696 Shares 8603 views

Zrosty w macicy

W dziedzinie nauk medycznych, niektórzy eksperci zrosty w macicy nazywa się nowotwór, utworzone w wyniku złej jakości i częstych zabiegów chirurgicznych, a odnoszące się do głównego narządu rozrodczego śluzówki. Lub te, które powstały w związku z rozwojem chorób narządów wewnętrznych kobiet, co prowadzi do tworzenia się błony śluzowej macicy. Powstałej w wyniku patologii zapalnych, zakaźnych lub urazu procedury zgarniania, tkanka błony śluzowej wzrasta. Istnieją połączenia pomiędzy przednimi i tylnymi ścianami macicy, i zdrowe, normalne endometrium całkowicie umiera.

Inni eksperci medyczni zrosty w macicy nazywa sineheyami. I charakteryzuje je jako ścian łączących utworzonych w macicy. Przyczyny rozważyć podobne zjawisko:

  • Mechaniczne uszkodzenie tkanki śluzówki macicy;
  • Zapalenie endometrium.

Naruszenie integralną uszkodzenie pokrywy i różnych składników śluzówki często występuje podczas przerwania ciąży, testy diagnostyczne śluzówki podczas zatrzymywania krwawienia po porodzie lub usuwanie martwej płodu w czasie ciąży. Bardziej prawdopodobne, aby uzyskać podobny uraz do jej macicy ma podczas cesarskiego cięcia, wady genetyczne macicy, usunięcie polipów tworzą na powierzchni błony śluzowej macicy.

Zapalenie błony śluzowej macicy, nie trwa długo po aborcji lub porodu powikłań, zastosowanie do zapobiegania antykoncepcyjnej wkładki wewnątrzmacicznej, czynników powodujących zakażenie narządów infekcji. Szczególnie niebezpieczne jest wnikanie w jamie narządu rodnego bakteriami gruźlicy.

Wysoki stopień prawdopodobieństwa powstawania szkodliwych choroby zwanej zrosty macicy należy pacjentom, którzy mają w swojej historii rozwijającej się ciąży. Jej nieusuniętych pozostałości łożyska przyczyniają się do szybkiego i dynamicznego wzrostu tkanki łącznej. A cały proces odbywa się tak szybko, jak to możliwe, zanim warstwa endometrium jest w stanie przywrócić normalny poziom. Kombinacja połączenia niekorzystnych czynników i często zwiększa szybkość tworzenia takiego rozpoznania, kolców na macicę.

Zrosty pojawiają się w macicy w wyniku koalescencji i wzrostu tkanki łącznej razem. Jednocześnie zdrowy endometrium jest całkowicie wymienić. Guz ma dużą grubość, tym bardziej, że zawiera włókna mięśniowe i naczyń krwionośnych, co znacznie zapobiega usunięciu zrostów z macicy. Skromny obecność zrostów, wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. I dowiedzieć się o ich diagnozie losowo procedury histeroskopii. Dość zjawiskiem na szeroką skalę sklejania tkanki łącznej prowadzi do zaburzeń cyklu miesiączkowego, okresy stają maloobilnymi, aż do całkowitego zaprzestania. Odpływ zatrzymuje krwawienie i endometrium warstwa jest całkowicie zastąpione tkanką łączną.

W naukach medycznych rozróżnić trzy poziomy zespołem adhezji w łonie matki:

  • Pierwszy mocy występują wąskie pasma tkanki łącznej, które zajmują dwadzieścia pięć procent objętości jamy macicy. Wloty jajowodu charakteryzuje się łatwym dostępem, a także u dołu macicy;
  • Po drugie wejście mocy w jajowodzie jest częściowo zamknięty przez zrostów. Proces patologiczny przedłużony do trzech czwartych narządu rozrodczego wgłębienia;
  • prawie trzymać się razem przez trzeciej potęgi ścianie macicy. Szkodliwe składania wchłonąć całą jamy macicy.

Główną konsekwencją zespołu i ciężkich zrostów w macicy jest trwała niepłodność. W takim środowisku plemników jest bardzo trudne do osiągnięcia komórki jajowej, które po procesie dojrzewania przenosi do jajowodu. Ale nawet jeśli nastąpi zapłodnienie, a następnie zapłodnione jajo będzie prawie niemożliwe, aby wybrać odpowiednie miejsce i do implantacji w ścianie macicy. Od swojego normalnego zdrowego wzrostu błony śluzowej łamane powłoki tkanki łącznej.

Uszkodzenie komórek podstawnych warstwy śluzówki macicy, nie jest w stanie w okresie wzrostu, i zaburzenia poziomu hormonów, charakteryzujących się niskimi poziomami estrogenu – są głównymi przyczynami powodując przywieranie choroby w macicy. A w walce z tą chorobą, co najważniejsze – nie chirurgii, rehabilitacji lub terapii tradycyjnych i istotnych powodów ustalenia dotyczące tworzenia podłączenia przyrosty dla każdego pacjenta indywidualnie.