216 Shares 8720 views

„Maserati Kvatroporte”: specyfikacje techniczne i funkcje wszystkich sześciu pokoleń

„Maserati Kvatroporte” – luksusowy, sportowych sedanów pełnowymiarowe, które zostały opublikowane, od 1963 roku. Oczywiście, od ponad pięćdziesięciu lat, kilka pokoleń tego modelu. Do tej pory, od 2013 roku, jest on dostępny w sześciu. Ale trzeba powiedzieć o sobie, jak każdy model zasługuje.

Rozpoczęcie produkcji

Nawet pierwsza generacja „Maserati Kvatroporte” może pochwalić się nowoczesnym (w tym czasie) Sprzęt i niezaprzeczalny komfort. W modelach z lat 60-tych była klimatyzacja, elektryczne szyby, V-twin 260-konny silnik pod maską i potężne sportowego zawieszenia. Ten samochód przyspiesza do stu w zaledwie 8 sekund. Maksymalna prędkość wynosi 230 km / h. W tym czasie był to prawdziwy samochód sportowy. Co ciekawe, jeden z tych samochodów na sam kupił Leonida Breżniewa.

Druga generacja pojawiła się w 1976 roku. Nowy „Maserati Kvatroporte” może pochwalić się bardziej wyrafinowane wzornictwo i hydropneumatyczne zawieszenie. Pod maską, zdecydowano się umieścić w kształcie litery V „szóstka”. Jednak produkcja seryjna i nie było. Wszystko ze względu na fakt, że ruch strajkowy wzrosła w przemyśle motoryzacyjnym, z powodu nieszczęśliwego sojuszu pomiędzy firmami „Citroen” i „Maserati”. Jednak kilka egzemplarzy publikacji nadal stało. Obecnie wielu kolekcjonerów są polowania na nich.

Trzeci i czwarty generacji

Kolejny numer „Maserati Kvatroporte” kontynuowane w 1976 roku. Potem rozpoczęła produkcję trzeciej generacji i kontynuował produkcję do 1990 r. Po awarii, które wystąpiły z drugiego pokolenia, twórcy postanowili powrócić do klasycznej zasady firmy. Oznacza to, aby samochody z napędem na tylne koła i kształcie litery V „ósemka” pod maską. Nawiasem mówiąc, mam zaprojektowany i opracowany model Giorgetto Giugiaro – założyciel studio Italdesign ciało.

W latach 90. tworzył „Maserati Kvatroporte” czwartej generacji. Debiut nowych elementów odbyła się w kwietniu 1994 roku. Projekt opracowany przez Marcello Gandini. Okazało się dość niezwykłe, a nawet ryzykowne, jednak opłaciło. Oryginalność przekupiony kierowców. Ale oprócz wyglądu, maszyna ta może jeszcze pochwalić kosztownego wykończenia z drewna i skóry – naprawdę kombinacji wygranej. Nawiasem mówiąc, model ma wspaniałą izolację akustyczną. Funkcje – 3-kanałowy system ABS, poduszki powietrzne, pancerne drzwi, a system automatycznie zatrzymuje przepływ benzyny w razie wypadku.

Wydanie 2003-2013

To właśnie podczas tych dziesięciu lat w lekkiej produkcji piątej generacji. Nowością otrzyma po prostu oszałamiające. Wszystkie podzespoły i części zamienne „Maserati Kvatroporte” wyglądał świetnie. Ten model – udane połączenie klasycznej sedan o sportowym, agresywnym samochodem.

To może być długą rozmowę o jego zaletach. Ale co najważniejsze – to jest to, co stoi w pojeździe pod maską. Zawór 32 w kształcie litery V „osiem” objętość 4,2 litra. Ten silnik produkuje „400 koni.” 6, łączy się pasmo obsługi transmisji i do 100 km / h przyspiesza tylko 5,2 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 275 kilometrów na godzinę. To „Maserati Kvatroporte” cechy są oszałamiające. A wersja Sport GT – jeszcze lepiej. Rzeczywiście, w tej modyfikacji jest transmisji, które załącza się prędkość o 35% szybciej. Jest to samochód w garażu na Silvio Berlusconiego i Michaela Schumachera.

ostatnie lata

Począwszy od 2013th, wykonane szóstą generację „Maserati Kvatroporte”. Zdjęcia nowego modelu podano powyżej. Takie maszyny mogą pochwalić się 3-litrowy silnik 410-konny, który pozwala na przyspieszenie do setki 5,1 sekundy. I to jest właśnie podstawowy silnik. A tu w wersji top-end pod maską to potężne urządzenie – V8 twin-turbo. Produkuje 530 koni mechanicznych. Z taka jednostka maszyna może być rozproszone do 307 km / h. Dzięki temu, że jest wprawiana w ruch automatyczną przekładnię 8 prędkości.