810 Shares 5798 views

Woda w akwarium mętnieje. Co robić?

Nic nie jest bardziej fascynująca i nie ma wpływu na osobę, co do ruchu ryb w akwarium domowym. Tak, można spędzić wiele godzin cieszyć się widokiem na wirtualnym akwarium, patrząc na monitor komputera. można oglądać ryby na ekranie telewizora. Można, w skrajnych przypadkach, aby przejść do akwarium i zobaczyć prawdziwe, żywe ryby. Ale najbardziej żywy, najbardziej imponujące obserwacja dostaje właściciela tego domu akwarium.

Jednak wszystkie wrażenie obserwowanego podziału łupów zachmurzenie, zielonkawej wodzie. Dlaczego woda w zbiorniku szybko mętnieje? Powodem tego może być źle lub wymiana wody lub niewłaściwego karmienia ryb.

Błotnisty, brudna woda czasami prowadzi do śmierci roślin lub nawet ryb. Najpierw wypełnić nowy zbiornik wody występuje tak zwane „ogniska bakterii”, gdy bardzo szybko rozpocząć organizmy słownikowych komórkach. W związku z tym, nie można od razu uruchomić ryby w akwarium. Jest to konieczne, aby czekać, aż woda jest jasna, to znaczy Równowaga zostanie przywrócona w wodzie. Woda nie powinna być zmieniona w tym czasie, ponieważ po raz kolejny staje się mętny. Ryby zamieszkują w „nowym domu” w sześć do siedmiu dni, aby przyspieszyć przywracanie równowagi, przez uzupełnianie wody ze starego akwarium.

Woda w akwarium mętnieje, a kiedy regularnie objadać ryb. Małe akwarium mieszkaniec jeść tak komiczny, więc chcę karmić je w nieskończoność. Ale nie zjedzony pokarm osiada na dnie akwarium ścian i prowadzi do zanieczyszczenia wody. Sytuacja jest bardziej skomplikowana i provalivaniem resztki żywności między kamienie w ziemi, gdzie nie jest widoczny.

Ze słabą filtrację wody również w akwarium mętnieje, a więc ważne jest, aby mieć dobry system oczyszczania wody dla rozkładu produktu może spowodować zatrucie i śmierć mieszkańców akwarium.

Jeżeli dno zbiornika zgromadził wiele substancji organicznych lub nie nadwyżka słońcu, to jest szybki wzrost mikroskopijnych roślin, glonów, sinic przestrzegać. Walcz z rozkwitu możliwe, zmniejszając oświetlenie akwarium w bezpośrednim świetle słonecznym. A jeśli przenieść akwarium w ciemnym miejscu, nie jest to możliwe, po prostu trzeba go zablokować tymczasowo przed słońcem jakiś prześwitujący materiał. częściej odbywa się za pomocą zwykłych tracings.

Kiedy przeciwnie, nie jest wystarczająco dużo światła, glony zaczynają umierać, zgnilizna i stają się brązowe. Kiedy więc słychać specyficzny zapach mętnej wodzie, powodem tego może być gwałtowny wzrost sinic.

Gdy mętna woda w akwarium, które nie poprosi Cię rzetelną obserwację.
Jeśli ustalono, że przyczyną zmętnienia jest przeludnienie akwarium, konieczne jest pilnie zmniejszyć liczbę ryb lub zwiększenia oczyszczania wody.

Kiedy woda w akwarium mętnieje ponieważ dolna pozostaje zjedzone posuwu, zmniejszenie lub uregulowania części ryb, które żyją na dnie i paszy osadzonego na dnie żywności. Wsad musi być całkowicie zjedzona przez 5 – 10 minut.

Kiedy zakwity glonów należy wymienić lub akwarium, czy nowy, dobry system oświetlenia.

Dla glonów w akwarium nie rosną znacznie uzależnionych ślimaki, lub ryb, które żywią się roślinnością. Pozwoli to zaoszczędzić z rozkładu roślin w wodzie, a co za tym idzie, na chmurze.

Musimy pamiętać, że dla utrzymania akwarium trzeba mieć dobry system filtracji. Gdy woda w akwarium mętnieje w nim dodać specjalne dodatki, które pozwalają oczyścić wodę. Ale to nie warto tego robić, bo woda życia – to oddziaływanie mikroorganizmów żyjących w niej. Stworzyć pewne warunki i odczekaj chwilę, a prawo do przywrócenia równowagi sama. Niewłaściwe działanie może prowadzić do jeszcze większej nierównowagi.

Istotną rolę w utrzymaniu równowagi w sztukach akwarystycznych i prawidłowej wymiany wody. Jest to konieczne, aby zmienić niewielką ilość wody! Z niewielką ilością wody w akwarium w akwarium mętnieje, a to prowadzi do śmierci swoich mieszkańców podwodnego świata. Po pierwsze, trzeba sprawdzić jakość wody, jej temperatury i kwasowości, a dopiero potem rozpocząć wymiany. Nowe akwarium woda musi być zmieniony w ciągu trzech miesięcy po ustanowieniu równowagi.

Dlatego konieczne jest, aby natychmiast nabyć odpowiedni sprzęt potrzebny do akwarium, a dopiero następnie kolonizują ryby.