470 Shares 8002 views

Radeon HD 5670 Przegląd i specyfikacje

Najbardziej wydajne Akcelerator graficzny w segmencie tanich kart graficznych Radeon HD 2010 było 5670 Specyfikacje sprzętowe produktu i jego funkcje będą dalej szczegółowo zbadane.

akcelerator grafiki pozycjonowania

Seria karta graficzna 55HH i 56HH w 2010 roku należał do segmentu low-end. Była to ostatnia linia i należał Radeon HD 5670 Były to najbardziej dostępne akceleratory graficzne z minimalnego wymaganego poziomu wydajności. W tym czasie, mogli śmiało poradzić sobie z niemal każdego zadania. Załóżmy, że w niektórych przypadkach konieczne było znaczne obniżenie ustawień, ale możliwość takich produktów graficznych było wystarczające. Teraz, 6 lat po rozpoczęciu sprzedaży takiej karty wideo są przestarzałe zarówno moralnie i fizycznie. Oczywiście, z najbardziej typowych zadań, że uchwyt akcelerator. Ten film, skromny obsługa zdjęć i najbardziej niewymagających zastosowań gier. Nawet stosunkowo przestarzała i raczej skomplikowana zabawka, choć nie przy maksymalnym ustawieniu, ale pójdzie na tym sprzęcie.

Zawartość opakowania

Podzespoły AMD Radeon HD 5670 może się różnić w zależności od tego, co jest producentem produkt został zakupiony. Wykaz ten zawiera następujące elementy:

 • Akcelerator grafiki.

 • Płyta CD z niezbędnym oprogramowaniem (sterowniki, oprogramowania testowego, i tak dalej).

 • Karta gwarancyjna i krótki przewodnik po użyciu produktu.

Niektórzy producenci (na przykład, firma HIS) Lista ta jest uzupełniona o specjalne kupony, które zagwarantowane zniżki przy zakupie żadnej konkretnej zabawki. Innym możliwym akcesorium w tym przypadku – jest zastrzeżonym etykieta z nazwą modelu karty graficznej na froncie obudowy PC.

cechy technologiczne

Radeon HD 5670 jest wytwarzany zgodnie z procesem 40 nm. W 2010 roku był to jeden z najbardziej zaawansowanych technologii półprzewodnikowych produkcji wiórów. Ten sam układ krzem akceleratora graficznego jest na możliwościach technologicznych tajwańskiej firmy TSMC. Niestety, wszystkie zakłady produkcyjne zostały usunięte z „AMD” spółki do odrębnego podmiotu. Wielkość układu półprzewodnikowego układu scalonego wynosiła 105 mm2, że znajduje się 627 milionów tranzystorów.

Obsługiwane typy pamięci

Optymalna wydajność z pozycji typu pamięci był dla Radeona HD 5670 GDDR5. Jego wyższymi zegarami pozwalają w pełni ujawnić swój potencjał. Możliwe było również spotkać bardziej przystępne modyfikację tej karty z pamięcią o dostępie swobodnym „DDR3”. Ale w tym samym poziomie wydajności jest znacznie zmniejszona. Trzeci rodzaj pamięci RAM dla tego akceleratora graficznego – jest „DDR2”. W tym przypadku wydajność wideo jeszcze bardziej spadła. Ale koszt w tym przypadku jest również zmniejszona. Pojemność pamięci RAM na tej samej płytce było równe 2 GB, a minimalna – 512 Mb. Optymalna wartość skuteczności posiadała wzór z pośrednią ilość pamięci RAM o pojemności 1 GB. Większa ilość pamięci o dostępie losowym nie jest możliwe, aby uzyskać znaczny wzrost wydajności, a model z 512 MB pamięci RAM nie może sobie pozwolić na kartach graficznych chipowe zademonstrować swoje możliwości. Zatem położenie optymalne prędkości wyglądał modyfikację „pamięci” GDDR5 decyzji wyposażony w 1 GB. We wszystkich innych przypadkach, poziom wydajność jest znacznie zmniejszona, a to z kolei wpływa na wydajność systemu komputerowego jako całości. Dane autobus komunikacji z pamięci RAM w tym przypadku miał tę samą moc we wszystkich modelach – 128 bitów.

Temperatura i ciepło

Radeon HD 5670 została zakończona z obowiązkowego systemu chłodzenia aktywnego. Średnia grzejnik aluminiowy radiator na organizację takiego chipa półprzewodników mocy nie wystarczy. Szczytowe ciepła dla tego pakietu graficznego akceleratora wynosiła do 61 watów. W trybie bezczynności, wartość ta jest automatycznie zmniejszana do 14 watów. To doskonała wydajność dla takiej decyzji. W normalnych warunkach pracy, temperaturę kryształu krzemowego powinien mieścić się w zakresie 35-55 stopni. Jeśli zwiększamy obciążenie podsystemu graficznego komputera PC poprzez uruchomienie wymagających zabawki, maksymalna temperatura osiągnie 61-65 stopni wartości. Dlatego system chłodzenia PC z podsystemem graficznym musiały być uzupełnione przez jednego lub nawet dwóch dodatkowych chłodnic.

Wzór częstotliwość

Nominalna częstotliwość zegara Radeon HD 5670 wynosi 775 MHz. Z kolei pamięć o dostępie w tym przypadku pracuje z częstotliwością 4000 MHz. Ale wartość ta jest prawdziwa dla „RAM GDDR5” typu. We wszystkich innych przypadkach, w przypadku stosowania wolniejszy RAM, częstotliwość ta jest także zmniejszona. W rezultacie szybkość wymiany informacji pomiędzy procesorem graficznym a pamięcią RAM okazały się niewystarczające do pełnego załadowania pierwszego. Dlatego takie modyfikacje wideo cierpiał ograniczonej wydajności.

architektura

Nazwa kodowa dla Radeona HD 5670 ATI jądra – „Redwood”. W rzeczywistości, ta karta graficzna ma wersji cut-down o decyzjach średniego szczebla, które zostały oparte na układzie o nazwie kodowej Juniper. Dla porównania, wszystkie parametry były 2-krotnie gorszy Radeon HD 5670 Charakterystyka tylko izolowane Szerokość magistrali pamięci o dostępie swobodnym, co w obu przypadkach była taka sama szerokość nieco równą 128 bitów. Reszta parametrów technicznych bohatera tego przeglądu były:

 • Liczba procesorów strumienia wynosi 400.

 • Jednostki tekstura tego rozwiązania krzemu 20.

 • Jednostki rasteryzacji, z kolei, był 8.

 • Płytka drukowana z akceleratora graficznego został wyposażony w 3 porty do podłączenia monitora: port cyfrowy DVI, najbardziej popularne do tej pory, HDMI oraz, oczywiście, DisplayPort.

Kolejną ważną cechą tego produktu graficznego obsługuje technologię „Krosfair”. Jej istota sprowadza się do faktu, że akcelerator mógłby działać na komputerze z wieloma kartami graficznymi producenta. Na tych samych zasobów obliczeniowych i zjednoczeni, a to zapewnia znaczny wzrost wydajności ogólnej. Modyfikacja z 512 MB nie jest wymagane nawet w tym przypadku instalacja dodatkowych mostów łączących (zasoby PCI bus ekspresowe 16x w tym przypadku wystarczy do pracy). We wszystkich innych przypadkach, ich obecność jest konieczna.

Rozproszenie i potencjalne zyski wydajności

Jak wspomniano wcześniej, nominalne częstotliwości, odpowiednio dla pamięci RAM w tym przypadku równa 4000 MHz i 775 MHz dla Radeon HD 5670 Przyspieszenie podsystemu graficznego, w niektórych przypadkach pozwoliło uzyskać znaczny wzrost wydajności. Ale w tym samym czasie do komputera przedstawiła dodatkowe wymagania. Pierwszym z nich jest zwiększenie mocy zasilacza, która stanowiłaby jakąś poduszkę. Ponadto, płyta musi być poprawiona wersja z systemem okablowania zasilacza o wysokiej jakości. Innym ważnym – jest system chłodzenia. Wewnątrz obudowy komputera należy koniecznie umieścić 2-3 dodatkowy wentylator. Jeśli ten warunek nie jest spełniony, wówczas nominalny system chłodzenia w pewnych okolicznościach, nie mogła poradzić sobie z radiatora, co z kolei może doprowadzić do przegrzania i awarii akceleratora graficznego. W praktyce dość często ten układ półprzewodnikowy mógł rozpędzić się do częstotliwości 930 MHz. W tej pracy było RAM częstotliwości 4,600 MHz. Oznacza to, że wzrost prędkości w tym trybie wynosi 25-30 procent. pozwoliło to bohater tego przeglądu było konkurować z kart graficznych klasy średniej w tym czasie.

koszt

Bardzo przystępne graficzne rozwiązanie według standardów 2010 był Radeon HD 5670 cena z najbardziej produktywny jego modyfikacji z 1 GB pamięci RAM GDDR5 – „” – wynosiła 100 dolarów. Zwiększenie ilości pamięci RAM 2 razy zwiększyła tę liczbę do 10 $. Która jest rozwiązaniem graficznym była szacowana na około 110 $. Ale wzrost w karcie graficznej nie daje żadnej znaczny wzrost wydajności. Ale najbardziej dostępna wersja tego akceleratora można kupić w czasie do 90 $. W tym wydajność systemu komputerowego znacznie zmniejszona.

Mocne i słabe strony tego rozwiązania graficznej

Imponująca liczba zalet miał ATI Radeon HD 5670 Wśród nich można wyróżnić:

 • Niskie koszty, a w konsekwencji, dostępność rozwiązań graficznych.

 • Wystarczająco wysoki poziom wydajności, jak poziom początkowy dla karty graficznej.

 • Inną ważną zaletą tego rozwiązania – wysoki potencjał podkręcania, co pozwoliło w niektórych przypadkach, otrzyma dodatkowy wzrost wydajności o 30 procent.

 • Również do plusów tego modelu to możliwość tworzenia podsystemu graficznego z wieloma kartami graficznymi.

No i minusy w tej sytuacji po prostu nie może być. Karta ta, ze względu na jego pozycji przez producenta, jest pozbawiona wszelkich znaczących niedociągnięć.

wyniki

Bardzo wyważone rozwiązanie dla wartości i wydajności był za jego czasów Radeon HD 5670 to akcelerator pozwoliły 100 $, aby uzyskać akceptowalny poziom wydajności, ten adres większość problemów w tym czasie. Nawet teraz, chip półprzewodnikowy jest w stanie rozwiązać większość problemów. Jedyną rzeczą, którą może on być problemem – jest to najbardziej wymagający zabawek ostatnich kilku lat i różnych edytorów graficznych o wysokich wymaganiach dotyczących zasobów sprzętowych komputera osobistego. No i wysoki potencjał podkręcania oraz zdolność do pracy w tandemie z innych kart tego producenta są dodawane do bohatera tego przeglądu niektórych poduszki.