691 Shares 2988 views

Gatunek agrest „Commander”: opis, zdjęcia, cechy, funkcje uprawy

Zebraliśmy dla Was pełną informację o rodzaju agrest „Commander”: opis, maszyn rolniczych, zalet i wad, botaniczne odniesienia kultury, prawdziwych profesjonalistów. Żaden ogrodnik nie jest pozbawiony uwagę to niesamowite buszu. Jagody są bogate w naturalne witaminy i pierwiastki śladowe. Chociaż nieaktywne są używane świeże, z owoców agrest „Commander” robi wielką dżem i pyszny dżem, która nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej wyszukane cukierki kochanka.

Certyfikat botaniczna rośliny

Yagodnik średnia wysokość jest w stanie dotrzeć do 1,5 metra. Pędy nagie, o kolorze matowej skóry, u podstawy zdrewniałe. Grubość pędów do 100 mm. Agrest besshipny. Oddział, położony na słonecznej stronie, mają różowawy kolor. A liście i jagody średniej wielkości. Pozostawia trochę więcej jagody średnicy, malowane w bogaty kolor zielony. Błyszczącą powierzchnię blachy, średnia gęstość. Aktywne owoców jagodowych. Z obfitych plonów slaboraskidistaya utworzone, ale gęstej formie krzewu.

Opis owoców

okrągłe jagody, średnia waga 6 gramów, Maroon kolor z jasno przeciąć żyły. Dojrzałe aromatyzowane owocowe, posiadają wysoką smak. Doskonale nadaje się do produkcji dżemu, dżem, sok, nadaje się do spożycia świeżych, cel – uniwersalny.

Pomóc! „Vlad”, tak zwany stopień agrest „komandor”. Opis Typ: skrzyżowane hybrydowy hodowane w celu poprawy podstawowych cech drzew jagodowych. Charakterystyczną cechą – Self-zapylanie. Instalacja charakteryzuje się początkowym okresie dojrzewania owoców. Utrzymuje się z pierwszym rzutem do połowy czerwca. W kontekście jagoda trwały korzystny klimat owoców. W okresie owocowania krzewów można uzyskać wysoką wydajność – do 6 kg.

Wewnątrz owoce są mięsiste i soczyste, skóra jest cienka, ponieważ transportujące owoce agrestu nadają się słabo.

Pozytywne i negatywne cechy

Besshipny agrest „dowódca” ma wiele zalet, wśród których są:

 • wysoki poziom produktywności;
 • brak kolce na łodygach i pędy, które ułatwia, bez uszkadzania skóry, zbierać jagody;
 • jagodowe wykazuje właściwość stabilności na działanie niskich temperatur;
 • łatwość konserwacji;
 • ambulanse dojrzewania owoców.

Wady są nie tyle jako pozytywny jakości, ale mówią ogrodnicy w ich opinii są obecne. Istnieje potrzeba, aby monitorować dojrzałości jagód i partii zbiorów owoców agrestu jak przez całe lato.

cechy wyróżniające

Odnosi gatunek agrest „Commander”, opis który masz czas na naukę, należy do drugiej grupy odmian produkowanych w procesie kojarzenia. Tak więc, w procesie, mamy nowy, bardziej odporne na warunki klimatyczne jagody.

Charakterystyczną cechą hodowli odmian agrestu – jego owoce w smaku są one gorsze od odmian owocowych, należące do pierwszej grupy wysokiej jakości. Dojrzałe jagody są natychmiast mają być gromadzone, ponieważ nie długo na gałęziach.

Cechy lądowania

Piasek gliniasty, glina, darń-glebie płowej – idealne miejsce do uprawy odmian agrestu „dowódcy”. Charakterystyka miejsca odpowiednie do hodowli określonego oświetlenia i część wietrzną do sadzenia. Nie jest najlepiej sadzić jagody na oddolnych obszarach, gdzie gromadzą gruntowych i opadów atmosferycznych. W takich warunkach, roślina może umrzeć.

Gdzie rozpocząć sadzenie?

Wiele osób pyta: „Jak sadzić prawo agrest?”. Ten proces jest żmudny, a ona Agrotechnics składa się z kilku etapów.

Pierwszy etap – przygotowanie gleby pod uprawy. Kiedy ukorzenienia drzew jagody w glebach gliniastych nie ma potrzeby, aby kopać po wszystkiej ziemi. W innych przypadkach, całe złoże orka i gleby miesza się z piaskiem w ilości 10 kg na 1 m 2, a następnie przeszukiwać ponownie mieszano dokładnie substancji zanieczyszczeń. Procedura ta powinna być stosowana przez 7 dni poprzedzających lądowanie w bawełnę. Jeśli przed zaznaczony obszar lądowania wzrosły o innych kulturach, konieczne jest, aby zapłodnić mieszaniną torfu i próchnicy.

Wytwarzanie zagłębień

Rośliny muszą być przygotowane w otwór o głębokości 30 cm i o średnicy 50-65 cm, górna prisypaya gruntu. Studzienki są umieszczone pionowo sadzonki agrest grade „dowódca”. Sadzenie schemat opis odkryli, że młode sadzonki wymagają dodatkowego karmienia. W tym celu dodaje się do każdej studzienki z łopatą nawozu słomy i szkła zmielonego wapienia, delikatnie traktowane łóżka ziemi, a w górnej – jesionu (około 300 g).

Pamiętaj! Szybko korzenie siewek, moczyć jeden dzień przed sadzeniem w roztworze potasu. Roztwór przygotowuje się w oparciu o proporcji 1: ul. l. proszku w 1 litrze wody. Następnie wlewa agrestu „dowódca”. Sadzenie i pielęgnacja opiera się na podstawowych zasad techniki rolniczej jagód.

Każde zagłębienie jest dokładnie podlewano wodą (jeden otwór wynosi około 5 litrów). Gleba nie jest ubita i czekać, aż się rozlicza. Następnie sadzonki sadzi agrest „Commander” w pierwszej dekadzie października. Charakterystyka rośliny pozwala mu łatwo się zakorzenić i zimować.

Subtelności opieki dla agrestu

Być może słyszeliście, że kluczem do obfitego żniwa rzeczywiście jest w pielęgnacji roślin. Przestrzegać pewnych zasad do owocnej pracy zwieńczeniem bogatego zbioru agrestu.

Zasada 1.

Dobry dostęp tlenu do korzeni roślin zapewnia wysoki poziom potomstwa. Aby to zrobić, należy przeprowadzić poluzowanie glebie: płytkiej gleby (15 cm) wykopał. Zabieg przeprowadza się ostrożnie, tak aby nie uszkodzić system korzeniowy.

Zasada 2.

Stale monitoruje zarośnięte łóżka chwastów. Zaleca się, aby usunąć chwasty co dwa tygodnie po posadzeniu agrest „komandor”. Uprawa krzewów na czyste, nieskażone łóżko, pozwalając mu się wydostać z ziemi coraz więcej składników odżywczych.

Porady eksperta!

 1. W przypadku uszkodzenia korzeni podczas odkręcania ryzyko utraty roślinę. Aby zapisać to, uszkodzoną część procesu prikopalis korzeniowe nawilżane plastikową gliny i posypać górną część gruntów.
 2. Aby nadążyć z owoców raczej jak jagody są soczyste, szczypta górne gałęzie. Aby dokonać takiej procedury, w środku pomocy berry kropli. Do niej, za pomocą klipsów i upewnić się, że podstawowa gałąź tak owocna, że jajniki uzyskać maksimum światła. Procedura ta powinna być stosowana jedynie po utworzeniu jajniki, albo nie mogą zapylać kwiaty.

Podlewanie i nawożenie agrest

Berry-jak woda, ale rośnie w wilgotnym środowisku nie może. Berry-pojenia muszą być systematycznie, obficie podlewania krzew, szczególnie w ciepłej porze roku. Podlewanie odbywa się tylko wczesnym rankiem, aby przeznaczyć około 3 litrów wody na krzaku agrestu „Commander”, opis danej odmiany i zdjęcia, które zostały przygotowane dla Ciebie. Pomoże to Yagodnikov mniej bolesne przetrwać suszę. Po zachodzie słońca, krzewy obficie spryskiwane wodą, aby dać pokarm osłabiony liści ciepła.

cechy opatrunek

W pierwszym roku życia wymaga intensywnego nawozów agrest „komandor”. Opatrunek w postaci soli potasowej i nawozów azotowych są stosowane do obliczenia 10 ton. 1 m2, a tuleja obficie podlewane.

Uwaga! Jeśli nie są zbyt dobre nastawienie do nawozów fosforowych, dodatkowy pasza jest łatwe do przygotowania własnymi rękami. Resztki żywności bogate w jod, fosfor i potas (marchew, buraki, bananów) nie wyrzucać. Używaj ich karmić krzewów agrestu. Skóry sproszkowana do postaci zawiesiny i dodano kroplami w każdej tulei jagody. Na każdej instalacji wymaga około 1 filiżanka rozdrobnionej skórki.

Bardziej efektywny sposób karmić rośliny jest następujący:

 1. top dressing odbywa się pierwszy w czasie formowania się pierwszych liści. Aby przygotować 10 litrów wody w utrwalonym który rozcieńczano 2 łyżki. l. nitrofosfatu 1 litr. mocznik. Na jednym krzaku pozostawia 5 l. Przygotowany roztwór.
 2. Drugi dodatkowy pasza wykonywane podczas kwitnienia agrestu „Commander”. Mieszanina „Berry” w ekranie 2 łyżki. l. rozcieńczono w 10 l. wody, dodając do niej 1 łyżka. l. siarczan potasu. Objętość dodatkowej paszy jest identyczny z poprzednim.
 3. Trzeci nawożenie przeprowadza się raz na rośliny w wegetatywnym przejścia fazowego. 1 łyżka. l. humianu potasu nitrofosfatu rozcieńczono 10 litrami wody. Otrzymany roztwór wlać krzewów agrestu.

Zwiększenie wydajności przy przycinania pędów

Jeśli instalacja jest posadzone jesienią, na rok następny, aż plony jesienią krzewów uprawnych aż do 10 pędów. Z tej liczby, pozostawiając tylko 4 najpotężniejszych i całkowicie zdrowe gałęzie. Procedura ta jest zalecana do przeprowadzenia w ciągu pierwszych trzech lat życia, jagody, przed ostatecznym formowania krzewów.

Po 5-6 latach, dorosłych kształcie tuleja czyści odcina uszkodzone, gałęzie suche lub nienośnych pozostawiając do 10 cm od korzenia. Takie posunięcie pozwoli zaoszczędzić krzew zasilania i wysłać je do odzysku i owocowania bardziej produktywne.

Po ostatnim zbiorze plonów agrest. Na wiosnę, ruch aktywnej kultury sok zaczyna, co jest typowe dla absolutnie wszystkich odmian agrestu. Jeśli wyciąć gałąź w tym czasie, tuleja nie mogą kwitnąć, że w konsekwencji doprowadzić do nieurodzaju w tym roku.

Pomóc! Eksperci zabronione zerwać oddziałów ręcznie. Wyciąć pędy tylko za pomocą sekatory. gałęzie Slamyvaya, je uszkodzić. W miejscach, gdzie stłuczenia są utworzone przez otwory, które przechodzą małe i pasożyty szkodników, w wyniku czego zaczynają krzewów bolesne objawy.

W ciągu pierwszych 12 miesięcy po posadzeniu sadzonek z pędów wykształcony wybrać najbardziej potężny i silny. Jego cięte, pozostawiając jedynie 30 cm od ziemi. Pędy mniejsze cięcie całkowicie na ziemię. Przeprowadzenie tej procedury w ciągu 14 dni od lądowania na klombie, ale przed pąki pęcznieją lub cykl owocowania można podzielić i agrest kwitną jesienią.

Choroby i szkodniki szkodliwe kultury

Jak sadzić agrest Jak spędzić dbanie o niego, wiesz. Pozostaje do czynienia ze szkodnikami i chorobami tego rodzaju.

Gęsia skórka „dowódca” wykazuje odporność na szkodniki grupy pilarzowate, lecz niekorzystnie wpływa na pewne choroby typowych jagody, mianowicie:

 1. Mozaiki. Jeżeli uszkodzenie zdrowych liści agrestu zmieniły żółtawy kolor paski. W końcu wyciągnąć witalność liści, ich suszenie. Ten chorób specyficznych krzewów, leczenie nie może być. Ponieważ martwe z mozaiki suchych krzaków wyrwanych i spalonych.
 2. Septoria punktowego (kolumnowy rdza), ze zmianami, które są utworzone na plamistość liści agrest brązowe przypominających oparzenia. Aby zapobiec zanieczyszczeniu krzewów, zainfekowane rośliny wypuszczać pewne rozwiązania „fitosporin” i jagód spryskano roztworem mieszaniny Bordeaux.

Dodatkowo do chorób i szkodników agrest hit:

 1. Sprout mszyce. zapobieganie szkodników prowadzi się za pomocą mydła (10 g startego mydła w 1 litrze wody) w roztworze, który traktowano larwy mszycy trafia po usunięciu z gałęzi.
 2. Ćma – motyl zjada liście i kwiaty agrest, jaj, podczas gdy na pozostałych arkuszach. Do zapobiegania zakładu leczony „Akletikom”, „Kinmisom”, „Lepidocide”, postępując zgodnie z instrukcjami na lek.
 3. Jose skala wierzba – to owad, jedzenia świeżego soku z młodych pędów, uniemożliwiając normalny cykl życia rośliny. Leczenie prowadzi specjalnie przygotowanego roztworu: 10 litrów wody, 10 g węglanu sodowego, 10 g wapnia.

produktywność

Owocowanie rozpoczyna się od początku do połowy lipca. Czas może być sterowany w zależności od właściwości klimatyczne, temperatura, wilgotność powietrza i gleby. Właściwe agrotechnice zapewnia selektywne zbiorów. Agrest „dowódca” wskazuje, że wydajność 3,5 do 6,5 kg w tuleję.

Ważne! Spróbuj wybrać agrest wraz z trzpieniem, więc jagody zachowa swoją świeżość dłużej.

Nie zaleca się zbierać agrest natychmiast po deszczu, a powstałą wilgoć zajmie więcej niż tworzenie nowych owoców, a na krzaku regeneracji. Ponadto mokra owoce przechowywane przez długi czas. Wystarczy przetworzyć agrest „komandor”. Opis odmiany, zdjęć i instrukcji, które pomogą Ci zrozumieć, jak prawidłowo przeprowadzić uprawy tej rośliny.

opinie

Mieć świadomość wszystkich niuansów związanych z cechami uprawy i pielęgnacji jagody, trzeba zwrócić uwagę na opinie. Ogrodnicy rośnie agrest chętnie „komandor”. Sugerują, że kultura cieszy częstego podlewania. To, co przyczynia się do aktywnego owocowania krzewów agrestu fani mówią.

Szczególną uwagę zwrócono ogrodnicy jagody agrest. Mówią wiele o nich ogólnie pozostawiając pozytywną opinię na temat kultury.

Dzieci – główny koneserów jagody agrest „dowódcy.” Recenzje są wyjaśnione nabyte smak i samej struktury jagody wewnątrz nich soczyste i mięsiste, pestki.

Gęsia skórka „Commander” – Kultura agrotechniczne zażądał doświadczeni ogrodnicy, hobbystów, początkujących. Choć wymaga szczególnej opieki, ale prace wokół krzewów nagrodzonych obfitego żniwa.