552 Shares 6493 views

Maszyny dla dojenia kóz: Opinie Cena

dojenie dłoń na kompleksów hodowlanych dawna już do historii. Dojenia krów wspólną rzecz, ale maszyny dla dojenia kóz może nadal budzić zdziwienie i pytania. Nie każdy wie, że istnieje kilka wersji urządzeń stosowanych do dojenia poszczególne mini-pojazdów, instalacji stacjonarnych – do produkcji na skalę przemysłową z mleka koziego.

dojarka

Podczas ręcznego dojenia jest mechaniczne ściśnięcie smoczka i wyciskając z niego część mleka. Ta sama zasada działa i dojarek. Silnik elektryczny pozwala obsługiwać pompę próżniową, to z kolei tworzy stałą próżnię. Aby zmienić okres kompresji i ssie mleko używane Pulsator. On na przemian cykli kompresji i wydobycia mleka. Przeciętnie wynosi 66 pulsacje na minutę.

Nic skomplikowanego, ale aby doprowadzić urządzenie do zastosowań przemysłowych trwał ponad pół wieku. Do tej pory, dojenie maszyny do kóz i krów dalszej poprawy. Taka dbałość ze względu na fakt, że twórcy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfort zwierząt. Jest do tego celu, regulator podciśnienia, za pomocą którego można odebrać próżnię mocy w maszynie.

aplikacja

Ogromna armia małych rolników potrzebujących produktów, takich jak maszyny do dojenia kóz. Na małej działce jest całkiem możliwe, aby mieć dwa lub trzy tuziny zwierząt. Ale proces dojenia zajmuje sporo czasu i wysiłku. W celu ułatwienia pracy i zastosować maszynę dla dojenia kóz. Odpowiedź na swojej pracy tylko pozytywne. To jest naprawdę asystent gospodarstwie kozy.

Nawet może znacznie ułatwić pracę z zawartością kilku mleczarni kozy doju mechanicznego. Lepiej jest kupić maszynę mini-dla dojenia kóz. Dojarka ma kilka zalet:

 • Szybkość i sprawność obsługi do stada dojenia. Jednocześnie urządzenie może być dojone dwie kozy. Eliminacja ręcznego dojenia pozwala zachować milkmaids rąk i chronić je przed zapaleniem stawów.
 • Wytwarzanie mleka higienicznie czysty. Pompa zasysa mleka z sutkiem zwierzęcia bezpośrednio w szczelnie zamkniętej komorze (wiadra). Eliminuje się do wełny mleka, obornika i innych zanieczyszczeń.
 • Poprawa jakości mleka. Najnowsze badania wykazały, że „maszyna” tłuszcz mleczny przechowywany jest znacznie więcej niż ręcznego dojenia. Ważnym czynnikiem dla producentów kozim serem.

Bardzo popularne dojarka gospodarstw domowych na kozy „Burenka”. Konsumenci zauważyć następujące wskaźniki:

 • najszerszym Forestripping wymię, instrukcja dodaivanie nie jest wymagane;
 • Małe dysze wagowych;
 • nie zrobić hałas;
 • wyposażona jakości guma silikonowa;
 • szklanki mleka i puszki, wykonane z nierdzewnej stali;
 • łatwy w obsłudze;
 • producent daje 12-miesięczną gwarancją.

Warunki korzystania

Jak w przypadku każdej technologii, urządzenie wymaga przestrzegania pewnych zasad działania. Po pierwsze, konieczne jest monitorowanie objętości mleka w pojemniku i zalać go w odpowiednim czasie, tak aby nie dostać się do pompy. Po drugie, nie można położyć na ziemi kubki udojowe Can ssać kurz i brud. Po trzecie, konieczne jest utrzymanie mechanizmu czyste i spłukuje po każdej dojarki z dodatkiem specjalnych produktów.

parametry techniczne

Istnieje kilka cech technicznych, które różnią się w maszynach dla dojenia kóz:

 • od typu: ruchoma lub stacjonarna;
 • Wydajność: liczba głowic obsługiwanych przez 1 – 20 godziny, 40 głowic;
 • liczba goli jednocześnie dojenia: 1, 2, 4.
 • Materiał, z którego zbiornik jest wykonany mleka: żywności aluminium, ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego;
 • objętości mleka w zbiorniku: 20 L, 40 L;
 • kubki udojowe typu stal, tworzywa sztuczne;
 • od liczby uczestników: jedna lub dwie osoby.

Mogą się zmieniać w zależności od rodzaju pompy próżniowej, moc silnika elektrycznego, do maksymalnej prędkości obrotowej wału podciśnienia. Ponadto, długość wieszaka, ogólne wymiary i ciężar. Urządzenia ruchome są zamontowane na wózkach dwukołowych, które mogą być dowolnie przenoszone przez jedną osobę. Wiele firm krajowych i zagranicznych produkować maszyny do dojenia kóz. Cena znacznie się różni producenci urządzeń WNP oferta 300 $, firmami zagranicznymi odpowiednikami Niemcy, Włochy będzie kosztować konsumentom co najmniej $ 1000.

Marka maszyn dla dojenia kóz

Funkcjonalnie wszystko dojenie kóz maszyn dla samych. Oto kilka popularnych marek:

 1. „Maiga”: Wzór ma własną pompę, pompę zewnętrzną wymagany do dojenia. Cena jest bardzo skromny, około 100 $.
 2. „Doyushka”: odnosi się do kategorii mini. Urządzenie okazało się na małych gospodarstwach rolnych oraz w prywatnych ruchu ciężarówek. Cena osiągnie $ 400.
 3. „Białko-1”: dojenie zwierzęcia. Wydajność do 20 ptaków na godzinę, wyposażonych w pojemności 20 litrów, w cenie $ 250.
 4. „Białko-2”: jednoczesne dojenia dwóch kozłów. Odmiana poprzedniego modelu, jedna godzina może być dojone do 50 kóz, w cenie 300 $.
 5. „Burenka”: piękny dojarka, specjalny rozwój dla dojenia kóz, niezawodny i łatwy w obsłudze mechanizm. Cena rynkowa $ 400.

wybór

Przy wyborze technologii należy podchodzić ostrożnie. Brak drobiazgi. Ważne jest, aby wszyscy, od liczby bramek w stadzie mlecznym do silikonowych jakości szkła i gumy na rurach łączących. Krytyczne urządzenia i sprzęt, w dół do szczotki do pralki.

Nie ma sensu, aby kupić non-certyfikowany produkt. Nikt nie może zagwarantować poprawności odsłoniętej podciśnienia, jak plastik i bezpiecznej eksploatacji silnika elektrycznego. Tylko właściciel zwierząt zdecydować, czy on potrzebuje maszyn dla dojenia kóz. Cena, jaką będzie musiał zapłacić za nich, jest zobowiązany do przestrzegania jakości, a co najważniejsze – muszą być bezpieczne dla samych kóz.

Gospodarstw domowych dojarka dla kóz – opłacalne małą skalę mechanizacja pracy ręcznej. On nie zużywają dużo energii elektrycznej, nie wymaga specjalnego sprzętu lub dodatkową przestrzeń, przyzwyczaić się do tego szybko zwierząt. A co najważniejsze, ten mały pomocnik znacznie ułatwia ciężkiej codziennej pracy tysięcy rolników.