757 Shares 2391 views

Motocykl „Mińsk”: specyfikacje techniczne i parametry

Łatwy rower szosowy „Mińsk”, którego parametry techniczne były w tym czasie na dostatecznie wysokim poziomie, tworząc fabrykę MMVZ w Mińsku. Skrót MMVZ oznacza Mińsk fabryki motocykli, rowerów. Obecnie zakład został przemianowany w OAO „Motovelo”. Produkcja motocykli „Mińsk” rozpoczęła się w 1951 roku, kiedy Moskwa został przekazany do niewoli niemieckiej dokumentacji na motocykl DKW RT-125, który stał się prototypem „Mińsk”.

pierwszy motocykl

Pierwszy motocykl „Mińsk”, parametry techniczne, z których powtarza się podstawowe parametry niemieckiego prototypu o nazwie „M1A”, i od razu stał się popularny w całym Związku Radzieckim. Łatwy bezpretensjonalny maszyna dwukołowy w tle deficytu powojennej cieszył szerokie zapotrzebowanie klientów. „M1A” produkuje ogromne partie, ale rozkazy handlu organizacje wielokrotnie wyższa niż rzeczywista liczba motocykli wyprodukowanych. I jak gospodarka ZSRR w tym czasie koncentruje się na eksporcie towarów, „M1A” wkrótce został przeniesiony do rejestru nomenklatury wywozowej. Za granicą chętnych do zakupu produktów z zakładu w Mińsku.

modele sportowe

Zdolności roślinne i wystarczy produkować planowanych produktów, a także do rozwoju motocykli sportowych. W 1956 roku został stworzony prototyp „Mińsk-M201K” Designed for zawodach motocrossowych. Tak więc, motocykl „Mińsk”, którego parametry techniczne są uważane za uniwersalne, stopniowo stała się sportem. Potem były trzy motocykle „CC-125” dla obwodu drogowego wyścigowego z silnikiem o pojemności 23 litrów. sek., a na końcu, kilka lat później, w 1961 roku zjechał prawdziwy wyścigowy rower „M-211” z nabierający się silnika i owiewki. Wyścigi motocykli wielokrotnie wygrał zawody w wyścigach szosa-ring w klasie lekkich pojazdów z silnika do 125 cm / cm, tworząc wysoką reputację produkcji roślin „MMVZ”.

motocykle ludowe

motocykle sportowe produkowane w małych seriach, głównym produkcja zorientowana jest problem on-line pojazdów silnikowych droga do publiczności. W 1962 roku, motocykl „Mińsk”, specyfikacje techniczne, które pozwalają na jakiekolwiek zmiany w projekcie, została przekształcona w modelu „Mińsk M-103.” Ulepszony motocykl był produkowany do 1964 roku. Następnie model po niewielkich modyfikacjach, stała się znana jako „Mińsk M-104”, a jako samodzielny rozwój był również wprowadzony w produkcji trzech lat, od 1964 do 1967 roku. Następnie linia montażowa zaczął schodzić motocykli „Mińsk M-105”, ich produkcja trwała aż do połowy 1971 roku. W ciągu najbliższych dwóch lat przeprowadzono modelu „Mińsk M-106”, a w 1973 roku udał się do serii już odnowioną „MMVZ-3,111”, który produkowany jest również w ciągu najbliższych trzech lat, do końca 1976 roku.

Motocykle „Mińsk” jest obecnie

Po model „MMVZ-3” w produkcji seryjnej rozpoczęła dwa bardziej podobny rozwój, ale sukces, że miałem. Rynek został nasycony motocykli „Mińsk”. Jednakże, „Mińsk-125” jest najbardziej popularny rower i teraz jest zapotrzebowanie wśród mieszkańców, którzy zostali zmuszeni do poruszania się po drogach. W ciągu ostatnich 15 lat „Motovelo” opracowanych modeli motocykli ekskluzywny charakter, takie jak „Smutek”, „Cadet”, „Lux”, „Polaris” – samochód jest z pewnością interesująca, ale nie mają perespektivy produkcji seryjnej. fabryka motocykli Mińsk dawno porzucił swoje miejsce na rynku bardziej nowoczesne motocykle japońską produkcję, drogie, ale prestiżowy „Honda”, „Yamaha” i „Suzuki”. Motocykl „Mińsk”, których cena jest utworzona z uwzględnieniem rzadkość, kupowane i sprzedawane przez amatorów ciekawostek technicznych. jego wartość w tym samym czasie może wynosić od 40 do 200 tysięcy rubli.