381 Shares 6190 views

Jak pokonać strach przed źle? Co to się nazywa?

Mądrzy ludzie mówią, że strach jest uważany za podstawowy sens, który pomaga przetrwać. Pod wieloma względami jest to prawda, więc nie staraj się całkowicie zlikwidować możliwość obawiać. Strach nawiedza wielu chorych, natężenie lęku może różnić się od rozsądne do przerostu, poważnie wpływających na obniżenie jakości życia i zakłócać normalnej socjalizacji. Jak pozbyć się tej fobii, aby odzyskać normalne postrzeganie życia i świata?

Dlaczego ludzie tak boją się zachorować?

Ten strach może być uważana za jedną z najstarszych. Jeśli weźmiemy pod uwagę jej kontekstu historycznego, nawet w świecie starożytnym, a we wczesnym średniowieczu, choroba została najprostszym sposobem, aby stać się wyrzutkiem społecznym. I różnorodność dolegliwości po prostu nie nadających się do obliczeń. Co jest obecnie leczony antybiotykami lub zniknęła całkowicie z powodu szczepień, skutecznie kosić całe miasto. Nic więc dziwnego, że strach przed chora miała wymiar globalny.

Na przykład, w kategorii trądu spadła dowolną chorobę skóry, bez zidentyfikowania. Diagnoza jest taka sama w większości przypadków umieścić szaman, a nawet lokalnego księdza. Osoba cierpiąca na łuszczycę, pojawia się w kolonii trędowatych – jak to jest, że w królestwie umarłych, lecz ciągłe cierpienie i ostra odrzucenie społeczeństwa.

Teraz, kiedy ogromna liczba chorób nadal leczone, ludzie mogą intuicyjnie boi przyzwyczajenia lub wyłącznie na własnej wrażliwości. Oczywiście, nie ma nic przyjemny w zaburzeniach ciała, ale często obawiają nabiera kształtu prawdziwie dziwaczne formy.

Hypochondria: symulacja czy choroba?

Jeśli dana osoba jest podejrzana, do tego stopnia, że każdy przejaw osobistej uznana za ewentualne objaw strasznej choroby, zwykle zwany hipochondryk. To słowo jest odbierane pogardliwe i szydząc emocjonalne niuanse, ponieważ strach przed źle znane od wielu wieków, a nawet tysiącleci. Jeśli dana osoba jest zdrowa dla wszystkich występów, ale naprawdę czuje się chory, lub którzy są zagrożeni, to inni, prędzej czy później irytacja i drażliwość są zgromadzone w krytycznych woluminów.

Jeśli nazywają cię hipochondryk, i naprawdę można poczuć się jak coś nie jest zdrowy, może też dodać poczucie winy. Jak walczyć z tym zjawiskiem? Lekarze nie zalecają przede wszystkim stara się przezwyciężyć jego stan obsesyjno-chorobliwe. Jest możliwe, że jest to błąd diagnostyczny, i istnieją pewne zaburzenia systemów wewnętrznych. Czasami pomaga analizować poziom hormonów. Przypadek, w którym młody człowiek uczucie bólu osiągnęły krytyczne załamania nerwowe na tle stosunkowo stabilnym zdrowia. Analiza poziomu hormonów wykazało, że miał poważne zakłócenie równowagi hormonalnej, a odpowiednio dobrana terapia jest tylko miesiąc okazało osobę nerwowy i słaby w całkowicie zadowolony i pyshaschego zdrowych mężczyzn. Ale co, jeśli chodzi o strach limitu?

Nozofobiya jako poważne diagnozy psychiatrycznej

Czasami ludzie pytają: „Strach chory – to jak fobia” Skąd wiesz, że nadszedł czas, aby pójść i dać psychiatry? W większości przypadków, te pytania nie pojawiają się wśród samych ofiar paniki, i że ich bliskich. Jeśli ktoś z rodziny zachowuje się niewłaściwie, wszystko podejrzewa podstępnych zarazki, to prędzej czy później będzie myśl o diagnozie.

W filmie „Nigdy nie lepiej” Dzhek Nikolson grał człowieka, który cierpi z brudu-strachu, paniki lęk przed zarazkami. Zjawisko to może być traktowane jako integralna część nozofobii. Jego charakter myje ręce tylko nowy kawałek mydła, które następnie rzuca, ponieważ w tym samym czasie korzystać kawałek zarazki mogą osiadać. Być może najbardziej uderzającym przykładem patologicznego lęku.

Nozofobiya może doprowadzić do ataków ataków paniki, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne prowokuje zaburzenia. To jest dokładnie to wymusza ciągły zagotować i żelaza na bieliznę transferowej z dwóch stron, umyć każdy centymetr podłogi z wybielaczem i tak dalej. Nie należy się denerwować, jeśli ktoś z rodziny pokazuje taką nadmiernej czystości, to lepiej skonsultować się ze specjalistą o pomoc. Pamiętaj, że nie można po prostu weź się w garść i przestać, nie jest podatny na przyczyny.

Pre-autotestu

Co zrobić, jeśli podejrzewam sam w obecności fobii? Może powinniśmy ustawić sobie wstępną diagnozę, a za nim, nie czekając na pogorszenie, aby udać się do psychiatry. Nie psycholog, psychiatra mianowicie czy on profil nie ma żadnych problemów, lekarz zaleci Ci innymi specjalistami i powołać wszystkie niezbędne badania i kontrole. Wiesz już nazwę strachu chory – to nozofobiya które mogą być podstawowym lub składać złożonego zestawu innych drobnych fobii jako zasadę ogólną.

Fobie można uznać za znak irracjonalnego poszukiwaniu źródła strachu, nawet gdy jest nieobecny. Na przykład, można złapać się w celu zdiagnozowania każdego z ludzi wokół nich, aby upewnić się, że nie istnieje potencjalne niebezpieczeństwo dla siebie. Jeśli jesteś przestraszony to przyspiesza tętno ze względu na fakt, że ktoś bliski kichnął, a przy wejściu do kliniki, wystarczy tylko myśleć o tym, co z pewnością być zainfekowany coś okropnego od innych pacjentów, stojących na straży.

Jak strach przed złym wpływem na jakość życia

Cierpienie nozofobiey osoba może zostać uwięziona przez samooszukiwania. Rzeczywiście, troska o własne zdrowie nie może być niebezpieczne, ludzie wokół oszałamiająco nieodpowiedzialne siebie, nie przestrzega zasad higieny, jedzenie niewłaściwych pokarmów, mają wiele złych nawyków, zaniedbanie codziennej rutyny. Trzeba tylko wszystko, aby to naprawić, a potem wszystko będzie dobrze, nie podstępny wirus nie odebrać blisko! Człowiek może myśleć jego nieugięty walka z wiatrakami poprawia jakość ich życia, ale w praktyce wszystko w groteskowy.

Panika strach chory na nieuleczalną chorobę może prowadzić do objawów psychosomatycznych, gdy objawy są rzeczywiście wskazuje na chorobę, która w rzeczywistości nie jest. Gorączkowa próba doprowadzenia do idealnej ilości witamin w diecie nigdy nie osiągnie wynik, ponieważ jest to niemożliwe – lekarze otwarcie mówić o tym, co jest do przestrzegania pojęcia normy, co jest bardzo rozmyte krawędzie pomiędzy nadmiarem i niedoborem. W rezultacie, życie staje się bolesną konfrontację iluzji, zaprawiony ze strachu, a rzeczywistość, która uparcie nie chce słuchać ramy własnych obaw.

Uzasadnione i nieuzasadnione fobia: logiczne zrozumienie jako sposób walki

Każdy może w jakiś sposób, aby ciągnąć się razem i rozważyć wszystkie opcje, aby oddzielić rzeczywiste ryzyko naciągane. Na przykład, dobrze wiadomo, że gruźlica może być transmitowany jeśli komunikować się z kimś, kto ma otwartą i aktywną postać choroby. Ale podejrzewam, że każdy człowiek szansa kashlyanuvshego w tej diagnozy – to spekulacje. W rzeczywistości, strach chory – fobii jest naturalne, nie tak dziwaczne jak anatidaefobiya (gdy osoba obawia się, że kaczka jest oglądanie go).

Jeśli logicznie zrozumieć i zaakceptować, że strach w tym wypadku nie jest dziecinne lub śmieszne, staje się nieco łatwiejsze. Możemy tylko nauczyć się oddzielić obecne od naciągane i ulotne.

Cancerophobia świadomości i sposobów radzenia sobie z nim

Osobno można uznać jako strach przed rakiem raczej silnej fobii mający odcień zagłady. Nawet przy szybkim rozwojem medycyny, który z powodzeniem poradzić sobie z różnymi rodzajami raka, diagnoza nadal straszyć.

Musimy przyznać, że najtrudniejszym cancerophobia zastrzeżeniem krewnych tych, którzy zmarli na raka. Lekarze uznają, że predyspozycja do raka mogą być dziedziczone, ale to jest tak, że każdy indywidualny przypadek należy rozpatrywać oddzielnie.

Aby nie cancerophobia pozbawieni samokontroli w takim stopniu, że trudne staje się w społeczeństwie, to najlepiej, aby pomóc zgodne z zaleceniami lekarzy. Mianowicie – aby wykluczyć możliwość rakotwórczych czynników ze swojego życia, rzucić palenie, dostać regularnych badań kontrolnych. Najważniejsze z tym – należy pamiętać, że wczesna diagnoza pozwala liczyć na najbardziej pozytywne nastawienie, nawet w przypadku wykrycia guza.

Świadomość: sposób złagodzić nozofobiyu

Jak wspomniano powyżej, właściwa informacja może poradzić sobie z nieuzasadnionych obaw. Pożądane jest, aby starannie wybrać źródła informacji – wątpliwe stron internetowych z artykułami nieprofesjonalnych może się zapalić tylko strach.

Starają się chronić przed przerażającą informacji, pozwala zachować samokontrolę. Podczas epidemii media zaczynają wzbudzać histerię, a warto wiedzieć, co odbywa się wyłącznie w celu prowokowania zapory konsumpcji leków medycznych z niesprawdzonej skuteczności, która wypełnia kieszenie firm farmaceutycznych. To nie znaczy, trzeba ukryć się w mieszkaniu i nikt nie ufa – lekarze zazwyczaj przepisują skutecznych leków. Ale postawić diagnozę na własną rękę i „traktowane przez internet” nie jest tego warta.

Fachowa pomoc medyczna

Dlatego zaleca się skierować do psychiatry? Istnieją dwa główne błędy, które sprawiają, że ludzie sami podejrzewam w obecności fobii: samopomocy i non-core. Wydaje się, że jeśli torturowanie strach przed rakiem, jak walczyć, bo to jest po prostu boją? Tak więc, musimy ciągnąć się razem i zatrzymać – tak mówią ludzie i wpaść w pułapkę, bo bez profesjonalnego warunku leczenia może ulec zaostrzeniu. Psychologia, zbyt mała pomoc, ponieważ fobia, zwłaszcza z systemem – jest to poważny problem, który należy traktować kompleksowo. Zwykłe dusza oszczędzania rozmowy nie można zrobić tutaj. Lekarz pomoże zmniejszyć ogólny niepokój, i tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne, wysłać do psychoterapeuty.

Boi się być chory – normalnie

Nie wszyscy strach jest naprawdę fobia. W rzeczywistości, strach jest całkowicie normalne, a jeśli strach jest chory na wściekliznę odmówić tylko głaskać dziwny bezpański pies lub słodkie lisa, co wydaje się dość nieszkodliwe, to nie jest fobia. To tylko rozsądne obawy, że pomaga zachować zdrowie.