605 Shares 8699 views

Pojedynczy światłowód jednomodowy i wielomodowy przeciwieństwie

Jeśli chodzi o transmisję danych z jednej lokalizacji zdalnej do drugiego, zwiększając zamiast tradycyjnego drutu miedzianego do wykonawców klientów zaproszonych do układania kabla optycznego. O tej ekscytującej technologii mamy dzisiaj i będziemy rozmawiać.

linia telekomunikacja światłowodowa (FOL) działają na zasadzie przesyłania fal świetlnych za pomocą specjalnych kanałów wykonanych z wysoce czystego szkła kwarcowego. Impulsy elektryczne urządzeń elektronicznych dostarczonych konwerter sygnału, który wytwarza strumień impulsów świetlnych i przesyła je do kabla. Na drugim końcu odbiornika światła odbiera strumień i transkodowanie go na impuls elektromagnetyczny. Ponieważ cały proces jest sterowany elektronicznie i jest konwersja cyfrowego, niewielkie zniekształcenia.

Aby zbudować taki instalator, użyć specjalnego materiału – włókna jednomodowe i wielomodowe.

linie światłowodowe były tak powszechne, nie tylko ze względu na brak ingerencji w transmisji sygnału. Wśród niezaprzeczalnych zaletach tej technologii jest szerokie pasmo, bardzo słabe tłumienie sygnału niezrównana odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, z natury w szerokiej gamie transmisji, co dziesiątków kilometrów. Istotną zaletą jest długi usług łączności terminowe, określone za pomocą instalatora, wynosić co najmniej 25 lat.

rodzaje błonnika

W przypadku mocowania za pomocą linki linię światłowodową wybraniu lub wielomodowe lub pojedynczego światłowodu.

Co to jest ten kabel? Rdzeń włókna jest kwarc, szkło o najwyższym stopniu czystości, który również przechodzi przez wiązkę światła. Natryskowe nie występuje, ponieważ współczynnik załamania powłoki niższej niż rdzeń, zatem, wiązka światła jest całkowicie odbija się od ścianek wewnętrznych światłowodu.

Wielomodowych również tak, że można go uruchomić kilkaset tryby świecenia, które zostały wprowadzone pod różnymi kątami. Każdy tryb ma swoją własną drogę i, w konsekwencji, unikalny czasu propagacji.

Główną wadą tego rodzaju włókna – dyspersji trybu, co zawęża pasmo i ogranicza maksymalną długość linii. Przetworniki do wielomodowych linii komunikacyjnych są zwykle maksymalna odległość około 5 kilometrów.

Problem zmniejszenia rozproszenia trybu decyduje kabla z gradientem profil współczynnika załamania światła w rdzeniu. Włókno to, w przeciwieństwie do standardowego indeksu Opcje Opcje załamania zmniejsza się od środkowego rdzenia do powłoki, co daje znaczną poprawę parametrów przesyłanego sygnału.

Pojedyncza mode zaprojektowane, w zależności od zadania przechodzi przez kanał komunikacyjny, tylko jeden tryb (podstawowego). Takie podejście ma wiele zalet. Niektóre cechy w kablu, wykonane z technologią jednomodowego, o rząd wielkości lepsze niż produkowane przez wielomodowych. To jest decydującym czynnikiem, który wpływa na wybór na korzyść pierwszych inżynierów układaniem nowych połączeń światłowodowych. Rzeczywiście, włókna jednomodowe zapewnia tłumienie przy 0,25db na kilometr wariancja jest bardzo małe i szerokości pasma zapewnia przejrzysty i szybkiej transmisji dużych ilości danych bez zniekształceń.

Ale jest w locie maści w maści. Ten typ jest znacznie droższe niż włókna wielomodowego. Ponieważ wielkość światło przewodnie rdzeni w jednym kablem jest bardzo mała, wejście promieniowanie w taki kabel jest trudne i wymaga bardzo starannej kontroli w składaniu. Złącza końcowe dla tych linii i są znacznie droższe niż wielomodowych linii kontseviki. Ponadto, ten ostatni ze względu na prostotę wejścia wiązki światła w szerokim rdzeniem bardzo proste, tanie nadajników, który produkował również ogromną liczbę firm konkurencyjnych.