669 Shares 3915 views

KMService.exe: to jest – nieszkodliwy wirus lub oprogramowanie?

Klienci, którzy zakupią stacjonarnych terminali komputerowych i laptopów z systemem preinstalowanym oraz produktów programowych są często do czynienia z faktem, że w „Task Manager” jest stale aktywny widziana praca proces KMService.exe. Czym jest ta usługa? Zdając sobie sprawę z tego, nie wszystkie, ale większość ludzi wierzę, że jest to wirus. W rzeczywistości, ponieważ jest to tylko częściowo prawda.

KMService.exe: jaki rodzaj procesu?

Sam proces, który jest wszystko tak zaskoczona jego obecnością, że wirus nie jest. Jest to usługa, która początkowo pojawia się w procesach systemowych po aktywacji nielicencjonowanym MS Office 2010.

Sytuacja jest taka, że wielu użytkowników (jeśli nie jest bezwzględna większość) rozłożyć pieniądze na pakiet biurowy nie chcą (lub nie mogą). Z kolei powstała „Office” po pewnym czasie zaczyna wymaga aktywacji pakietu. Tutaj przychodzi na ratunek i specjalnej aplikacji, której wynikiem jest pojawienie się procesu w tle KMService.exe. Czym jest ten program? To proste!

KMService.exe: to jest z punktu widzenia oprogramowania?

Ponieważ kod aktywacyjny do „Office” nie trzeba, dla prawidłowego funkcjonowania wbudowane zabezpieczenie z użycia nieautoryzowanych kopii być w jakiś sposób oszukać.

W tym i używane narzędzia mini-KMS Activator, który pozwala, aby aktywować Office 2010 VL, ustaw klawisze lub przywrócić stan procesu (Trial). Innymi słowy, aktywator według systemu biurowego Protection Suite, które będą płacić za to, i generuje licencję. Co do zasady, po wprowadzeniu jego użyteczność w przenośnej formie pliku aplikacji i związanych z nimi elementów są zapisywane na ścieżce C: Windows KMService.exe lub tej samej nazwie z folderu katalogu głównego systemu plików (chociaż istnieją inne opcje).

Typy plików i warianty od ich położenia po starcie

Jeśli mówimy o zachowaniu elementów użyteczności razem z plikiem wykonywalnym po uruchomieniu lub instalację aplikacji głównej, nie mogą być zawsze dokładnie w folderze systemu głównego.

Na przykład, czasami można znaleźć opcję, aby zapisać ścieżkę C: Windows actofvl KMService.exe (w zaktualizowanej wersji programu narzędziowego).

I to jest główny plik EXE jest odpowiedzialny za ciągłe monitorowanie stanu „biurze” pozwolenia na pewien okres, co reaktywacja bez interwencji użytkownika. Jednocześnie, pomimo umieszczenia pliku na ścieżce C: „Task Scheduler” Windows actofvl KMService.exe, wielu użytkowników nie zwracają uwagi na fakt, że rozpoczęcie procesu tytułowej można zobaczyć nawet w tzw

Kolejna rzecz – kiedy użytkownik napotka ten plik wykonywalny w katalogu System32, gdy wyświetlacz z ukrytymi przedmiotami. Mówi się, że ten plik jest wirusem, który podszywa jako aktywator. Z reguły programu w folderze systemowym, a nic się nie zachowuje. Najwyraźniej ręcznie usunąć obiekt nie zadziała – będzie musiał użyć skanera antywirusowego.

Dlaczego praca antywirusowe?

Często na etapie pierwszego uruchomienia regularnego antywirusowego wersji przenośnej (Windows Defender w tym: a) wydać ostrzeżenie o możliwym zagrożeniu.

W komunikacie zasobnika układ wydaje się, że zawiera zmodyfikowany wykonywalny apletu HackTool: Win32 / AutoKMS (lub generacji klucza). Jest to normalne, ponieważ prawie wszystkie programy antywirusowe (z nielicznymi wyjątkami) są skonfigurowane w taki sposób, aby nie przegapić w kluczowych generatorów (generatorów kluczy), ustanawiając dla nich atrybuty potencjalnie szkodliwego lub niechcianego oprogramowania, ale faktycznie w ciele programu (kod programu) Nika wirus nie zagraża.

Tutaj licencjonowania prac ochronnych (szczególnie jeśli proces jest uruchamiany za KMService srvany.exe, który naprawdę może być wirus).

Ale są też inne rodzaje złośliwych kodów i programów. Najbardziej znanym zagrożeniem, które może uchodzić jako proces KMService.exe, – niesławnego wirusa HKTL_KEYGEN. Ale aby określić, czy jest to wirus, możliwe jest nawet wielkości pliku. Istnieje kilka zmian rozmiaru bajtu 151.522, 151,622, 151.606 bajtów bajtów, 155,648 bajtów i 77,824 bajtów.

O ile zgodnie z prawem korzystać z programu?

Nadal zobaczyć proces KMService.exe. Co to jest, mamy już do czynienia z. Spójrzmy teraz na niektóre aspekty prawne.

Z punktu widzenia prawa międzynarodowego, od 2010 oprogramowanie MS Office jest chroniona prawami autorskimi i prawami własności intelektualnej, nie wspominając o wielu innych dokumentów i regulacje prawne, aby zastosować to narzędzie, oczywiście nielegalne. Może być stosowany na własne ryzyko. Ale kiedy to zatrzymał naszą użytkownika? Szczególnie sprawdzić czy pakiet biurowy online ważny aktywacja nie jest możliwa, nawet z wszystkich dostępnych zasobów Microsoft Corporation.

Nowa wersja aktywatora

Uznane narzędzie jest nieco przestarzały. Dziś można spotkać bardziej zaawansowana wersja programu o nazwie KMSAuto netto.

Zaktualizowana wersja może być aktywowany nie tylko „Office”, ale również do wygenerowania licencji wszystkich znanych wersjach systemu Windows samych systemów. Ponadto, taki wniosek jest zbudowany w sposób, który nie ma żadnych antywirusowe, wbudowany firewall nie reaguje, a narzędzie jest uruchamiane bez żadnych problemów. I jest ona dostępna tylko w formie przenośnej wersji, która całkowicie eliminuje reakcję obrony podczas próby zainstalowania.

wniosek

Jak wynika sytuacja z pojawieniem się takiego procesu Wśród usług systemowych nie jest katastrofalna. Jednak w zależności od lokalizacji stronie pliku wykonywalnego, który użytkownik może śledzić dość elementarne, trzeba podjąć decyzję o sposobie usunięcia zagrożenia, zwłaszcza jeśli pakiet biurowy on zainstalowany siebie i aktywowane za pomocą jednej z wersji narzędzia KMS.