689 Shares 9781 views

Dlaczego i dlaczego pojawia się ból w jądrach u mężczyzn

Ból jąder u mężczyzn jest jednym z najbardziej przykrych doświadczeń, które można sobie wyobrazić. Bóle ból w jądrach nie tylko mężczyźni, ale również dla dorosłych, młodzieży i bardzo małych dzieci. Ból jest często towarzyszą wymioty i nudności, nawet jeśli nie ma zagrożenia dla zdrowia.

Ból jąder u mężczyzn – jest to poważny powód, by złożyć wizytę do urologa, androlog, ponieważ może on być bezpośrednim objawem chorób zapalnych i zakaźnych, takich jak mykoplazmoza, chlamydiozie, ureoplazmoz i gruczołu krokowego. Istnieje szereg problemów, dla których operacja jest stosowane, są to: przepuklina pachwinowa, guzy i skrętem. Jednak statystyki z praktyki lekarskiej wynika, że jedna czwarta wszystkich pacjentów płci męskiej ból pozostaje owiana tajemnicą, to występuje, gdy wyraźny ból bierze swój pomyślny rozwój w tle.

W chwili obecnej istnieje kilka z najbardziej znanych przyczyn bólu jąder u mężczyzn, wszystkie one wymagają wczesnego leczenia do lekarza, oto najważniejsze z nich: bezbolesny i bolesny obrzęk, który znajduje się w okolicy moszny i została odkryta w wyniku próbkowania, moszny ból, który rozpoczął z powodu jakiegoś urazu lub nagłego i szybko rosnącym bólem jąder u chłopców i mężczyzn, moszny, co powoduje ból, nudności i gorączka.

Poniżej przedstawiamy najczęstsze problemy powodujące ból w jądrach.

odwrócony jądra

Skrętem implikuje skręcenie powrózka nasiennego, trzymając jajko w stanie zawieszenia. Ten problem powoduje trudności w przepływie krwi i kompresji. Niestety, w tym czasie danych ma lekarstwa na choroby, z wyjątkiem operacji. Jest szansa, że chirurg będzie rozkręcić jądra i ból będzie trwał tylko jeden tydzień, ale ta szansa nie jest wielki i ma duże nadzieje na to nie warto.

najądrza

W trakcie bólu najądrza w jądrach u mężczyzn jest dość silny. W wyniku tej choroby wzrostem wielkości jąder i staje się boleśnie wrażliwe na dotyk. Czasami choroba towarzyszy zapalenie cewki moczowej, ciężką pieczenie podczas oddawania moczu i gorączka. Przyczyna zapalenie najądrzy są szkodliwe mikroorganizmy by w większym stopniu, takie jak chlamydia i gonokoków. W przypadku choroby, konieczne jest jako bardziej pilne leczenie jest możliwe. Lekarz może przepisać kilka leków przeciwbólowych i jako uzupełnienie do nich przepisze antybiotyki pić około 7-10 dni. Który antybiotyk trzeba będzie podjąć, to zależy od wieku pacjenta, a co jego tolerancji leku.

Wzrost o jedną lub dwie jąder

Z reguły wzrost jąder powoduje spadek pachwinie lub problemy z krążeniem krwi przepływu krwi w powrózka nasiennego. W celu zmniejszenia bólu przy użyciu worków i lód kompremmy i środki przeciwbólowe atsentaminofen i ibuprofen. Wszystkie inne bardziej radykalne zabiegi są bezpośrednio zależne od wyniku, że nie było uciążliwe. Jeśli znajdziesz się obrzęk jąder, a następnie natychmiast przejść do przesiewowych w kierunku raka. Jeżeli badanie stwierdzono wodniaka lub przepuklinę pachwinową, wtedy operacja jest nieunikniona. Warto zauważyć, że dla dzieci przepuklin pachwinowych zagrożenia i śmierć może wywołać śmierć części jelita i jądrach.

gruczołu krokowego

Symptomatologia prostaty są podobne do prawie wszystkich jego postaciach, z wyjątkiem zapalenia gruczołu krokowego i ostrego zapalenia gruczołu krokowego.

Zapalenie gruczołu krokowego ma następujące objawy:

  • Pieczenie podczas oddawania moczu;
  • Nadmierne oddawanie moczu w nocy;
  • Sensation częściowo pełne pęcherza;
  • Ból penisa;
  • Ból po wytrysku.