776 Shares 3145 views

Perleches kąciki ust. Jak pozbyć się tej plagi?

To przykre zjawisko jako perleches kącikach ust, zawsze towarzyszy dość silny dyskomfort. Nie tylko, że te pęknięcia dość zepsuć nasz wygląd, dlatego też zakłócać normalnej rozmowy i jeść. W kącikach ust stale czuł pieczenie i swędzenie, ale spróbuj coś zjeść pikantny może spowodować wiele cierpienia.


Zayed w kącikach ust – warunek, który może rozwinąć się w każdym wieku, został wystawiony na działanie, a dzieci i dorosłych oraz osób starszych. Coraz częściej perleches (lub jak są one nazywane w medycynie warg) występują na wiosnę, jednak jest to możliwe, nie jest to problemem, aw każdej innej porze roku.

Przyczyny pęknięć w kącikach warg może być inna. I jeden z najbardziej poważne – choroby przewodu pokarmowego. Dlatego też, jeśli są nękane przez Zayed kącikach ust, powinny być badane na obecność jakiejś choroby w organizmie.

Ponadto uważa się, że będziesz wybierać w kącikach ust – to nic więcej niż zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego. I zwykle występujące na tle obniżonej odporności, która może pojawić się z powodu braku witaminy, zwłaszcza z grupy witamin B.

Istnieją jeszcze inne powody, wykup mogą prowadzić do pęknięć bolesne i jest reakcja alergiczna na pastę do zębów i niewłaściwie dobranych protezy, a jeszcze wada zgryzu.

Więc jeśli zdrowie masz wszystko w porządku, a perleches okresowo pojawiają się w kącikach ust, należy zwrócić uwagę na ich diety. Konieczne jest włączenie do menu produktów, które zawierają witaminę B2. Ten twaróg, wątroba, sery, jajka, brokuły, szpinak, owies. Można pić przebieg apteka drożdży piwnych.

Perleches w kącikach ust może być utworzona na tle niedobory mikroelementów takich jak żelazo i cynk. Aby poprawić zawartość tych substancji w organizmie muszą jeść orzechy, brzoskwinie, szparagi, gryczana, płatki owsiane. Pamiętaj, aby podać menu owoców morza, pestki dyni, zawierają dużo cynku.

Niestety tylko jeden korekty menu, aby rozwiązać problem, nie zawsze jest to możliwe, więc jest to dobry zakup w kompleksie apteka witaminy. W każdym razie, spożycie witamin nie tylko pomoże wyeliminować perleches, ale tylko do wzmocnienia organizmu.

Ale te środki, gdy tylko prewencyjny, a jak leczyć ll odebrać w kącikach ust, jeśli zostały one już pojawił? Można korzystać z receptur tradycyjnej medycyny. Zalecane pęknięcia smarowania olejowego roztworu witaminy A i E albo oblepihivom oleju. W tym samym celu można wykorzystać tłuszcz gęsi, olej, owoc dzikiej róży, awokado. Bardzo skuteczny w leczeniu pęknięć w kącikach warg do stosują olejek z drzewa herbacianego.

Można zrobić płyny do wlewów roślin leczniczych stosowanych w tym celu wyodrębnia sukcesji, szałwia, nagietek.

Warto spróbować i „smaczne” przepis: zmieszać równe części masła i miodu i oleju skład tych warg.

Jeśli rosną na parapecie Kalanchoe, niektóre z jego liści mogą być gotowane bardzo skuteczny lek na pozbycie Zayed. Aby to zrobić, trzeba tylko wcisnąć sok z liści i pocierać im obolałe miejsca.

Fani egzotycznych zabiegów może być zalecane do smarowania woskowina pęknięć. Usunąć go z ucha jest możliwe za pomocą wacika (nie przesadzaj, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia błony bębenkowej). Zdejmowanie szary powinien natychmiast smarować miejsc dotkniętych. Znawcy popularnych zabiegów twierdzą, że metoda ta pozwala pozbyć nie tylko Zayed, ale leczyć „na zimno” na ustach.

Ale ci, którzy wolą stosować leku, oficjalnie uznaną w dziedzinie medycyny, może być zalecane użycie tetracyklinę maści levomekol, D-pantenol. Leki te powinny być stosowane do obszaru dotkniętego kilka razy dziennie.