776 Shares 2330 views

Medal „30 lat Armii Radzieckiej i Navy.” Historia nagrody.

Medal „30 lat Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej” jest znany przede wszystkim do faleristov krajowym. Wartość tej nagrody nie mogą być oceniane tylko w bezpośrednich kategoriach pieniężnych. Jego znaczenie ma zupełnie inne znaczenie. To będzie w stanie zrozumieć kogoś, kto żył długo w tym kraju i czuł ciężar wojny tylko. Jedynie osoby urodzone w ZSRR, można zrozumieć poczucie dumy z wielkości i sile armii, która jest w naszych ludzi.

Trochę historii

Zwycięstwo w wojnie 1941-1945 nadano naszych ludzi bardzo ciężko. Wielu żołnierzy pozostawione na polach bitew. A ci, którzy wrócili zostały uznane za prawdziwe bohaterów. Zgodnie z tradycją, nasz rząd zawsze starał się w jakiś sposób identyfikacji osób za ich wybitne osiągnięcia. W tym przypadku, zwycięstwo zrobili wszystko, bez wyjątku. W związku z tym, Prezydium Rady Najwyższej ZSRR w lutym 1948 roku w specjalny medal „30 lat Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej” powstała w przeddzień święta.

Było to szczególne uznanie heroizmu i poświęcenia w trudnych czasach. Rząd zdecydował, aby przypomnieć ludziom, że bronili się w długiej i krwawej walce. Medal „30 lat Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej” było uznanie ogromnego wkładu wniesionego przez żołnierzy do wspólnego zwycięstwa nad wrogiem. Po nagród dla poszczególnych usług w walce stała się praktycznie ich pierwsze te przyznawane w czasie pokoju. Przypomniało żołnierzy ich wielki wyczyn. Oczywiście, bohaterstwo w jednej bitwie, godne szacunku. Ale istotą tej nagrody było pokazanie wszystkich żołnierzy ocalałych, o ile cały naród docenia to, co zrobili. Specjalne wyróżnienie przyznano medal „30 lat Armii Radzieckiej i Navy” została dostarczona przez kierowników właściwych agencji i dowódców jednostek wojskowych. Zdarza się to najczęściej w miejscu ich natychmiastowej eksploatacji. W przypadku gdy obywatel spłynęła w innym miejscu, ten zaszczytny obowiązek kierownika Komisariatu został przeniesiony na miejsce zamieszkania.

lista godnych

Wszystkie szczegóły dotyczące tej nagrody zostały przedstawione w odrębnym przepisie, zatwierdzony przez tego samego dekretu. Zgodnie z ustalono listę osób do jego dostarczenia. Według obliczeń przeprowadzonych później w styczniu 1995 roku, na przykład godny był nieco mniej niż cztery miliony. Decyzją Rady Najwyższej Medalem Jubileuszowym „30 lat Armii Radzieckiej i Marynarki Wojennej” dano prawie każdy, kto ma, a od 23 lutego tego samego roku był w personelu Sił Zbrojnych, a także Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych naszym kraju.

pewne zasady Nagrody zostały ustanowione. Pierwszy numer zlecenia na organizację lub jednostkę wojskową. Do niego osobno załączonej liście. Medal dano żołnierzy wszystkich szczebli w obecności całego zespołu w imieniu Rady Najwyższej. Fakt ten w aktach osobowych udzielania przez specjalny znak. Po śmierci medal obywatela państwa była niezbędna, aby powrócić. Ale wprowadzeniu odpowiednich zmian, które pozwolą osieroconych rodzin do opuszczenia w tej nagrody w pamięci w 1951 roku na mocy dekretu z dnia 5 lutego.

szczegółowy opis

Teraz wielu faleristov w kolekcji mają medal „30 lat Armii Radzieckiej i Navy.” Photography Awards, aby lepiej zbadać go ze wszystkich stron. Ponadto łatwiej jest zauważyć pewne cechy wykonanych podczas odlewania. Medal oznacza preformy prawidłowy kształt okrągły o średnicy zewnętrznej 32 mm, wykonane z mosiądzu. Na przedniej stronie z obrazem relief z dwóch najważniejszych osobistości Stan: Lenina i Stalina. Pod spodem – napis „XXX” wskazuje na wartość cyfrową rocznicę. Na tylnej stronie na dole znajduje się pięcioramienna gwiazda.

Dalej wzdłuż brzegu – napis wielkimi literami, które wskazują na celu rozwój produktów. W centrum znajdują się kolejne dwa napisy: imię sił zbrojnych tego kraju, jak również okres czasowej „1918 – 1948”, ułożonych w trzech liniach. I wykonany wzdłuż krawędzi małego występu. Top Y preforma posiada okrągły zaczepowe, dzięki którym jest on przymocowany do pięcio bloku jako świątecznej czerwone i białe wstęgi. Noszenie taką nagrodę powinien być na klatce piersiowej po lewej stronie. Jeżeli dana osoba ma inne pamiątkowe medale, powinny one być umieszczone w kolejności dostawy.

unikalne cechy

Dwa warianty takich nagród zostały wykonane w czasie produkcji. Różnica polega na odlewaniu karcie. W jednym przypadku, jest płaska i pozioma zeszlifować. W drugim łącznika również tselnoshtampovannyh, lecz zaokrąglony wypukły. Nieco później zaczął umieścić pieczątkę Mennicy Leningrad „LMD”. Ponadto, z prezentacją medali jest koniecznie otrzymać certyfikat. Produkowany jest trzy razy i za każdym razem drukować dokonać pewnych korekt:

  1. Przednia strona medalu, pokazany po lewej stronie, miał czarno-biały kolor, a tekst w miejscu daty wystawienia prawidłowo utworzony wcześniej numer „194”.
  2. nagroda obraz był kolorowy.
  3. Tekst po prawej stronie, po raz kolejny zmieniło. W roku wydania figur zostały zastąpione przez „19”.

Taka nagroda jest szacowana na aukcje faleristov nie więcej niż $ 10 Jeśli mają dokumentów. Zrozumiałe jest, że aby wzbogacić się kosztem takiego nabycia nie może być. Dlatego niektórzy kolekcjonerzy nabyć dla siebie rzuca. Zasadniczo, jest to ten sam medal „30 lat Armii Radzieckiej i Navy.” Kopia różni się od pierwotnego składu tylko pad i braku dokumentów.

Do produkcji odlewów gipsowych używany materiał z jedwabiu, który jest jakościowo dość złożony kopię oryginalnej taśmie. Jest to często sprzedawane jako o długości przedmiotu obrabianego 15 cm na 110 rubli. Jeżeli dana osoba zbiera nagrody tylko dla historii kraju, to nie ma dla niego znaczenia.