91 Shares 2954 views

Odczynniki są substancjami, bez którego niemożliwe jest studiować chemię

Każdy chemii partycji obejmuje zastosowanie pewnych związków chemicznych. Biorąc pod uwagę fakt, że odczynniki – substancja, która może spowodować poważne szkody dla zdrowia ludzi, do ich przechowywania musi spełniać pewne wymagania.

grupa 7

Odczynniki chemiczne tej grupy posiadają wysoką toksyczność, dlatego ich wprowadzania, są określone wymagania. są w sejfie, który znajduje się w laborantskoy. Ma klucz asystentem, a także jako nauczyciel chemii.

magazynowania chemikaliów zakazane w szkołach średnich, a także w laboratoriach szkół wyższych, ich obecność jest dozwolone tylko wtedy, gdy zamówienie z głowy instytucji. Laboratorium prowadzi ścisłą kontrolę wydatków takich substancji, notatek w specjalnym dzienniku.

Lista dozwolonych środków chemicznych w laboratorium szkolnym

Wymień podstawowe chemikalia nieorganiczne, które są dopuszczone do eksperymentów pokazowych lekcjach chemii w szkole:

  • proste substancje: sód metaliczny, krystaliczny jod, ciekły brom;
  • wodorotlenek sodu, tlenki metali i niemetali;
  • soli, w tym związki kompleksowe, dichromianami i chromianów;
  • Roztwory kwasu.

substancje organiczne

Należy zauważyć, reagenty i substancje, które mogą korzystać z chemii nauczyciela w tworzeniu Schoolchildren umiejętności praktycznych organicznych:

  • anilina;
  • kwasy organiczne;
  • benzen;
  • fenol;
  • formalina.

do bezpiecznych wymagań dotyczących substancji chemicznych

Bezpiecznie zamocowany w chemii laborantskoy przechowywania odczynniki grupa 7, z reguły wykonane z litego blachy. Dozwolone i instalacji konstrukcji drewnianej, jeżeli poza bezpieczny jest pokryte żelazem, których grubość jest nie mniejsza niż 1 mm.

Są to wymagania i do miejsca bezpiecznego. Biorąc pod uwagę, że reagenty jest źródłem wysokiego ryzyka, należy wybrać miejsce, w sejfie, tak aby łatwo można było zrobić w przypadku pożaru.

Standardowe specyfikacje z wysokiej aktywności fizjologicznych substancji

Spośród reagentów, które mają podobne właściwości, można wspomnieć metalicznego cynku, wapnia, litu, tlenek i wodorotlenek, wapnia, azotany metalu, jodek, nadmanganian potasu, potasu, związki cynku. Odczynniki te są substancjami zwiększonego niebezpieczeństwa, dlatego eksperymenty z nich są dozwolone tylko pod bezpośrednim nadzorem nauczyciela.

Również na liście, a także substancje organiczne, takie jak eter etylowy, aceton, alkohole, cykloheksan, chloroform, surowego oleju. Takie reagenty są substancje, które mają wpływ na układ nerwowy człowieka, a więc wyklucza z listy środków chemicznych stosowanych w konwencjonalnych szkołach edukacyjne do praktycznej pracy i laboratoryjnych eksperymentów.

Klasa może być umieszczona (zablokowane) tylko 8 Grupa substancji chemicznych, które są stosowane w praktycznej pracy i laboratoryjnych eksperymentów. Takie odczynniki są to substancje, które są bezpieczne dla zdrowia dzieci. Na przykład, roztwór chlorku sodu, siarczan potasu, chlorek wapnia.

Zasady retencji dla małych szkół

W małych wiejskich szkół, które nie obejmują obecność specjalnego obszaru pod laborantskuyu pokoju, przechowywanie chemikaliów należy zwrócić szczególną uwagę. Na przykład, kwas odczynnik, w którym stężenie substancji czynnej przekracza 50 procent, powinny być umieszczone w zamkniętej plastikowej torebce i związane.

Zasady, które są w stanie stałym, muszą znajdować się w znacznej odległości od kwasów, zachowując fabrycznym opakowaniu. Podczas otwierania butelki z wodorotlenkiem sodu lub potasu powinna być szczelnie zamknięta, a następnie umieszczono w plastikowej torebce lub słoik, który jest szczelnie zamknięty korkiem.

Tylko wodny roztwór amoniaku i kwasu chlorowodorowego o wysokim ciśnieniu par, dlatego ważne jest, aby sprawdzić szczelność opakowania. Jako dodatkowe środki bezpieczeństwa podczas pracy z tych odczynników jest uważany za korzystanie z dodatkowych Korki, plastikowych toreb na brzegu.

Jeśli nie ma miejsca na oddzielny odczynników pośrednictwa 2,5,6 grupy pozwoliły im kolokacji w tej samej szafie. W tym przypadku konieczne jest, aby każda grupa ma oddzielną półkę. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie na górnej półce reagentów, grupa 5 poniżej, może być dostarczony z substancjami banków grupie 6, w dolnej części obudowy 2 grupy dostarczania reagentów.

wniosek

W każdej instytucji edukacyjnej, która ma wykorzystanie do lekcji i zajęć dodatkowych chemikaliów, istnieje specjalna instrukcja, zgodnie z którym pewna przestrzeń jest dla nich przeznaczona. Klasyczne laboratoryjne szafy przekroje zastosowane na chemikalia domowym, pokryte nowoczesnych materiałów polimerycznych, które są odporne na niekorzystne skutki agresywnym środowisku.

W przypadku braku takiej okładziny ochronnej, to ważne jest, aby objąć wszystkie wewnętrzne części farby oleju szafy 2-3 warstwami tworzącymi zderzaki na półkach, wysokość, która powinna wynosić 3 cm.

W celu ochrony półkę wodzie, umieszcza się kilka warstw folii polietylenowej. Umieszczenie mebli w chemii laborantskoy odbywa się przy ścisłym przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa pożarowego.

Na ścianie lub na drzwiach laborantskoy chemii klasie, musi być instrukcje dotyczące ochrony pracy, zatwierdzony i podpisany przez dyrektora placówki edukacyjnej, mającego pieczęć organizacji.