861 Shares 2869 views

Barometr – co to jest? Urządzenie do pomiaru ciśnienia atmosferycznego

Barometr, co to jest? Ta adaptacja w celu uwzględnienia wahań ciśnienia atmosferycznego. Podwyższone planeta warstwa ma grubość kilkudziesięciu kilometrów. Stężenie gazów mieszanych w niej niewiele różni się masy, lecz na powierzchni znacznego obciążenia w tak dużych ilościach. W rzeczywistości, ludzie rzadko poczuć, jak to jest adaptacja do skutków tego czynnika. Jednak kwota ta jest całkiem możliwe do zmierzenia.

Zasada działania najprostszych urządzeń

Proste urządzenie do pomiaru ciśnienia atmosferycznego (BP) jest nieskomplikowany urządzenie składa się z cienkościennej rurki szklanej i wypełniacza rtęcią. Jednym ze standardowych rozmiarach takich urządzeń: Grubość rury 1 milimetrze długości i stu centymetrów.

Jeśli klapka pojemnik zamknięty koniec i otwarty na dół część, objętość rtęci usunięto, a pewna część pozostająca wewnątrz. zawartość cieczy metalu zmniejsza się do stabilizacji ciśnienia wewnętrznego i zewnętrznego.

Aneroid i rtęć instrumentem

Aneroid barometr, co to jest? Zasada działania tego urządzenia są zapisywane drgań przez okrągłą metalową obudową ścian, z tektury, z którego odsysanego powietrza.

Elastyczny kolanka ścianki bocznej, gdy ciśnienie wzrasta, a przy spadku – wybrzuszenia. Specjalne mechanizmy aparatu są połączone ze strzałką. Pokazuje on na wartości ciśnienia atmosferycznego na skali z podziałką w milimetrach słupa rtęci.

Urządzenie do pomiaru ciśnienia atmosferycznego jest zakrzywiony w kształcie litery U szklana wypełniona rtęci. Wskazania są określane przez różnicę w treści i małych odstępów większych butelkach.

Za pomocą słupkowych zmienności ciśnienia rejestrowane na taśmie w jednostce roboczej typu bębnowego. Zmierzone wyniki odnotowano w milimetrach (mm V. Hg.) Lub milibarów (mbar).

barograf

Poniżej znajduje się barograf. Pytanie – barometr tego, co jest w tej konfiguracji, możliwe jest, aby odpowiedzieć – to Maszyna nagrywarkę do trwałej stabilizacji ciśnienia atmosferycznego. Jego działanie opiera się na wahania ciśnienia krwi. W rezultacie, odkształcenie jest przekazywana do systemu urządzenia. Wraz ze wzrostem ściskania odczytów stanie pudełka z piórem ramienia przechodzi w górę, a w przypadku spadku ciśnienia w komorze pod działaniem sprężyny regulacyjnej są większe i niższe rejestrator przewodzącą. odczyty ciśnienia trwałe są odliczane na specjalnie skalibrowanych taśmy papierowej, którą umieszcza się w obracającym się bębnie.

Aby wyeliminować wahania temperatury mają wpływ na dokładność odczytów urządzenie kondensatory montowane bimetalu. Urządzenia są zainstalowane z dala od urządzeń grzewczych i muszą być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Mechanizm zegarowy jest przeznaczony na dzień lub na schemacie tygodniowym.

użycie Właściwości

Ciśnienie jest ustalona z uwzględnieniem zmian w warunkach klimatycznych w różnych regionach, jak ciśnienie powietrza – waha się, jak już wiadomo z lekcji szkolnych historii naturalnej.

Z dobrym i ciepłym bezwietrznej pogodzie barometru ścianie lub stole pokazuje wysokie wartości. W związku z powyższym, przy jednoczesnej redukcji danych w najbliższej przyszłości oczekuje się zimne przystawki lub deszczu.

Urządzenie, znajduje się w domu działa tak samo dobrze, jak w przestrzeni, nie ograniczając ogrodzeniach, ścianach i ogrodzeniach. Nieznacznie modyfikuje wysokość odczytów budynku, ponieważ ciśnienie będzie niższe na 9. piętrze i wyżej niż na niższych poziomach struktury.

Urządzenie do wysokości

Im wyższa unosi się w kolumnie wskaźników ciśnienia atmosferycznego. Identyfikacja wzorców stosowanych w instrumentach samolotów, które określają wysokość. Urządzenia takie nazywane są wysokościomierze.

Oczywiście, wyniki pierwszej, to nie jest idealne urządzenia, różniły się znacznie od czynników atmosferycznych, ponieważ warunki pogodowe towarzyszyły ujemnego spadku ciśnienia, odpowiednio, odczyty błysnął informacje, które są obiektywnie bardziej niż realnym znakiem. Aby usunąć wymagana jest prawidłowa regulacja odczyt parametrów wyjściowych. Zasada działania nowoczesnych wysokościomierzy innych – nie są one używane do pomiaru wysokości ciśnienia atmosferycznego.

Jak korzystać?

Zegarek barometru i innych urządzeń – to urządzenie telefoniczne z okrągłym lub owalnym skali, na której znajduje się podział. wartość mierzona jest wykonane w milimetrach słupa rtęci.

Dla wartości 750-760 mm Hg. Art. oczekuje się, że w dłuższej perspektywie wspaniałej pogodny dzień, który nie koliduje z spacer, wycieczkę do charakteru, domku. Przez zmniejszenie indeksu barometru poniżej 750 istnieje możliwość dalszego spadku, a następnie – oczekiwać pogodą zimny zatrzaskowych i obfite opady.

Monitorowanie ciśnienia krwi jest istotne dla tych, którzy cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi. W okresach krytycznych zmian w tym indeksie to osoby podatne na zły stan zdrowia. Informacja o zmianie pogody jest dla nich istotna ze względu na terminowe przyjęcie leków do zachowania ich zdrowia i dobrego samopoczucia.

współczesne przypadki

barometry filiżanki typ lub typy syfon jest obecnie najczęściej używane. W urządzeniach stacjonarnych, które są wyposażone w ciśnieniu atmosferycznym skompensowane wagi oblicza się bezpośrednio z pozycji rtęci w pojemniku szklanym.

W przypadkach, wypraw przed obserwacji uprzednio ustawionego poziomu rtęci w filiżance w punkcie zerowym, przy użyciu śruby regulacyjnej. W odpływowy urządzenia wartość ciśnienia krwi mierzy się jako różnicę w wysokości kolumny dłuższego i otwartym. To urządzenie zlicza odczytów z dokładnością do pięciu centów. W celu określenia, po-dziesiątych udziałów wykorzystywanych ruchomy wzór metalu.

Uzyskane wyniki liczbowe znajdują się pod ciśnieniem atmosferycznym w specjalnym stole do zera stopni Celsjusza. Wskazania do regulacji temperatury może być dość znaczna. Niezależnie od rodzaju barometry, są one instalowane z dala od źródeł ciepła (piece, grzejniki, bezpośrednie światło słoneczne), z dala od otworów okiennych i drzwiowych.

funkcje

Urządzenie przedmiotem mogą być używane w wygodny i zwartej konstrukcji. Na przykład, barometr zegarka posiada następujące funkcje:

  • Szczelność na wodę, aż do 50-100 metrów.
  • Odporność na wstrząsy i naprężenia mechaniczne, co jest ważne dla rybaków, myśliwych i miłośników ekstremalnej turystyki.
  • Barometr pozwala przewidzieć zmiany w ciśnieniu atmosferycznym i pogody w ogóle.
  • Ponadto, zegar może być wyposażony w termometr, podświetlenia, kompasu, a nawet nawigatora, co ułatwia pobyt w niezbyt znanym terenie.

Pytanie „barometr, co to jest?” można odpowiedzieć jednoznacznie – urządzenie jest szczególnie ważne dla podróżnych, rybaków, myśliwych i odkrywców. Ponadto, to coś w codziennym użytkowaniu można dość dokładnie przewidzieć wahania pogodowe, co jest ważne dla osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego i nerwowego.