582 Shares 9534 views

Domowy ogród warzywny i ogród: Ciekawe pomysły

Sektor prywatny dla wielu wiąże się z ciężką stałej pracy. Zasadzić ogród, aby śledzić wzrost roślin do zbioru. Wszystko to, oczywiście, trzeba zrobić. Ale jeśli prawo zorganizować cały proces, praca będzie radość. A dla reszty nadal dużo wolnego czasu. I pomóc w tym domowym ogrodzie warzywnym i ogrodu, wykonany własnymi rękami. Ktoś może wnieść sprzeciw, że wszystko można kupić gotowe w sklepie. Zgadza się. Ale przede wszystkim, aby kupić wszystkie pieniądze, nie wystarczy. A po drugie, proces tworzenia się na złom coś użytecznego może przynieść wiele pozytywnych emocji.

Rosjanie mają zawsze zaradność i pomysłowość. I ogromna ilość ręcznie wykonane DIY ogrodowe i ogród, z którego zdjęcia można znaleźć w naszym artykule, potwierdzenie tego. Oferujemy do kilku opcji, które będą użyteczne w każdym miejscu.

Kwietnik-box

Wielu ogrodników w ostatnich czasach wolą kwietniki umieszczone w pudełkach. Są one podniesione powyżej poziomu gruntu i chroniony ze wszystkich stron. Ułatwia to proces opieki, a łóżko wygląda bardziej atrakcyjne i interesujące. Użyj podobne struktury jak to możliwe (lub nawet zalecane) na glebach rzadkich składników odżywczych.

Domowe warzywny obejmować użycie łatwo dostępnych materiałów. W związku z tym, można użyć karty, pozostałe, na przykład, przez budowanie domu na budowę pól. Jeśli te nie są dostępne, trzeba by je kupić w sklepie. Spośród nich, skonstruowane pudełko dowolnego rozmiaru. Wymiary zależą od wielkości obszaru, jego stylizacji i krzewy, które zaplanowano tam wylądować. Wysokość obrzeża zrobić kolana warstwą żyznej gleby były grubsze.

Do produkcji skrzyń na dolnej metalowej siatki połączonej z komórką średnich. Będzie on być chroniony przed wnikaniem gryzoni i moli. Jeśli ich nie ma w okolicy, jest to możliwe do zrobienia bez siatki. Łóżek, skrzynki można łatwo zrobić małą szklarnię. Jej wysokość jest wybierany z uwzględnieniem rośliny posadzone tam.

nawadniania

Domowy ogród warzywny uprości ten trudny proces jako podlewania roślin. Można produkować system nawadniania kroplowego. Wymaga to dużego korpus (metalu lub tworzywa sztucznego), węże, kapilary (to jest możliwe, aby niektóre otwory w wężu w pewnym przedziale), oraz różne związki (trójniki, zaciski i tym podobne).

Beczka podniesiony około 1,5-2 m od ziemi. Aby to zrobić, te elementy metalowe mogą być przyspawane do kołyski. Dzięki temu system będzie stabilny ciśnienie. Lufa jest wąż główny. To na pewno ustawić filtr tracić nie zatyka systemu. Z głównego przewodu zasilanego przez naczynia włosowate.

Kropidło z rękami

Domowe dla ogrodu i ogrodu pozwoli materiały improwizowane stworzyć coś niezbędnego i potrzebnego na stronie. Na przykład ze starych plastikowych butelek, które zawsze są wyrzucone, można dokonać polewania dla ogrodu. Pozwoli ona na przetwarzanie i rośliny wodne o różnych wysokościach. Do węża ogrodowego opryskiwacza zamontowana. Przez długi drążek (już lepiej) jest przykręcony samą dyszę rozpylającą do góry. wciśnięty wątek dźwignia fix.

Wartość nominalna szyjki butelki w 1,5 L ciepłej się otwór do paznokci. Śruba jest umieszczona w otworze, a strona zewnętrzna jest zamocowana za pomocą nakrętki. Bolt jest konieczne, aby wywiercić przez wiertło. To nosi przewód i zacisk stały. Po zmniejszeniu ciśnienia zasilania do układu dysz jest rozwijana i woda jest rozpylana.

Kompost pit opon

Stare opony z samochodów jest jednym z najbardziej popularnych i niedrogich materiałów do tworzenia domowych ogród warzywny. Od nich można zrobić nawet pit kompostu. To zajmie tylko 4 sztuk.

Jedna z opon, które będą służyć jako ścięciem podstawy. Ponieważ jest wyciąć jedną ściankę boczną. Z pozostałych dwóch ścianach bocznych są cięte, aby dostać pierścionek. Następnie wystarczy zainstalować opony od siebie w przestrzeni.

ława

Po tym wszystkim, można pracować w ogrodzie i odpocząć. I z tego powodu również automatycznie wybrać odpowiednie opcje, aby ich własne ręce DIY i narzędzia ogrodnicze w ogrodzie. Mając niewielki zestaw narzędzi i materiałów, można dokonać atrakcyjnego opływowy ławki. Będzie to miejsce, gdzie można odpocząć i zrelaksować się.

Z materiałów potrzebnych:

  • arkusza sklejki (korzystnie sosnowego) o wymiarach 90 x 90 cm i grubości 1,6 cm.
  • Stojaki tego samego drewna w ilości 7-części (grubość 2 cm, 9,4 cm i 140 cm długości).
  • Płyty 2 x 6,9 cm i długości 100 cm, po 3 sztuki.
  • Płyty 2 x 6,9 cm i długości 140 cm, w ilości 9 części.

Śruby zszywane elementy będą 0,5 x 5 cm. Ponadto, związki są użyteczne kleju na elementy drewniane, lakier na drewno terpentyną.

arkusz sklejki tnie na trzy części. otcherchivaetsya one szablonu wyciąć boki i środkową poprzeczkę. Formularz wyciąć wyrzynarki. W tylnej części wnęki wynosi od 3 do szyn, które utrzymują strukturę.

Następny wkręca resztę rady dostać się do sklepu. Uzyskany produkt zmielono, traktuje terpentyny i lakierów.

Domowy ogród warzywny pomogą uczynić życie twoje wakacje w bardziej przyjemne i łatwiejsze.