564 Shares 4459 views

Taca lampek gazetowych: klasa mistrzowska dla początkujących

Możemy tworzyć tace nie tylko z gałęzi: artefakty z rur gazetowych, pomalowane na brązowy, praktycznie nierozróżnialne na zewnątrz z wyrobów drewnianych. Technika tkania z gazet pozwala wielokrotnie korzystać z niepotrzebnych materiałów, a także pomaga zachować naturę. Krawędzie takich małych rzeczy mają różne kształty, są wygięte na różne sposoby i tworzą nietypowe wzory, wykorzystując doświadczenie ekspertów w tkaniu kosze z winorośli.

Funkcje pracy z tubusami gazetowymi

Główną różnicą między technologią tkania tac z rur gazetowych i gałązek jest to, że praca z materiałami drzewnymi wymaga specjalnego traktowania i pewnej wiedzy. Musisz być w stanie odpowiednio przygotować, przetworzyć i przechowywać je. Aby wybielać winorośl i nadać jej kształt, zajmuje dużo wolnej przestrzeni i światła słonecznego – takie warunki są trudne do dostarczenia w normalnym mieszkaniu. Rzemiosła z gazet wyglądają jak drewniane, ale czynią je łatwiejszymi. Nie trzeba długo przygotować materiału – wystarczy wyciąć papier na paski o niezbędnej długości i szerokości, skręcić je i namalować w kolorze, który Ci się podoba.

Produkty z gazet

Produkty mają różne kształty i rozmiary, są stworzone do różnych celów. Na szerokiej tacy wielkanocnej lamp gazetowych można umieścić ciasto i jaja lub prezentować je jako prezent dla bliskich. Głębokie tacę z uchwytami służy do sprowadzenia swojej ulubionej kawy i śniadania do łóżka. Wyroby z wikliny dodaje do wnętrza etniczne wzory i wypełnia przestrzeń kosmiczną. Ponadto, jest to prosty i ekonomiczny sposób na robienie różnych pięknych pojemników do przechowywania drobnych przedmiotów, zadekorirovav je do gustu.

Tkactwo wariantów dla początkujących

Tutejsze warianty z rur gazetowych dla początkujących, krok po kroku opisane w prostym języku, najczęściej dotyczą wytwarzania waz lub butelek, ponieważ łatwiej jest kształtować produkt. Dla początkujących, którzy ostatnio nauczyli się tej techniki, proste produkty są bardziej odpowiednie. Najtrudniejsza część sprawia, że dno jednostki. Można to zrobić na kilka sposobów, ale dla początkujących łatwiej będzie zacząć od stworzenia koszyka, w którym można używać zwykłego kartonu jako ramy. Ich tkanie z lamp gazetowych dla początkujących jest opisane krok po kroku w różnych klasach mistrzowskich. Po opanowaniu głównych technik pracy z papierem można zacząć tworzyć tacę. Staraj się robić własne dłonie głęboką tacę z uchwytami, w której można umieścić filiżankę mocnej kawy w coś słodkiego i przynieść ją rano do drugiej połowy, dając jej opłakiwanie i dobry nastrój.

Taca lampek gazetowych: klasa mistrzowska

Do pracy należy przygotować:

 • 2 kartki z tektury,
 • Bezbarwny lakier akrylowy,
 • Farba na bazie wody w kolorze białym,
 • Gouache,
 • Woda,
 • Ołówek,
 • Pędzel,
 • Klej PVA,
 • Władca,
 • Nożyczki,
 • Zwykły arkusz A4,
 • Ostry nóż biurowy,
 • A mówił o długości 35 cm,
 • Gruba książka lub inna rzecz, którą można używać jako prasa,
 • Gazety.

Zrób tacę zaczynającą się od podstawy kartonowej: zaznacz i wyciąć dwa prostokąty o wymiarach 15×20 cm. W środku arkusza A4 umieść jeden z kształtów i okrąg go, aby zobaczyć, gdzie można nakładać klej. Następnie za pomocą pędzla nałożyć cienką warstwę kleju wewnątrz prostokątnej podstawy i umieścić karton na górze. Wytnij rogi arkusza linijką i nożem biurowym. Przyklej krawędź papieru klejem i zginaj ją mocno na tekturze. Dokonaj jeszcze jednego szczegółu. Obydwa puste miejsca na dnie umieszczono pod prasą przed wyschnięciem kleju.

Produkcja rur

Na następnym etapie klasy mistrzowskiej "Taca z rurek gazetowych należy zaznaczyć na dnie ołówkiem i linijką, ze wszystkich stron, umieszczając znak w odległości 2,5 cm. Teraz musisz zrobić tubkę z gazety: będą zrobione z ramy. Do pracy potrzebna będzie gazeta, nóż biurowy i mówca.

 1. Złożyć karton gazetowy na 4 równe części na krótkiej stronie, a następnie podzielić linię składania. Powinieneś uzyskać paski o szerokości około 5,5 cm, które wymagają 80-100 sztuk. Aby utworzyć ramkę, można również użyć papieru biurowego.
 2. Weź jedną z pasków i na długą stronę nakładaj cienką warstwę kleju. Założyć pasek mocno na szprychę z narożnika naprzeciwko miejsca, w którym był nakładany klej.
 3. Naciśnij kąt, aby rurka nie odkręciła się, zdejmij igłę i zaczekaj, aż klej wyschnie całkowicie. Zrób 30 sztuk.
 4. Ściśnij ostry koniec rurki i smaruj go jednym klejem.

Teraz przyklejaj rurki wzdłuż etykiet do dolnej części tacy, dociskając je dobrze. Następnie, wypełniając cały obwód, przyklej kleik na dole, starannie wymazując miejsce mocowania rur. Zamontuj kolejny kawałek kartonu z góry i umieść obrabiany przedmiot pod prasą przez co najmniej sześć godzin.

Montaż tacy

Następnym krokiem w klasie mistrzowskiej "Taca gazet" będzie montaż produktu. Podczas gdy słoma wysycha, zrób następne 50 probówek.

 1. Przyklej dwie rurki gazetowe razem do długości. Podziel tę część, aby uzyskać dwie równe części i zacznij spakować szuflady z rogu.
 2. W razie potrzeby wyciągnij rurki i kontynuuj tkanie tacy, poruszając się po okręgu.
 3. Pod koniec trzeciego rzędu, przyklej, klej i odcięcie końców plecionej rurki.
 4. Strike pokrywają następne z rzędu i zginają. Kontynuuj w kółku, aż dojdziesz do ostatniej rury.
 5. Wstaw ostatni wiersz rzędu do pętli od dołu, utworzony przez pierwszy post i podnieś go.
 6. Zacznij zaciskać stojaki z podwójną rurką z jednego z narożników. Pod koniec czwartego rzędu, przyklej, klej i odcięto końcówkę plecionej rurki.
 7. Złóż pasek w prawo, aż do następnego postu, a następnie go opuść. Odciąć koniec, cofnął się o dwa centymetry od złoża, z klejem klejem i wbity w splot z góry.
 8. Kontynuuj w kole.

Uchwyty na tacę

Uchwyty na tacę można wykonać w taki sposób, aby w narożach po wąskiej stronie włożyć dwie kleje i zginać dwie rury, tworząc pętlę. Z kieszeni pozostaw 5 cm i odciąć końce. Krawędzie klej kleju i włóż do podstawy tacy. Zaczynaj mocno owijając długopisem gazetą. W części poziomej warkocz po ośmiu każdej z dwóch rurek oddzielnie, a następnie przyklej końce klejem. Powtarzaj wszystkie kroki z przeciwnej strony produktu.

Dekoracja produktu

Pozostaje na pierwszym planie i kolorowanie tacy w wybranym kolorze. W starterze wymieszaj w równych częściach wodę, klej i farbę wodną na biało, a następnie nakładaj ten związek pędzlem na całą powierzchnię produktu. Następnie dodaj gwasze do podkładu i maluj wszystkie powierzchnie, z wyjątkiem dolnego. Kiedy farba wyschnie, przykryj swoje dzieło dwiema warstwami lakieru akrylowego, aby można było je umyć. Klasa Master "Taca gazet" zakończyła się. Korzystaj z produktu, spodobając się i bliskich piękną i praktyczną rzeczą, którą wykonujesz samodzielnie.