147 Shares 6223 views

Bardzo ważnym elementem w "Ford Focus 2" jest filtr salonowy. Musi być regularnie wymiana

Proces wymiany filtra salonu można powiedzieć, przełamał niesamowite plotki. Procedura jest bardzo pracowita i trzeba zrozumieć wszystko, aby dostać się do filtra. Tlen przechodzi przez system ogrzewania i klimatyzacji do systemu oczyszczania powietrza. Bardzo ważnym elementem w "Ford Focus 2" jest filtr salonowy. Wymiana jest wykonywana regularnie co 20 000 tysięcy kilometrów. Niezależnie od przebiegu, wymienić uszkodzony filtr. Zauważ, że pokrywa elementu znajduje się w kabinie, bezpośrednio pod tablicą przyrządów. Proces wymiany części jest nieco uproszczony, jeśli oryginalny filtr w samochodzie – opinie właścicieli tego samochodu wskazują w tym momencie konkretnie. Faktem jest, że oryginalny filtr jest łatwo skręcany, elastyczny, co ułatwia wygięcie. To znacznie upraszcza proces instalacji. A co najważniejsze, po zwolnieniu, od razu przybiera on pierwotny kształt. To wszystko daje właścicielowi możliwość nieusunięcia pedału gazu. Jeśli jednak pedał zostanie zdjęty, najlepiej zmienić nakręcone nakrętki.

Raporty wymiany filtra w salonie Forda

Aby zapewnić, że powietrze w samochodzie stanie się bardziej jakościowe i czyste, należy regularnie wymienić filtr salonowy. Również podczas wymiany innego wkładu włóż filtr węglowy. Jak zmienić filtr salonowy na "Ford Focus 2" ? Wymiana jest następująca. Początkowo odkręcić trzy nakrętki i wyjąć pedał gazu. Dzięki tej prostej procedurze podnieś ją i spróbuj wsunąć siodło do wału kierownicy. Filtr jest tutaj i ukrywa się. Następnie następuje absolutnie prosta procedura. Odkręcamy śruby, wyciągnij drugą stronę pokrywy w kierunku pedałów i zdejmij. Wyjmujemy stary, nieczynny filtr i zainstalujemy nowy element oczyszczania powietrza. Teraz założyć pokrywę filtra na miejscu. Ze względu na niedogodne rozmieszczenie górnej śruby samogwintującej, trudno ją wkręcić. Na tym etapie instalacji trzeba trochę poświęcić się nerwom.

Jak usprawnić proces instalacji pokrywy filtra?

Możesz uciekać się do improwizacji. Staraj się nie wkręcać górnej śruby. Ograniczyć się tylko do dolnej. Następnie delikatnie umieść pedał gazu na właściwym miejscu. Jak długo filtr wymiany wymaga filtra salonowego na "Ford Focus 2"? Zastąpienie tej części zajmie około czterdziestu minut. Można powiedzieć, że koszt jest grosza, ale powietrze w kabinie stało się dużo świeże i lepsze. Naprawa "Ford Focus 2" jest pracochłonnym zadaniem, ale wynik będzie doskonały, ponieważ świeżość w kabinie jest zawsze przyjemna dla kierowcy i pasażerów.

Jak wymienić filtr i nie usuwać pedału gazu?

Jak zaktualizować filtr salonowy Ford Focus 2? Wymiana jest wykonana bez demontażu pedału gazu. W tym celu musisz "uzbroić" kluczem 7/10 (plan), ściółkę i latarkę. Pedał gazu jest przymocowany do trzech nakrętek. Z niewielkim wysiłkiem można dotknąć nakrętek mocujących na pokrywie filtra. W tej sytuacji trudno będzie przekręcić klucz, ale "sztuka" wymaga poświęcenia. Aby uprościć to zadanie, należy odkręcić śruby. Następnie zdejmij pokrywę i zdejmij filtr salonowy "Ford Focus 2". Nowy filtr na miejscu nie jest tak prosty. Co najważniejsze, spróbuj wycisnąć go mocniej i wsunąć do zamierzonego miejsca. Po tym, nowy filtr salonu dla "Ford Focus 2" jest gotowy. Filtr kabinowy, jak sama nazwa wskazuje, czyści powietrze pochodzące z systemu klimatyzacji i wentylacji. Jeśli porównać się z innymi maszynami, napraw "Ford Focus 2" jest dość złożony, czasochłonny, a nie bardzo prosty proces. Jednakże samochód ma swoje zalety, a mianowicie fakt, że filtr salonowy "Ford Focus 2" nie jest wcale kosztowny i praktyczny i uniwersalny. Jest łatwy do znalezienia w każdym supermarkecie samochodowym.

Zdejmowanie i wymiana lamp w PDD przednich pojazdach

Naprawa pojazdu, takiego jak Ford Focus 2 jest dość poważne. Co należy zrobić, jeśli trzeba wymienić tylko lampy PTF? W tym celu potrzebny jest wkrętak Phillips. Otworzymy kaptur i odkręcamy śrubę z przodu reflektora, ściskamy zatrzaski. Po wykonaniu tej procedury można usunąć światła reflektorów i usunąć przewody w partiach. Zapewni to dostęp do reflektora. Obróć element świetlny w kierunku skrzydła, możesz go wyjąć. Wcisnąć terminal i łatwo wyjąć lampę. Dokonujemy wymiany i zbieramy wszystko z powrotem. Ta procedura zajmie około 20 minut.

Procedura demontażu i wymiany lamp przeciwmgielnych

Aby wymienić lampy przeciwmgielne, potrzebny jest płaski wkrętak i klawisz ТОРХ Т25. Po pierwsze, należy użyć śrubokręta do odkręcania tych reflektorów. Następnie należy je wyjąć i odkręcić dwie śruby, używając klucza. Wyjmujemy stare lampy przeciwmgielne i wyłącz terminal z lampy. Zastąpimy i zainstalujemy wszystko na swoim miejscu.

137 shares 6542 views
Amfibialny quad Quadski
235 shares 3478 views