420 Shares 1719 views

Co to jest maszyna do czyszczenia łańcucha rower?

Problemy z łańcucha są jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia mechaniczne części transportu dwukołowy. Uniknąć kłopotów umożliwić szybkie leczenie. Można użyć wszelkich środków pod ręką. Jednak, aby zwiększyć szybkość i łatwość procedury pozwoli specjalna maszyna do czyszczenia łańcucha.


Struktura i funkcja

Maszyna do czyszczenia łańcucha rowerowego różni się bardzo prostą konstrukcję. Zgłoszony urządzenia w formie konwencjonalnej plastikowym pudełku z uchwytem, w środku którego znajduje się kilka serii biegów ze szczotkami.

Łańcuch jest umieszczony pomiędzy kołami zębatymi, po czym związek z części składowych osłony ciała. Ponadto, ze względu na obrót pedałów szczotka samochodów zaczynają się ociągać łańcuch odkażone. Uprzednio w środku urządzenia jest wypełniony płynnym mydłem, która zmienia się kilka razy w miarę postępu prac.

Zalety i wady

W porównaniu z ręczną maszynę do czyszczenia szczotek obwód ma jedną oczywistą zaletę – za zadanie nie wymaga demontażu obudowy roweru. Między innymi, urządzenie umożliwia dość szybko usunąć brud bez wysiłku. W końcu, specjalna maszyna pozwala na zmniejszenie zużycia drogich środków czyszczących.

Jedyną wadą wydaje się niezbyt skuteczne czyszczenie powierzchni wewnętrznych ogniw łańcucha. Z drugiej strony, jeżeli procedura więcej czasu, pre-bay zbiornik więcej płynów, problem może być łatwo usunięte.

Maszyny do czyszczenia łańcucha z rąk

W rzeczywistości, to nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na zakup urządzenia fabryczne. Z silnym pragnieniem improwizowanego urządzenia do czyszczenia obwodu mogą być wykonane z dostępnych narzędzi. Spójrzmy na kilka odpowiednich rozwiązań, które poradzi sobie z tym zadaniem.

Najprostsze urządzenie do czyszczenia łańcucha motocykla lub roweru może być wykonana z konwencjonalnej butelki z tworzywa sztucznego. Na początek biurowym nożem wyciąć materiał taśmy do zdolności nabyte kształtu zbiornika, którego kształt jest odpowiedni do umieszczenia drukowanej. Dalsze improwizowany urządzenie jest wypełnione detergentem. Ponieważ urządzenie czyszczące jest najwygodniejszy w użyciu starą szczoteczkę do zębów, które nakłada się na szczycie łańcucha i trzymał palce.

Stosując następującą metodę czyszczenia łańcuchów maszynowych z plastikowej butelki może być nieco zmodernizowane. Do wdrożenia rozwiązań wymaganych: kilka Szczoteczki do zębów, lżejsze i wodoodpornego kleju.

Bity szczotki ogrzewa się w otwartym płomieniem zagięte, przy sporządzaniu otwór utworzony między szczeciny jest wystarczająca dla przejścia łańcucha. Pod koniec pędzla mocno sklejone. Urządzenie jest nałożony na łańcuchu umieszczone na całej tej samej butelki z tworzywa sztucznego z detergentem.

Smarować łańcuch?

Oczywistym rozwiązaniem do oleju pojawiają się tutaj. Pomimo dużej zdolności do zmniejszania tarcia, środki smarne są wystarczająco lepki w tej kategorii. W związku z tym, pył i brud z łatwością przywierają do łańcucha naoliwiony. W rezultacie, aby zapobiec pękaniu części rowerowych czyszczących musi dokonać dość regularnie tę niedogodność.

Najbardziej efektywne wykorzystanie specjalnego smaru teflonowego łańcuchu przetwarzania. Gdy stosuje się środek powierzchniowo tworzy cienką warstwę, która zapobiega penetracji brudu do stawu.

Smar teflonowy można kupić prawie wszystkie towary sklepów sportowych. W tym przypadku zakup środków w postaci sprayu nie wydaje się najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Optymalnym rozwiązaniem w odniesieniu do zużycia środka smarowego – Uzyskanie substancji w fiolce z wąską szyjką.

Konkludując

Jak pokazuje praktyka, specjalistyczne maszyny do czyszczenia łańcucha pojawiają idealne rozwiązanie dla rutynowej konserwacji transportu dwukołowy. Są to takie urządzenia cud średnio około 500 rubli. A nawet korzystanie z najprostszych narzędzi produkcji chińskiej daje dość dobry wynik.