145 Shares 1607 views

Czujnik położenia przepustnicy: typowe, zasada działania

Czujnik położenia położenia przepustnicy (TPS) ma bardzo ważne miejsce w systemie, który monitoruje odbierany dawkę paliwa. Według jej sygnału sterownik rozpoczyna pracę, która zawiera definicję położenia przepustnicy. Od tego, jak wysoka szybkość zmian sygnału odbywa się nadzór dynamiki pedał jest wciśnięty, i że – głównym czynnikiem determinującym wymaganej dawki paliwa. W trybie pracy, w którym wyjściowy silnika jest kontrolowana kąt wychylenia klapy. A jeśli jest on otwarty przez 75 procent lub więcej, silnik jest aktywowany przez tryb oczyszczania. Sygnał, który daje czujnik położenia przepustnicy, zaczyna. Było po regulator zacznie kontrolować PXX (regulator biegu jałowego). Więc dopływ powietrza jest wykonywana i silnik.

Należy zauważyć, że czujnik położenia przepustnicy ma inną nazwę. Mechanizm ten jest tak zwanego typu potencjometryczne, który zawiera rezystory (stały i zmienny). Opór ogółem około 8 omów.

Sygnał wskazujący położenie zaworu jest doprowadzany przez rezystor do sterownika. Ten sygnał ma wartość, która jest nieco mniejsza niż 0,7 V. Jeżeli napięcie jest większe niż 4 V konieczne urządzenie sterujące stwierdzi, że zawór całkowicie otwarty. Położenie przepustnicy jest zazwyczaj na jego korpusu i są połączone z osią obrotu. Oś ma specjalny rowek, który składa się z gniazdem krzyżowym. Faktycznie, TPS jest przymocowany za pomocą dwóch śrub.

Jest to niemożliwe, nie mówiąc już o czujnik zbliżeniowy położenia przepustnicy. Jego celem jest generowanie napięcia prądu stałego proporcjonalny do danych, którego kąt otwarcia klapy i system wtrysku paliwa do silnika. Wał obrotowy jest skierowany w kierunku ruchu wskazówek zegara. Mechanizm ten jest przymocowany do specjalnej dyszy (dławienia) układu wtrysku paliwa. Istnieją, oczywiście, pod warunkiem, wszystko dla tej instalacji. Należy zauważyć, że źródłem tego produktu nie może być ograniczony przebieg dróg.

I jeden temat, który chciałbym poruszyć – jest czujnik położenia przepustnicy WHA. Na starszych maszynach, jak wiadomo, ustanowione mechanizmy wymagają szczególnej uwagi. TPS i często przychodzi w ruinę. Tak więc, mechanizm ten jest wadliwy, jeżeli:

  1. Są problemy na biegu jałowym.
  2. Wyłącza transmisję – zgaśnięcia silnika samochodu.
  3. Szarpnięcia pojawiają się z częstotliwością zadaną.
  4. Prędkość obrotowa bez obciążenia „pływać” w prawie wszystkich trybach, w którym silnik wykonuje swoją pracę.

W celu zapewnienia, że TPS nie działa, trzeba to sprawdzić i zrobić to dość łatwo. Trzeba włączyć zapłon, a następnie zmierzyć napięcie między zaciskiem suwakiem i „wagi”. Jeśli odczyt woltomierz będzie równa 0,7 V lub mniej, wszystko jest normalne.