738 Shares 2488 views

Alt – co to jest?

Alto – to nie tylko rodzaj operowym głosem, ale także muzyczne strunowe skłonił instrumentem. W tym artykule omówimy oba znaczenia tego słowa.

instrument muzyczny

Viola – instrument muzyczny, rodzaj i urządzenie podobne do skrzypiec, ale różni się od niej w dużym rozmiarze. To ze względu na jego wielkość altówka brzmi o wiele niższe niż na skrzypcach.

Przez długi czas ten instrument został przydzielony do bardzo niewielką rolę w orkiestrach, ponieważ był przeznaczony do wykonywania tylko przeciętnych głosów, które nie zostały wykorzystane w popularnych kompozytorów.

powstanie

Jak dużo skrzypiec instrumentów, altówka pojawiły się w 15-16 wieku. Radziecki teoretyk muzyczny Struve Uważa się, że był on protoplastą całej rodziny strunowy smyczkowy i orkiestrę pierwszy dołączył w 2. połowie 16 wieku. W tej chwili czołowym miejscu wśród melodyjnych głosów posiadanych wysoki altówce. Viola była również blisko do tego instrumentu w jego dźwięku i rozmiar, i stało się jednym z głównych powodów, że zawarł orkiestrą jako środkowego głosu, harmonijnie łącząc się z wyższe. Więc Alto stał się swego rodzaju pomost między blaknięcie chwały rodziny viol i pojawieniem się narzędzi skrzypcowych.

Historia rozwoju

Tak, altówka długo pozostał w pozycji głosów podporządkowania w orkiestrze. To było powodem, że muzycy pokazał także lekceważenie do instrumentu. Szczególnie gry na violi nie uczy, aw skrzypków orkiestra altowiolistów byli przegrani, którzy nie mogli naprawdę odgrywają żadnej rzeczywistości, każdy inny instrument. To tylko pogarsza sytuację, potwierdził sceptyczne i protekcjonalny widok kompozytorów altówkę.

Jednak wszystkie te żale były całkowicie niezasłużone. Narzędzie posiada bardzo dużą pojemność, wymaganą jedyną osobą, która byłaby w stanie je zobaczyć i nie bał się zaprezentować publiczności. Zostali Meyul Etienne (1763-1817), który napisał operę Uthal, w której główny i najwyższy łańcuch Partia została podana Alto.

W 1834, wielki miłośnik i znawca niedoceniane narzędzie Hector Berlioz stworzył symfonię o nazwie „Harold in Italy”, w którym główną stroną poszedł do Alta. Według legendy, Berlioz nadzieję, że na premierze jej zaawansowania Paganiniego, ale to było zapobiec śmierci muzyka.

powoduje brak poparcia

Alt (patrz narzędzie fotograficznego. W artykule), który stoi pomiędzy skrzypiec i wiolonczeli, jest on bardziej skłonny do tego pierwszego. Oprócz podobnej strukturze i sposobie grania, narzędzia te są też trzy ciągi społeczności są dokładnie takie same w dźwięku. Jednak w ciągu 17-18 stuleci potwierdzają pogląd, że Viola brzmi donosowo i smutny. Dlaczego on jest tak różny od jego melodyjny i kolorowe „siostry”?

Faktem jest, że narzędzia są budowane w zgodzie ze wszystkimi przepisami i normami w tych latach w orkiestrach nie zostały wykorzystane jako przegrani muzycy po prostu nie mógł na nich grać. Dlatego lutników zostały zmuszone do dostosowania narzędzi do artystów, którzy nie chcą mieć żadnego wysiłku, aby opanować nowe gry zręcznościowe. W ten sposób narodził się Runt Alto, który pomimo zniekształceń, a stał się popularny nie tylko muzycy, ale również dla kompozytorów. Jest to istotne w tym względzie, że narzędzie to zostało uznane nawet przez Konserwatorium Paryskim.

Dopiero w latach 19 – na początku 20 wieku prawdziwy altowy powrócił do zespołu, ostatecznie wypiera swoją brzydką kopię.

Stosunek muzyków

Niespodziewanie, całkiem słynnych muzyków, takich jak Paganini, malaria Vieuxtempsa, Sívori lubi wykonywać w altówkę kwartet i absolutnie nie wstydzi. I nawet Vieuxtemps Viola została wykonana przez znanego mistrza Maggini, gdzie piosenkarz grał podczas jego koncertów. Alessandro Rolla, Paganini nauczyciel, więc doskonale opanowane to narzędzie, które prowadzi publiczność do szaleństwa.

Zatem tylko zawodowi muzycy mogli bardzo dobrze grać na altówce, a także nie umieścić go poniżej innych instrumentów skrzypce.

Stosunek twórców

Viola – jest niepopularna narzędzie od narodzin orkiestry, których stosunek zmienia się wraz z pojawieniem się wielogłosowej muzyki Haendla i Bacha. kompozytorzy te zrównoważone swoich praw od drugiego skrzypce.

Jednak pod wpływem szkoły neapolitańskiej wartości narzędziowej zaczyna spadać ponownie. I kompozytorzy coraz wysyłając go do zwiększenia głosy basowe. Podobne można znaleźć w Haydna i Mozarta, Glucka wśród zagranicznych i Czajkowskiego i Glinka wśród rosyjskich kompozytorów.

przyjazd Beethovena muzyki oznaczone rozkwitu altówkę. Narzędzie wreszcie podjąć należne jej miejsce, znalezienie dwóch głosów.

instrument strunowy

Viola – ciąg narzędzie jest dostrojony piątą niższy niż skrzypce i oktawę wyższy niż wiolonczeli. Większość upotrebitelny zakres jest niewielki oktawę do E i 3 oktawy, ale mogą być odtwarzane i wyższe dźwięki. Notatki mogą być napisane w klawisze wysokich tonów i Alto.

figle

Dobry skrzypek będzie łatwo przełączyć się na altówkę. Wynika to z faktu, że techniki gry i udarów mózgu w tych instrumentach są takie same. Jedyna różnica – dźwięk jest mniej nieprzezroczysty, jasne i aksamitne, nawet trochę nosa.

Taki specyficzny barwa – w konsekwencji wielkości korpusu narzędzia, które nie pokrywają się z formacji. Jeśli robimy Alto, że nie można umieścić na ramieniu, ale mogą być odtwarzane jak wiolonczela.

Rola altówkę solowej artystki występuje bardzo rzadko. Zazwyczaj, to narzędzie jest częścią łańcucha lub orkiestry symfonicznej, gdzie gra środkowy głos. Górna również koniecznie częścią kwartetów i różnych zespołów komór.

W jakim wieku rozpocząć naukę gry na altówce?

Od dzieciństwa, nie stają się altówki. Muzycy gości sugerować, że posiadanie tego narzędzia, trzeba najpierw nauczyć się grać na skrzypcach. Górna sam ruch po ukończeniu szkoły muzycznej w konserwatoriach i szkołach. Zwykle muzycy z dużym wibracji i dużej postury wolą tego narzędzia.

altowy

Jest jeszcze inny instrument muzyczny, zwany altówka (narzędzie zdjęcia widać powyżej) lub Alto. Jest miedź wiatr instrument należący do sakshorn rodziny. zakres dźwięków – od połowy do wysokiej B-flat 1 oktawy. Jego dźwięk nudne i bez wyrazu, dlatego Alto jest używany tylko na wietrze, głównie Pułkowy zespoły. to jest zwykle odprowadzane średnią głos.

Alt: głos

Viola dziecka głośność połączeń głosowych od małych oktawy F do F 2-ty oktawy małej i samicy. Ten głos wyższy tenor, który zwykle prowadzi główną melodię. Najbardziej powszechnie stosowane Uwagi – sól i małe oktawy E 2. oktawy. Refren emituje dwa rodzaje viol: pierwszą i drugą.

Pierwszy i drugi alto

Pierwsze rozmiarach od A do F-moll 2 oktawy. Obniżyć dźwięk tego pasma dźwięków jednocześnie słabe i miękkie, ale przeniósł się do góry, to im silniejsza, zdobyć siłę, blask i wściekłość. Dwie Nuty mogą być nawet nazywany przenikliwy i napięte. Piękne brzmienie wszystkich dźwięków od 1 do 2 st nd oktawę. W tych granicach, altówki może dać różne odcienie od jasnego do delikatne piano forte i błyszczące.

Jako głos Viola nazywa mezzosopran. On daje jej tonu matowy wyrazisty rysunek melodyczną i melodyjność.

Altówki sekund dźwięku o oktawę w małej i dotarcia F 1 oktawy. Ich cechy charakterystyczne – ociężałość i masywny dźwięk, co znacznie wpływa na elastyczność i mobilność. Również głos nazywany kontralt.