następnie można dostosować położenie samochodu, jechać do przodu i trochę wyrównać ciało. Trzeba uważnie monitorować sytuację maszynie, kierując się luster.

Parking cofania utrudnia fakt, że kierowca musi stale przełączać się z jednego obiektu do drugiego, w tym samym czasie musi być ukierunkowane na trajektorii i monitorowanie ogólnej sytuacji (obecność w strefie widoczności pieszych, na przykład).

Tylko doświadczenie i praktyka może pomóc opanować każdy z tych elementów, tak aby mogły wykonywać nawet z zamkniętymi oczami. Dla tych, którzy wątpią w ich możliwości można ustawić parktronics.