166 Shares 7740 views

Puszkin Apartament Museum (Moika, 12)

Historia życia i śmierci wielkiego rosyjskiego poety zawsze był zainteresowany jego licznych fanów. Zrób geniusz ikoną, albo zobaczyć go jako człowieka – osobisty wybór każdego z nas. Do drugiej kategorii, znajduje się Muzeum Puszkina w Petersburgu.

Ostatnio mieszkaniowego

Własny dom lub mieszkanie w Petersburgu, Puszkin nie było. Dwór na Moika Embankment, 12, w pobliżu mostu Stables, należącego do księcia Volkonsky – oni poeta i wziąłem 11 pokoi, które pojechaliśmy z rodziną we wrześniu 1836 roku.

To mieszkanie było ostatnim schronieniem poety: on mieszka tu zaledwie około pięciu miesięcy. Ściany domu, który jest teraz Apartament Muzeum Puszkina (Moika, 12), świadkami smutny dramat, który doprowadził do śmierci wielkiego rosyjskiego poety. Śmiertelnie ranny w pojedynku, zmarł tutaj na 10 lutego 1837 roku, instruując jego żona obserwować żałobie przez dwa lata, a następnie poślubić godnej człowieka.

Według licznych świadectw, zły na żonę poeta nie posiadasz: był zawsze łagodny z nią, zawsze starał się chronić. Ona wzruszająco opieką męża aż do ostatnich godzin jego życia. Fala nienawiści i potępienia, uderzył Młoda kobieta po śmierci poety, była ledwie zasługiwał.

Długa droga do muzeum

Wydarzenia ostatnich miesięcy życia i poświęcona jest wystawa, która droga była dość drażliwy. Fakt, że pewnego dnia zostanie otwarty pod następującym adresem: zlewozmywak, 12-apartment Muzeum Puszkina, w tamtych czasach nikt nie wiedział. Natychmiast po śmierci tak wielu rzeczy, które zostały przekazane do swoich przyjaciół i rodziny, a rodzina przeniosła się do tamtejsze posiadłości.

Dwór Volkonskiis wszedł nowych najemców. Po 1900 roku został przekształcony w domu z apartamentami (zastąpiony wielką liczbę gości), a po rewolucji 1917 roku, było to wspólna sfera. Wiele przedmiotów gospodarstwa domowego i meble zostały bezpowrotnie utracone.

Starania od dawna starają się zorganizować Muzeum Puszkina. Zlew, 12 – adres, który jest idealny do tego. Na początku XX wieku, Puszkin Dom powstał w Cesarskiej Akademii Nauk, który został przydzielony do misji, aby zebrać rozrzucone artefakty. Jej pracownicy mogli nabyć od wnuka biblioteki poety (3700 tomów) – jest obecnie reprezentowana w muzeum. Prowadziliśmy negocjacje z wentylatorem Paris Puszkina (jak powiedzielibyśmy dzisiaj, wentylator). Zebrał w swoim mieszkaniu imponującą kolekcję przedmiotów osobistych, autografy, portrety poety i jego rodziny. Te rzeczy zaczęły wracać do domu dopiero po śmierci kolekcjonera w 1925 roku.

zboże przez ziarno

Pracownicy muzeum – prawdziwi entuzjaści biznesu. Wszystko, co było możliwe, aby znaleźć się w różnych funduszach, został starannie zebrane. Ocalała dowody i dokumenty określające mieszkania, w którym Muzeum Puszkina (Moika, 12), przywrócony o ile jest to możliwe w nowoczesnych warunkach.

Niektóre rzeczy naprawdę są zachowane. W szafce stoi dzbanek z rubinowego szkła, w którym poeta dotrzymał ulubionego Maderę, a obok na tacy – pozostałościach łyżką rodzina srebra i kadzi. Za szybą widać malutkie koszulę, który został ochrzczony syn poety i fragment tkaniny, które zostały pokryte ścian (tapety w tamtych czasach nie było praktykowane).

Ze szczególną miłością odegrały badania i bibliotekę poety. Oto ona stanowiła ponad 4 tysiące książek, który zebrał się, a także inną kilkanaście tysięcy książek w 17 językach.

Zapisz i biurko Puszkina, jego ulubiony „Voltaire” fotel z ciemnym różowym tapicerki, tułowia i mieczem, przyjaciół prezent. Kolejna wystawa, która jest słusznie dumny z Muzeum Puszkina (St. Petersburg, Moika, 12) – ulubionym poetą kałamarz urządzone arapchonka postać w złotych spodniach iz kilofem. Sam Aleksander był dumny ze swoich korzeni, nigdy nie przepuścił okazji, aby podkreślić cechy charakterystyczne na zewnątrz, więc błyskotka lubił.

Oryginalna pióra, które w związku z tym utrzymywane w dłoni, umieszczony w szczelnym pudełku z przezroczystą pokrywą. Wydaje się, że chwyt z „magicznym” papiernicze było wielu przybyszów.

Przedmiotem cesarza

Są w biurze i kilka paluszków z którego Puszkin podróżowali przez most stolicy północnego. Wśród nich – jego ulubionym, wykonane z bambusa, z przyciskiem zamiast Piotra I gałkę. Wbrew temu, co powiedział poeta w szkołach sowieckich, nie było tyle wojownikiem przeciwko caratowi. A monarcha popełnione zbrodnie ponad miarę – do sowieckich władców , był bardzo daleko.

Wiadomym jest, że Puszkin, a na łożu śmierci, poprosił Mikołaj I przeprosić za pojedynku i wpłynęło łaskawą odpowiedź na zakaz opuszczania zapomnianego poety rodziny. Nota utrzymuje wśród swoich eksponatów Muzeum Puszkina. Zlew, 12 – ostatni adres poety, tak że list jest na swoim miejscu.

Jego obietnica, nawiasem mówiąc, cesarz utrzymane, dając tym samym początek nowej rundy plotki o jego romansie z Natalią Nikolaevna (który tylko ten wiecznie kobieta w ciąży, ale nie związany). Wydaje się, że prawo do Monica Bellucci, mówiąc, że ludzie mogą wybaczyć umysł mężczyzny, a nawet talent, ale nie piękna.

Ekspozycja muzeum

Wśród eksponatów są wielką wartość w jego portretach żywotność poety i jego współczesnych, malowane przez znanych artystów rosyjskich. Indywidualne podejście, obrazy znanych malarzy – Aivazovsky, Repin, Myasoedova i inne dedykowane do tematu Puszkina ..

Teraz Muzeum Puszkina (Moika, 12) składa się z 9 pokoi. Poniżej, na parterze, dwa pokoje są poświęcone otwarciu pamiątkowa wystawy – Podręcznik wprowadza odwiedzających do ostatnich miesięcy życia poety, z łańcucha zdarzeń, które doprowadziły go do rzeki Czarnej. Tutaj można zobaczyć oryginalną anonimowy obraźliwy list, który był Puszkin (i uważa, że wysłał go Dantes), Sekundy portrety, zadzwoń instancji (i warunków meczu), a także parę pistoletów pojedynków.

Muzeum Ekspozycja zbudowana jest logiczne: dramat rozwija się od sali do sali i kończy w tym samym małym pokoju, w którym stała trumna z ciałem zmarłego poety. Przyjechaliśmy tutaj, aby pożegnać się z nim wielu fanów, nie jest też maska pośmiertna, medalion z kosmykiem włosów poety. Taka nietypowa prośba wyrażona Turgieniew – Muzeum (Moika, 12) wykaże swoją notatkę, według której włosy były cięte na drugi dzień po śmierci poety do jego samochodu, który w ten sposób zarobione złoto. O przeciwległą ścianę, za szybą, można zobaczyć kamizelkę i białą rękawiczkę, w tym strzelać Alexander.

Powodem pojedynku

Muszę powiedzieć, że cała historia pojedynku nie jest tak proste i schematyczne, jak opisane przez uczniów. Rola Natalii Nikolaevna w tragicznej historii niektórych pasjonatów interpretowane jako ujemne, ale według licznych cech współczesnych, była spokojna kobieta, sekularyzm nie świeci. Podczas narodzin „wicher romans” z Dantes Goncharova znów spodziewa się dziecka – i jej ciąża przebiegała bynajmniej różowo.

Być może stan Puszkina pod wpływem sytuacji na świecie: jego żona strzał wokół wir brudnych insynuacji, że czuł się zobowiązany do reagowania na nią.

Prawdy i mity

Anonimowy paszkwil, który dostał Puszkina i kilku jego przyjaciół, w którym poeta był nazywany „rogacz”, stał się decydującym powodem pojedynku. Alexander przypisać autorstwo młodego Heeckeren, ale prawdziwi winowajcy nie mogła zostać ustalona do dnia dzisiejszego. Liczne biografowie pomnożyć wersję.

Niektórzy z oskarżonych w incydencie Idalia Poletika (drugi kuzyn kuzynka Natalia Nikołajewna). Powiedzmy, jest ona miała romans z d'Anthes, naiwny Puszkin serwowane kombinuje okładkę, na której poeta niesłusznie zapłacony.

Inne „uzgodnili” wręcz urojeniowych wersje Heeckeren był obcy szpieg i Puszkin zobowiązał się go wyeliminować, ponieważ miał do czynienia z tajnymi służbami.

zaufać profesjonalistom

Aby usłyszeć spójną wersję incydentu z ust ekspertów, trzeba iść na adres: Moika 12. Apartament Puszkin stał się jego miejsce spoczynku, wiele powiedzieć, kto jest gotowy do oglądania i słuchania. Prowadzi w muzeum godne najwyższej pochwały. Przez siebie, to jest dość małe, więc w zasadzie podawane wycieczki.

W rezultacie jeden rygor, która została założona przez Muzeum Puszkina (Moika, 12), wystawy zdjęć, które znajdują się w piwnicy, nie można zobaczyć na wielu zasobów internetowych – tu fotografia jest zabronione. W pozostałych pokojach wykorzystujących aparat lub kamera jest dozwolone, to będzie musiał zapłacić kwotę nominalną tych dni.

Muzeum działa codziennie od wpół do dziesiątej rano do szóstej wieczorem, off – wtorek. Należy pamiętać, że kasa jest czynna do 17:00, po tym czasie wewnątrz już nie ma, więc lepiej zaplanować kampanię w godzinach porannych.