655 Shares 7735 views

Znaki na pogrzebie – Doświadczenie od tysięcy lat

Pogrzeb – to smutna rzeczywistość, ale nieuniknione. Śmierć zawsze był dziwny, przerażający jej nieuchronność, niemożliwe jest przewidzieć, co było na jej progu? Może dlatego, że obrzęd pogrzebowy, być może bardziej niż cokolwiek innego, jest otoczony aureolą znaków, zasad, przesądów. Ludzie próbowali zdystansować zmarłych, uratować życie innych członków rodziny. To dziecinnie naiwna wiara, chęć wyeliminowania przerażającą niewiadomą pozostaje do dnia dzisiejszego. Wróżby, przesądy stały się niemal obowiązkowe zasady rytuału.

Pierwszy warunek – należy pamiętać o zamknięciu lustro, gdzie znajduje się martwy. Uważa się, że dusza może przejść do lustra, aby zatrzymać i tam mieszkają. Będzie straszyć krewni nie będą mogli opuścić ten świat.

Według innej wersji, jeśli zmarły odbicie w lustrze, jest „miastem partnerskim” pick kogoś ze znajomych lub krewnych.

Znaki pogrzebowe oferują musiał zamknąć oczy zmarłych. Wcześniej było to zrobić za pomocą dimes miedzi są obecnie dużych monet. Otwarte oczy zmarłego, nasi przodkowie wierzyli, wyjrzał na widowni, kto następny umrzeć.

Widząc zmarłego, należy koniecznie umieścić kilka monet, chusteczkę, grzebień. Ten zestaw, jak wcześniej sądzono, pomagają pokonać długą drogę do Raju, aby zapłacić za stoiska dróg przed Wszechmogącym w formie przyzwoity.

Ale zdjęcia z życia nie mogą być wprowadzane do trumny. W przeciwnym razie będą one również być pochowany.

Zmarły muszą przemyto w celu oczyszczenia ciała. Dusza oczyszcza się za to na parapecie należy umieścić szklankę wody. Będzie to czcionki dla duszy.

Znaki zakazujące pochówku zmarłego mycia ciała kobiety w ciąży lub bliskich krewnych. Niosący trumnę też nie mają krewnych. W przeciwnym razie, zmarłego postanawia, że jego śmierć Rada. Lepiej, jeśli będzie to tylko przyjaciół lub znajomych. Ich ręka jako wyraz wdzięczności od zmarłego, ręcznik przywiązany do nowych, czasami – z chusteczką.

Gdzie pożegnanie zmarłych, nie zaleca się umyć lub zamiatać podłogę. Wierzono, że ponieważ istota umiera, „vymetutsya” za zmarłych. To musi być zrobione natychmiast po tym, gdy trumna z domu będzie cierpieć. Stół, gdzie nie było Domowina, flip, i łóżko, martwego mężczyznę, należy go wyrzucić.

Znaki na pogrzebie są poinformowani o tym, jak radzić sobie z rzeczami, własność zmarłego. Czterdzieści dni nie dotykać, a po wejściu dusza, wszystkie rzeczy, które trzeba szybko rozprowadzać potrzebującym, należy przypisać do katedry, kościoła.

Prawie wszystkie znaki na pogrzebie dążyć do odwrócenia innych przed uszkodzeniami, które mogą powodować złych ludzi używających pogrzebowych rekwizyty.

Przed umieszczeniem trupa w trumnie, on powiązany ramiona i nogi. Jest to zrozumiałe z punktu widzenia współczesnego, rytuał został uznany sposób, który nie pozwala na martwe ciało stać, chodzić po ziemi, aby przestraszyć życie. Przed zamknięciem pokrywy trumny, a następnie opuść go do grobu, jego nogi i ręce uwolnione.

Liny te mogą przynieść szkody na śmierć, więc czarownica czy czarodziejka czerń zawsze próbują ukraść linę. Aby temu zapobiec, należy umieścić obserwatora ad hoc. Zazwyczaj jest to starsza kobieta, zna rytuałów.

Znaki i przesądy na pogrzebie dyktować, jak zachowywać się podczas obrzędu. Nie można stawać na ręcznikach, które określają trumnę z cmentarza przynieść żadnych przedmiotów, kwiaty. Po powrocie do domu, należy przemyć ręce jest zalecane.

Nie można przechodzić przez jezdnię przed zmarłego: umrzesz bardzo szybko.

Trzeba pamiętać, zmarłego w dniu pogrzebu, w dziewiątym i czterdziestym dniu rocznicy.

Znaki na pogrzebie utworzonej na przestrzeni wieków. zawierały one solidne doświadczenie trzewny ziarna. Ludzie nie znając lub nie jest w stanie znaleźć wytłumaczenie dla praw natury, czuł instynktownie, jak zachowywać się w trudnej sytuacji, aby wypracować sposób postępowania wyrażonej w przesądów i rytuałów.