763 Shares 4807 views

Lev Kassil, "Ulica młodszego Syna": streszczenie, główne postacie i główny temat opowieści

"Ulica najmłodszego syna" – piękna i życzliwa książka, która zawiera elementy historii. Książka przeznaczona jest dla dzieci w średnim wieku. Historia została napisana już w 1949 roku, kiedy nadszedł pokojowy powojenny czas, ale nikt nie zapomniał wszystkich ofiar, które przyniosły spokój.

Krótko o książce

Autorzy książki "Ulica młodszego syna" – Lev Kassil i Max Polyanovsky, którzy zdołali odtworzyć całą atmosferę militarną. Ten gniew, który dostrzegł żyły każdego żołnierza. Ten strach, który zdobył wiele. Ta gorycz, która przenika ludzi, którzy stracili wszystkich swoich bliskich. Opowieść "Ulica najmłodszego syna" napisał Lev Kassil wraz z Maxem Polyanovsky'm. Historia, składająca się z dwóch części, jest w stanie przekazać wszystkie te nastroje, które panowały wśród zwykłych ludzi. Wydarzenia "Street of the Younger Son" zostały z powodzeniem opisane przez Polyanovsky i Kassil. Wszystkie wydarzenia z historii są autentyczne i poparte faktami historycznymi.

W 1951 r. Powieść otrzymała nagrodę Stalina. To właśnie pokazuje, jak ważne były utwory Kassil i Polyanovskii. Podsumowanie "Ulicy młodszego syna", które można znaleźć w tym artykule, nie będzie w stanie przekazać wszystkich emocji, które pojawiają się podczas czytania pełnej pracy.

Coś o autorze: Kassil

Lev Kassil urodził się 27 czerwca 1905 roku. Miejsce urodzenia pisarza to region Saratowa, miasto Engels.

Pisarz poświęcił wiele swoich prac na drugą wojnę światową. Wraz z opowieścią, której autorem jest Lew Kassil ("Ulica młodszego syna"), autor napisał takie powieści jak "Twoi obrońcy", "Szczęśliwi Chłopcy", "Zwykłe" i inni. Wszystkie dzieła Kassila, opisujące konkretne okresy historii, są wiarygodne i mają solidne podstawy. Warto jednak zauważyć, że Lev Abramowicz opisywał wydarzenia z bardzo interesującego punktu widzenia: jeśli podręczniki o historii ojczyzny nie są w stanie naprawdę zainteresować uczniów, to książki zanurzają każdego młodego czytelnika w tych latach wojennych, sprawiają, że bohater cierpi wszystkie te straszne dni i tygodnie , Pomaga zrozumieć znaczenie wszystkich tych strasznych wydarzeń, które przejęły rosyjskie osoby. Wiele prac Kassila opisuje stosunek dzieci do wojny. Sposób, w jaki bardzo małe dzieci zostały wciągnięte w kłopoty wojskowe, zmuszając ich do udziału w bitwach. Stopień, w jakim rozwinął się poczucie patriotyzmu w młodości. W swoich pracach pisarz potrafił pokazać, jak bardzo wojna wpływa na postać młodego pokolenia, jak może zmienić wartości życiowe, złamać lub utwardzać swoich członków.

Trochę o autorze: Polyanovsky

Pisarz urodził się 10 czerwca 1901 w Odessie.

W trakcie pracy razem, obaj pisarze przez długi czas szukał informacji o chłopcu-bohaterze w różnego rodzaju archiwach, gdzie dostali dostęp. Po pełnym uznaniu czytelników opowieści o "Ulicy młodszego Syna", Polyanovsky wraz z Kassilem napisali kilka innych historii o czasach wojny. Takie dzieła to "przyjaciele-pionierzy", "tak było" i "szczerym pionierem!".

Wspólnie autorzy zdołali przekazać atmosferę panującą w latach wojny. To dzięki ludziom Kassila i Polanovsky'ego otworzyła się straszniejsza strona wojny.

Chcę zauważyć, że obaj autorzy uczestniczyli w działaniach wojennych, więc wiedzieli, o czym piszą. Wszystko, co kładą na papierze to nie tylko słowa, to opowieść, którą każdy człowiek, który czci ojczyznę, musi wiedzieć.

Podsumowanie "Ulicy młodszego Syna"

W centrum spisu książki jest chłopak, który stał się z rodziną w środku wojny. Rodzina Dubininów mieszkała w ukraińskim mieście Kerch. Volodya Dubinin, chłopiec, którego ojciec – Władimir Nikiforowicz Dubinin – służył jako kapitan w marynarce, doświadczając straszliwych wydarzeń wojskowych. Stracił ojca, który uczył chłopca wszystkiego, co człowiek musi wiedzieć, Volodya dołączyła do szeregu partyzantów. Po uzyskaniu niewielkiego, ale szybkiego zwiadowca w oddziałie, Volodya uzyskuje możliwość zbierania znacznie większej ilości informacji niż jakikolwiek inny partyzant – ze względu na fakt, że jest mały, trudniej jest zauważyć. W ten sposób przyczyniając się do nieocenionego wkładu w zwycięstwo nad niemieckimi oddziałami, Volodya pomaga swoim kolegom sporządzić różne plany ataku. Gniew i gorycz nie dawały spokoju chłopcu, straciwszy wszystkich swoich krewnych podczas wojny, jest zobowiązany zemstę na Niemców, którzy zabrali jego rodzinę. Volodya przypomniał lekcje Władimira Nikiforowicza Dubinina, który nauczył swojego syna, aby nie popełniał przestępstwa, ale powstrzymał jego gorliwość. Pamiętając śmierć swojego ojca, Volodya podejmuje bardzo ważną decyzję: zemści wszystkich tych, którzy mieli tak wiele do stracenia w tej wojnie. Wkrótce w oddziałie są inni chłopcy – pionierzy, którzy wraz z starszymi partyzantkami walczą o spokój w ojczyźnie. To właśnie Wołodyja Dubinin dowiaduje się o tym, że wojska wroga cofnęły się.

Bohaterowie opowieści "Ulica młodszego Syna"

Głównymi bohaterami "Street of the Younger Son" byli odważni i odważni ludzie, którzy faktycznie żyli podczas II wojny światowej.

  1. Volodya Dubinin jest głównym bohaterem opowieści. Chłopiec, którego historia nigdy się nie zapomni, stała się personifikacją nie tylko odwagi i odwagi, ale także absolutnej samooceny i bohaterstwa. Jego wizerunek otworzył dla ludzi coś nowego, coś jeszcze straszniejszego niż ogromna liczba zgonów w czasie wojny. Jego wizerunek jest obrazem dziecka wojennego, pozbawionego dzieciństwa i zmuszanego do dorastania zbyt wcześnie.
  2. Yevdokia Timofeevna jest matką bohatera, cierpiącym na syna, jak żaden inny.
  3. Valya, siostra bohatera, która brakowało jej brata, szukała jakiegokolwiek związku z bratem, aby dowiedzieć się, jak robi, niezależnie od tego, czy został ranny czy czy jego brat żyje w takich okolicznościach.
  4. Vanya Gritsenko jest najlepszym przyjacielem Volodyy, który rozumie go najlepiej, jak to możliwe, i wspierał go w trudnych chwilach.
  5. Dorośli partyzanci to towarzysze i starsi "bracia" Volodya Dubinina. To oni zabrali chłopca do swoich szeregów i polegli na jego odwadze i przebiegłości. Uczyli również wszystkiego, co wiedzieli, młodego partyzanta. Ale poza wspólną sprawą, były połączone czymś więcej: przechodząc tak trudną ścieżkę w dłoni, naprawdę zakochali się w chłopcu i traktowali go jak młodszego brata, martwiąc się o niego tak, jakby byli ich krewnymi.
  6. Władimir Nikiforowicz Dubinin – ojciec Volodyi, który stał się przykładem chłopca, kładąc fundament patriotyzmu i zaszczyt w charakterze jego syna.

Obraz Volodyy: znaczenie bohatera dla historii

W książce "Ulica młodszego syna" Volodya Dubinin stał się nie tylko główną postacią. Już w krótkiej treści "Ulicy młodszego Syna" jest oczywiste, że w tej postaci autorzy urzeczywistniały wszystkie bóle i zmęczenia, które nie tylko dorosłe żołnierze musiały znosić, ale wszystkie dzieci, które również nieuchronnie wciągały się w wojnę. Chłopiec, którego odwaga była w stanie zainspirować cały oddział, chłopca, którego dzielność nie ucierpiała partyzanckich oddziałów, a wręcz przeciwnie zmusiła go do spojrzenia na wojnę z innymi oczami … To był wizerunek Wołodyi Dubinina, który pokazał, jak straszna wojna może być, jak głęboko może to dotyczyć nawet najbardziej niewinnych Dusza, która wciąż miała tak wiele do zrobienia w życiu. Liryczny obraz tego bohatera wskazuje, jak daleko wcześniej rozwijano nie tylko moralne cechy całego społeczeństwa, ale także patriotyzm każdego człowieka, choć niewielki, indywidualnie.

Dalsze Życie Opowieści

Opowieść o Leo Kassil nie pozostała na bok, zapomniana na półce. W 1962 r., Zgodnie z książką, film o tym samym nazwie został zastrzelony.

Niezawodność faktów w pracy

Niektóre rozdziały określają konkretne miejsca, w których partyzantki rzeczywiście działały. Na przykład autorzy opowiadają o operacjach wojskowych, które miały miejsce w obozach dla dzieci "Artek". Właśnie tak było. W tej książce wymieniono trzy takie obozy. W rzeczywistości w tych latach opisanych w opowieści były tylko dwa obozy z trzech. Trzeci otwarty został dopiero w 1944 roku.

Autorzy opowiadają również o tym, że dyrektorem obozu Artek był pewien Borys Jakowlewicz. Jednak w latach wojny Ovchukov-Suvorov, Boris został stłumiony, a następnie walczył. Stało się możliwe, aby zostać dyrektorem obozu "Artek" Ovchukov dopiero w latach powojennych.

Pomimo faktu, że niektóre informacje zawarte w tej książce nie są do końca wiarygodne, być może nieco upiększone dla stworzenia najbardziej uderzającej fabuły, w ogóle można powiedzieć, że książka mówi o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach wojny. Autentyczność faktów przekazywanych nawet w krótkiej treści "Ulic Dzieci młodszych" można sprawdzić poprzez zbadanie przebiegu wydarzeń w historii Związku Radzieckiego.