363 Shares 2803 views

kastracja psów

Skoro czytasz ten artykuł, to przed tobą była kwestia kastracji psa. Spróbujmy zrozumieć wady i zalety i zobacz, czy ta operacja jest konieczna do swojego zwierzaka.

Kastracja psów staje się coraz bardziej popularne dziś. W wielu krajach, pies, nie używać w hodowli, wykastrowany. I to nie tylko rozprzestrzenia wykastrowanych samców, ale również kobiety. Jednak niektórzy miłośnicy zwierząt są ustawione na takich interwencji w przyrodzie bardzo agresywny.

Więc, co jest kastracja psów? „Za” i „przeciw”.

Jeśli masz suka w rui, masz do czynienia z nieuniknione i nieprzyjemne. Każdy pies w sąsiedztwie reaguje na piękno i sprawia, że można przejść (i dobrze, jeśli jeden). A czasami w domu mogą gromadzić całe stado głodnych psów i czekać na dni uwalnianiu. I chód, który miał być przyjemny dla Ciebie i Twojego psa staje się niebezpieczne i stresujące manewrów. Ta suka pozostawia ślady w całym mieszkaniu, nawet nie mają do powiedzenia …

Podczas rui suka staje niesforny próbuje uciec i uświadomić sobie instynkty. Ona może wypaść z kołnierzem, aby wyskoczyć z okna samochodu. Przykłady masy. Ale to jest straszne, że pies, który urósł w ciepło i komfort, trudno jest przystosować się do życia ulicznego. Równie dobrze może być potrącony przez samochód, albo stać się ofiarą tego, co niektórzy łupieżców. I nawet jeśli szybko znaleźć swoją sukę, to jest bardzo prawdopodobne, że w ciągu kilku miesięcy nie będzie szczenięta. Nieludzko zabić szczenięta, ale rosnąć będą wymagały znacznych nakładów finansowych i czasowych. Martwi się zwiększać. I dobrze, jeśli słodkie odbiega móc dołączyć …

Kastracja psów (jesteśmy teraz mówić o suk) mające na celu pozbawienie możliwości kontynuowania wyścigu. Operacja odbywa się pod znieczuleniem (łącznie). W tydzień później (czasami trochę więcej) nici i usuwa się psa mogą prowadzić normalne życie.

Pies nie czuje się nieswojo ze względu na fakt, że nie jest w ciepło i jest pozbawiona macierzyństwa. Oprócz tego jest zabezpieczony przed zapalenie gruczołów i narządów płciowych, które często następuje po porodzie lub tak zwanych „łyżka” (urojonej ciąży).

Kastracja psów i właścicieli czasami wybierać mężczyzn. Aby było to wskazania medyczne (różne rodzaje chorób: zapalenie gruczołu krokowego, nowotwory jąder . I tak dalej) lub zachowania (nadpobudliwość seksualna, brak kontroli, agresja). Uważa się, że wykastrowane mężczyźni znacznie zmniejszyć całkowite agresji, szczególnie agresywne w stosunku do innych psów. Zwiększona pies zarządzania. Kastracja psów wykorzystywanych w przypadkach wyjątkowych pies posłuszeństwo jest to konieczne (na przykład, aby kierować, od którego zależy życie i bezpieczeństwo hosta). Często psy są wykastrowane, który jest stosowany w operacji wyszukiwania. Biorąc jednak pod uwagę, że kastracja psów, zazwyczaj zmniejsza agresję, psy są wykorzystywane w operacji ochrony nie jest przeprowadzana.

Operacja jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż samice. Nawet szwy zastosowane tylko do dużych psów.

pies wykastrowane (i kobiety i mężczyźni) stają się bardziej spokojny, posłuszny, bardzo przywiązany do swego pana. I żyć (według weterynarzy) dłużej.

Teraz nadszedł czas, aby zrobić niewielki zastrzeżenie, że nie wszystkie psy się zmieniają. Zdarza się to najczęściej w połowie przypadków. Nie należy również oczekiwać wykastrowane psa posłuszeństwa, chyba musiała kastracji pojęcia co to jest. Dlatego należy najpierw spróbować zrobić w szkoleniu i spróbować poprawić zachowanie pod kierunkiem doświadczonych koparki psów. Wierzcie mi, w tym przypadku szanse na osiągnięcie zmiany zachowań na lepsze będzie znacznie większa.

Należy mieć na uwadze fakt, że ta operacja nie robi pies bardziej tolerancyjny i dokładny w stosunku do dziecka.

Jeśli nie dokonać wyboru na rzecz kastracji, nie spędzają w pracy domowej. Każda operacja powinna być przeprowadzona w klinice, w odpowiednich warunkach.

397 shares 7481 views
SARPLANINAC. Opis gatunków
375 shares 4869 views
Cicha Afryka: opis i zdjęcia
305 shares 3797 views