437 Shares 5814 views

Samogon bez drożdży: recepta na podstawie chleba żytniego

Samogon bez drożdży, Receptą co jest szczególnie popularny wśród mieszkańców naszego kraju, okazuje się nie gorzej niż w tym samym napoju sprzedawanego w beczkach na ulicy.

Aby dokonać takiego naparu, musisz zaopatrzyć się w prostych składników i dużo cierpliwości. Wszakże podawać miękki i orzeźwiający napój na dwa dni.

Home napar bez drożdży: recepta gotowanie

Niezbędne składniki:

  • Przaśny chleb żytni – pięćset gramów;
  • Przegotowanej wody (schłodzony) – dwa i pół litra;
  • Czarne bez pestek rodzynki – jedna mała garstka;
  • cukier – trzy pełne duża łyżka.

Samogon bez drożdży: zakwas receptury gotowania

Aby napar okazało się smaczne, zaleca się zrobić przystawkę na podstawie chleba żytniego. Produkty mączne należy pokroić w drobną kostkę i wysuszyć na powietrzu. Następnie powstałe krakersy trzeba rozłożyć w jednej warstwie na dużym arkuszu i umieszczone w duhovochny szafie na kilka minut. Gdy lekko pokryta ciemnym chleba skorupy, to musi kontrolować i umieścić w naczyniu trzech litrów, który zwany następuje wlać przegotowanej wody schłodzonej do temperatury pokojowej.

Obok przyszłego zakwasu należy dodać trzy pełne duże łyżki cukru i garść rodzynek starannie umyte bez pestek. Do wszystkich zawartość może fermentować, jest on zobowiązany do dostarczenia do gorącym słońcu przez 2 dni. Należy zauważyć, że pojemność nie jest zalecane, aby zamknąć pokrywę. Jednak aby zapobiec kurz w przyszłości napojów bezalkoholowych, może to być trochę gęsta pokrywa gazą.

Samogon bez drożdży: końcowy etap w przygotowaniu

Po upływie 48 godzin, kwas będzie gotowy. Fermentowany napój musi wielokrotnie przenikać przez gęste gazy, po czym do butelki i umieszczono w chłodnicy dla dalszego chłodzenia. W razie potrzeby, można ewentualnie dodać trochę więcej cukru.

Home napar bez drożdży: przepis na napój z kwasu chlebowego brzeczki

Warto zauważyć, że pozostałe tereny po parcia może być bardzo długi czas, aby służyć jako zaczyn. Po tym wszystkim kwasu chlebowego brzeczki sprawia, najsmaczniejsze i chłodzenia drinka.

Aby go przygotować, trzeba wlać trzy-litrowy słoik około sześciuset mililitrów gotowego zaczynu na podstawie chleba żytniego, a następnie dodać trzy łyżki cukru i kilka krakersy kostki. Po tym, przygotowywane przez grubą konieczności zalewania zimnej przegotowanej wody i mieszać dokładnie aż do całkowitego rozpuszczenia się cukru.

Obecnie do zaparzania, musi znajdować się w cieple, luźno zamkniętym pokrywką szklaną i wlewów około 24 godzin. Pod koniec dnia powinny być napój chłodzący drenażu i umieścić w komorze chłodziarki.

W przyszłości, z pozostałą wymaganą guschey wykonać te same czynności. Należy również zauważyć, że już używa tej ferment, smaczniejsze dostać rosyjski kwas chlebowy.