899 Shares 6417 views

"Dzik-12 Molot": opinie, ceny

Impulsem do powstania linii serii „Dzik-12” z dubeltówki produkowanych z indeksu fabryka „HPE-205” była rosnąca popularność zakupów półautomatyczne „Saiga” Izhmash roślinę, z dostępem do kanałów gładkie pnie. Choć jest na tych ramionach popyt przewyższa podaż. Jednak z biegiem czasu gładkolufowe „Saiga” zaczął spowodować więcej negatywnych opinii. Według nich, produkt zakładu Iżewsk jest często zapchane.

W oparciu o potrzeby rynku, menedżerowie „Hammer” rośliny pól Vyatskiye i stwierdziła, że: można rozpocząć produkcję tego samego gładkolufowa karabin. Wynik był seryjnej produkcji pistoletów „dzika-12”, które różniły się od izhmashevskih analogów.

Wymagania wstępne do powstania

Rodzina „Saiga” został stworzony na podstawie karabinu Kałasznikow. Powodem jest to, że w tej rośliny do produkcji broni AK, więc ustalenie kwestii cywilnych analogów strukturalnych nie stwarza żadnych problemów. A w mieście Vyatka Polana jednocześnie z przenośnika zszedł karabiny maszynowe RPK. Główne różnice pomiędzy AK74 RPK74 i miały wagę i parametry wielkość i wytrzymałość konstrukcji. Pistolet maszynowy był znacznie silniejszy maszyna była mocniejsza niż AK, skrzynki odbiorczej i bardziej „wytrwały” mechanizmów, które zostały wykonane ze współczynnikiem bezpieczeństwa ponad podobnych parametrach jego Iżewsk odpowiednik.

W procesie opracowywania gladkostvolok „Dzik-12” były natychmiast położył podstawowe wersje swoich aplikacji. Można przypuszczać, że to była samoobrona i sport strzelanie śrutem, w zależności od wersji IPSC. Został on przeznaczony do wykorzystania strzelbę jako broń dla policji i do kręcenia średnich i dużych zwierząt.

projekt

Układ ramion „Dzik-12 MOLOT”, a także podstawowe zasady funkcjonowania najbliżej odpowiednich parametrów modelu „Saiga-12S” lub „Saiga-12K”. Ale jeśli bardziej dokładnych analogii, najbardziej do niego podobny jest Iżewsk „Taktyka”.

Leć do niemal wszystkich modeli strzelby „Dzik-12 Molot” jest przymocowana do końca rury gazowej. Celik one regulowane, posiada zdolność do ustalania położenia dla różnych odległościach, a także na podstawie rodzajów amunicji. linia obserwacji jest stosunkowo krótki.

Shotgun „Vepr-12”, którego cena zależy od konfiguracji odziedziczone ogólny układ i układ ręcznego PKK wyposażonego w mechanizmie odpowietrzającym oraz możliwość zablokowania rygiel obrotowy. Jednak, ten ostatni wraz z odbiornikiem są przeznaczone do strzelania z amunicja karabinowa. W tym przypadku, mechanizm spustowy shotgun pozbawione samowyzwalaczem.

automatyzacja

„Dzik-12” produkowane ze składanymi kolbami. Mają metalowa rama, pokryta czarnym plastiku na zewnątrz, a kończąc na podkładce guma tyłek. Kilkadziesiąt milimetrów z odbiornika posiada mostek łączący tyłek dwóch rur.

Również dziś, niektóre modele broni, produkowane przez VPO, producenta wyposażonym w policzek obrotowym, który obraca się wokół górnej części rurki aplikacji, zmienić wysokość. Jest to bardzo wygodne podczas fotografowania nie tylko z otwartych zabytków, ale z dodatkowym zestawem jako strojenia Szyna Picatinny.

Na strzelby VPO „Vepr-12„jest umieszczony bezpośrednio w odbiorniku sklep fabryczny. Ma to pozytywny wpływ zarówno na zapobiegania deformacji komory i modyfikacji oknie odbiornika, gdy przypadkowo upuszczony. Ponadto, „Dzik-12” (HPE), producent powinien zostać ustanowiony i bardzo wygodny uchwyt ortopedyczny.

sprzęt

Niektóre modyfikacje śrutowe „dzika” wyposażona w dwanaście miernika przez kilka szyny Picatinny: w górnej części tylnej klapie okna, w dolnej części dziobowej i wokół końca. Górny jest ogólnie stosowany do mocowania wsporników urządzeń dodatkowych obserwacji, na przykład, kolimator, optyczne i noc. Deski na przedramieniu jest wymagany do zamontowania na nim jeszcze jeden chwyt przedni oraz dwójnóg, a ten, który znajduje się na pniu, doskonale nadaje się do oświetlenia.

„Dzika-12” jest dostępna tylko w dwunastym kalibru komorowego w 76 mm, czyli od możliwe jest przeprowadzenie fotografowanie konwencjonalnych kul z tuleją dziesięciu milimetrów i z „Magnum”.

zalety

Głównym plusem niemal wszystkich modeli produkcyjnych Vyatskiye Glades roślin – wysoki wskaźnik, który wraz z dwunastej miernik daje przyzwoitą siłę ognia. Ta funkcja jest przez dwa czynniki: pojemne sklepach przez osiem rund, które po opróżnieniu łatwo i szybko wymienić na inny, jak również półautomatycznym trybie pracy. Kolejną zaletą karabiny gładkolufowa „Dzik-12 MOLOT” jest długa żywotność. Te bronie eksperci wierzą jeden z najbardziej „solidnych” półautomatycznej strzelby, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Można przypuszczać, że wytrzymałość konstrukcyjna PKK, na podstawie których został utworzony.

braki

Przez minusy broni „Dzik-12”, prawdziwego dowodu, to obecność standardowej szynie Picatinny znajduje się w dolnej części dziobowej koniec: to sprawia, że zatrzymanie strzelby jest bardzo niewygodne. Jednak główną wadą jest jeszcze mnóstwo. Nawet bez dodatkowych opcji, z pustym magazynku, produkt podstawa waży mniej niż 4,3 kg. Ale w niektórych przypadkach staje Plus minus: jest ciężkie bronie nie są „potrząsnąć”, jest bardziej stabilny, szczególnie w trybie wysokiej prędkości.

modyfikacje

Podstawowy model w składzie jest "Dzik-12 / VPO-205-00 /". Ma krótki tułów zw czterystu trzydziestu milimetrów. Biorąc pod uwagę fakt, że tego typu shotgun butt składane, producent został zmuszony do wprowadzenia tego modelu w blokowaniu mechanizmów wyzwalających, które powodują, kiedy czas jest składany. Pozwoliło to wyeliminować odpalenie broni w tym stanie, ponieważ jest to zabronione przez prawo Rosyjskiej.

Inna modyfikacja – „dzika-12 Molot” Version 02 – jest wyposażona w trzpień w najdłuższej serii – sześćdziesiąt osiem centymetrów. On nie ma DTC, chociaż producent jest możliwe zainstalowanie wymienne rury dławiące do wątku z różnymi ograniczeniami. Ostatnio sprzedane ze strzelby „Dzik-12 Sierp”, których cena zaczyna się trzydzieści pięć tysięcy, a poza tym są one podobne do „chokam” z linii „Snipe”, która produkuje tego samego zakładu złośliwego oprogramowania. W tym samym czasie do rur dławiących VPO-201-02 i tych samych mechanizmów „Snipes” dwunastej skrajni wymiennym.

Wśród innymi modyfikacji „realizacji 03” ma krótkie lufy. Jego długość wynosi trzysta pięć milimetrów. Różni się ona od innych obecnością wymienny płomieni.

akcesoria

Do stosowania w karabinów gładkiej, „dzika-12” opracowany i dostatecznie dużej ilości dodatkowego wyposażenia, np Hamulec wylotowy-kompensatory, różne rodzaje dławiki składany teleskopowy dwójnogu. W dwóch postaciach można zakupić i zainstalować mój sklep Receiver – spawany staliwa i duraluminium. Broń może być zakończona, a jedną z odmian wykonania przedramienia – gładkie lub z szyną weaver zamontować.

Wielu użytkowników uprawiać sporty takie jak uchwyty ergonomiczne konieczne aby utrzymać wygodę broni. Jeśli chodzi o zakupy, można wybrać skrzynkowej cztery, osiem i dziesięć rund i rotor lub bęben do kilkunastu lub więcej. są one często psevdovmestitelnymi ponieważ zgodnie z rosyjskim prawem zabrania się korzystania z broni dużego magazynu.

Tuning może być używany, oraz różne opcje w magazynie, świateł taktycznych, a dioda laserowa lub oświetlacze podczerwieni, co znacznie usprawnia pracę nocną zabytków.

butt teleskopowe montowane za pomocą złącza zamiast standardowego dadzą dodatkowy stopień swobody przy wystrzeliwaniu w różnych warunkach, na przykład, w zimowe ubrania.

ceny

Koszt gładkolufowe shotgun „Dzik-12205” pierwszy, drugi i trzeci przechowuje wykonanie pod warunkiem, że sama konfiguracja nie jest inaczej. Zaczyna się trzydzieści siedem tysięcy dwieście rubli. Ale czwarta wersja – modyfikacja „Dzik VPO-205-04 L- 483”, wyposażony w kolbą ATI, znacznie droższe. Można go kupić w ciągu czterdziestu trzech i pół tysiąca rubli.

opinie

Wielu z tych, którzy są już właściciel broni, produkowane w zakładzie „Hammer” w jednym głosem mówią jego niezawodność w eksploatacji. Rzeczywiście, shotgun jest dość dokładnie.

Niektórzy użytkownicy, przeprowadzeniu analizy porównawczej pomiędzy broni „Dzik-12”, które w większości pozytywne opinie i Iżewsk „Saiga”, zauważył, że zakład w Wiatskije Polany w swoich produktach są bardziej szczegółowo. Te urządzenia, które są dostarczane z ich elementami mocującymi dvenadtsatikalibernye modyfikacja 12 HPE 205 (na przykład, zdolność do ramienia lub unieszkodliwienie klucz bezpieczeństwa bez dotykania i naciskając palcem dźwignię i wiele innych) wykazują poważne stabilności konstrukcji. Ponadto, „Dzik” stworzył możliwość Strzelaj strzałę slajdów zatrzymania naciśnięciem przycisku, który znajduje się w pobliżu spustu.

Jest to bardzo brutalny napad i broni produkowane w Rosji, oprócz naszego kraju stopniowo zaczął akceptować, nawet w Ameryce. Policja transatlantyckie kupił duże partie do kolejności ich opiekunów, który jest również doskonałym wskaźnikiem niezawodności i wysokiej jakości gładkolufowej krajowy strzelbą.

Co więcej, „Dzik-12”, wyposażone w EOTech wzroku, teleskopową kolbą i latarki taktyczne i dziś jest w służbie policji specjalnych sił – ekam członkowie greckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.