683 Shares 9085 views

Cocker spaniel angielski: opis rasy. pies charakter, treść i szkolenia

English spaniel – nieprawdopodobnie zabawny zwierzę. Niewielka ogon, opadanie uszu i ogromne oczy stworzyć szczególną atmosferę absolutnego szczęścia i radości wokół tego małego psa. Miękki, płynący pod palcami włosy pełne blasku i prosi go głaskał.

W średniowieczu, kiedy rasa była w powijakach, cocker spaniele były wykorzystywane w polowaniu jak psy psy wodne. English spaniel rasy (patrz zdjęcie. Poniżej) urodził się, jak można się domyślić, w Anglii. Do tej pory te zwierzęta nie są tylko psy, myśliwych, oni szybko się zaprzyjaźnili dla ludzi dzięki jego światła i pogodnym usposobieniu.

Cocker spaniel angielski. Opis gatunków

Nie są one wysoki wzrost średniej długości 39-41 cm, suki nieco mniej. Do występów zwierząt, istnieją dość poważne wymagania dotyczące wyglądu. Domowych powinny być małe postury i wagi. Zgodnie z przepisami normy, zakres waga jest wymagane w zakresie 12-15 kg. Jednak główną uwagę zwrócono na sprawdzenie poprawności ciała, a nie wagi. Pies musi być umiarkowanie dobrze karmione, z piękną i lśniącą sierść. Brak oznak krzywicy i innych problemów ze zdrowiem. Oczy są jasne i błyszczące, mokry nos, uszy dobrze utrzymane. To pierwsza rzecz, należy zwrócić uwagę przy zakupie zwierzęcia dla siebie. Do hodowli lub uczestnictwo w wystawach wymagań jest znacznie szerszy.

tak więc: Istnieją pewne zasady standard dla psa Cocker spaniel angielski. Opis rasy przedstawiony poniżej pozwoli Ci zrozumieć, jak prawidłowo rasowy pies powinien wyglądać.

normy prawa

 • Głowica ma wyraźnie określony regularnie ukształtowane czaszki z wyraźnym przejścia od nosa do płata czołowego.
 • Uszy są umieszczone na tym samym poziomie z oczami, cienkie, w kształcie łzy. Ponieważ są one dość długo i są sadzone w tym samym czasie, nisko na wyciągnięcie ręki nos psa.
 • Oczy dość duże, ale nie wystające i zawsze ciemne. Jasne i błyszczące źrenice. Ale dla zwierząt czekoladowy kolor może jasnobrązowy kolor oczu.
 • Nos – prosto, z dużą końcówką i rozwiniętych nozdrzach. Kolor – czarny, z wyjątkiem odcieni czekolady rasy, mogą być brązowe noski.
 • Gryzie: płaskich kości policzkowe, nie wystający. Siekacze powinny być ustawione pionowo, a gryzie – przybrać formę nożyczek typu.
 • Obudowa rozwinięte z prawidłową górna i lekkim spadkiem od pasa do górnej części ogona.
 • głęboka klatka piersiowa, pięknie zbudowany, średniej wielkości.
 • Z tyłu jest dość krótki, prosty kształt, z silnymi mięśniami.
 • Przednie nogi są proste, krótkie i pełne długość podkładki.
 • Tylne nogi są różne od przodu bardziej umięśnione. Mają imponujące ud, dając siłę i szybkość biegu. Golenie prosto, równolegle do siebie.
 • Ogona znajduje się poniżej linii grzbietu. Tnie się o połowę lub dwie trzecie długości.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że wymagania dla tych psów są przedstawiane dość rygorystyczne. A sprzedaż szczeniąt rasy Cocker spaniel cenie jest ustawiony z oczekiwaniem nie tylko od osobistych cech zwierzęcia, ale również na stan swoich rodziców.

ścięcie włosów

Od tego pies rasy został opracowany w Wielkiej Brytanii, cięcie powinno być wykonane zgodnie z przepisami tego kraju. Wykonywany jest w bardzo naturalny styl, a patrząc na czworonożnego przyjaciela Odnosi się wrażenie, że jego fryzura była wytworem natury, a nie rezultatem ciężkiej pracy mistrza.

Koszenie Cocker spaniel angielski skrywa swoje tajemnice, których szef jest wykorzystanie nożyczek do wycinania. Fryzura może być podzielony na dwie części – pierwszej potraktowano ciała użytkownika, nie zapominając rozrzedzają podkładu zwierzęcia, a następnie przystąpić do przycinania włosów na uszach i łap. English spaniel (zdjęcie poniżej), uporządkowanie wszystkich zasad standardów dla rasy.

charakter

Ma bardzo dobroduszny usposobienie oraz niezwykłą żywotność. Pies będzie wielkim przyjacielem dzieci i wspaniały pomocnik w polowaniu. Z właściwą edukację tego zwierzęcia zabawy mogą uczestniczyć w konkursach agility wystawowych.

Spaniele są bardzo czuły, stając się życia dla ich właścicieli lojalnych towarzyszy i towarzyszy. Ze względu na naturę światła są bardzo dobrze dogadują się z innymi zwierzętami w domu. Ale nie po ich zachcianki, gdy są jeszcze szczenięta, lub w przyszłości będą rosły bardzo nieobliczalny i złośliwy psa. Te psy są obecnie odgrywają dominującą rolę w rodzinie.

Terminy szkoleń

Są doskonale podatny na szkolenie. Są wielcy sportowcy we krwi, które jest żywe prawdziwą pasję myśliwską. Znając charakterystykę zachowań psa, należy dokonać zajęcia jak najbardziej nasycony i nawiązać równą związek. Pod żadnym pozorem nie można pokonać zwierzę, nigdy ci nie wybaczę. Ale zejście nie jest warto dać, albo Twój czworonożny towarzysz będzie rosnąć bardzo samolubne Bestii.

Konserwacja i pielęgnacja

Jest to bardzo piękny pies, z błyszczącą, płynącej włosy i jasne oczy Fathomless. Ale o ile ona jest piękna, tak jak wymaga uwagi. Najbardziej ogromna zaleta tej rasy – wełna. Jednak jest to również największa wada, przynosząc sporo kłopotów i problemów dla tych, którzy utrzymuje kamienicy psa, to Cocker spaniel angielski. Opis rasy przedstawiony poniżej, wiąże się to bardzo ważne niuanse dbanie o tego psa.

 • Linienia psa nie jest okresowe i stałe. Musi prichosyvat codziennie, aby usunąć martwe „włosy”. W tym samym celu niezbędne jest okresowe przycinanie. Codziennego rozczesywania pozbyć splotów, łatwo tworzy się na uzwojenie cienką warstwę.
 • Nie jest konieczne, aby często myć zwierzęcia, z tym może pojawić się łupież i włosy sama zgaśnie i stają się bardzo brzydkie. Ale muszą być czyszczone codziennie, tym bardziej pies uwielbia, gdy jej zarysowania. W tym celu specjalna szczotka z zębami o różnych długościach. Czyszczące szczotki – bardzo użyteczne procedury, jak to odbywa się w czasie do masażu, które poprawia krążenie krwi i w związku z tym metabolizmu zwierzęcia.
 • Przycięte pazury jak oni odrastania użyciu kogterezki. Nie zapomnij o włosy, które rosną między klockami na stopach, to zawsze musi być cięte.
 • W zimie, pochodzących z ulicy, zawsze wypłukać sól z łap swojego zwierzaka, może wywołać ciężkie zapalenie.
 • Uszy są również potrzebują uwagi. Gdzieś raz lub dwa razy w tygodniu, oczyszcza je ze specjalnym roztworze, a okresowo, za pomocą wacika oczyść różnych wybór. Podczas karmienia, uszy muszą być związana lub kupić miskę dla Cocker Spaniel. Nadmiar włosów w uszach przycięte.
 • Około trzy razy w tygodniu, należy przetrzeć oczy parzenia herbaty lub konkretnego rozwiązania, który jest sprzedawany w aptece weterynaryjnej.
 • Zęby należy również regularne czyszczenie za pomocą pasty do zębów i szczoteczki dla zwierząt. Nie należy polegać na jedzenie, że czyści zęby.

Pamiętaj, że musisz nauczyć swojego czworonożnego przyjaciela do higieny od dzieciństwa. A następnie procedura, która została już wniesiona do automatyzmu, nie zajmie dużo czasu. A twój pies będzie zdrowy i piękny.

Nie kupuj cocker spaniel angielski, jeśli …

Zwierzę jest bardzo piękny płaszcz, który wymaga stałej uwagi. Jeśli nie są skłonni dać psu dużą część czasu ze swojego życia osobistego, nie należy go uruchomić, więc po prostu zepsuć życie i siebie i swojego zwierzaka.

Kto powinien zdecydowanie kupować Cocker spaniel angielski

Jeśli nigdy nie miał psa, ale jesteś gotowy do czynienia z psem, dając mu całą miłość i opiekę; lub masz dzieci, i zdecydowaliśmy się dostać całą rodzinę w domu czworonożnego przyjaciela – to jest to pies dla Ciebie. Niesamowita zwinność i przyjazny charakter nie pozostawi nikogo obojętnym. Myśliwych i tych, którzy po prostu lubią podróżować w przyrodzie, to pies będzie świetnym partnerem.

zdrowie

Spaniel żyje około 15 lat i ma na ogół dobrym zdrowiu. Jednak niektórzy przedstawiciele rasy z wiekiem obsesją chorób oczu, takich jak jaskra i zaćma. Należy pamiętać, że stałe psy koloru są zwykle skłonność do agresji i wymagają ścisłego wychowanie. Obligatoryjnym warunkiem zachowania zdrowia zwierząt – duża liczba spacery na świeżym powietrzu i aktywnego wysiłku.

Właściwości dzianiny

Jeśli zdecydujesz się hodować szczenięta na sprzedaż, należy mieć świadomość, że jest to dość skomplikowany proces. Dobrze myśleć jasno ocenić swoje możliwości, a dopiero potem przystąpić do poszukiwania partnera dla swojego psa. Po tym wszystkim, aby szczenięta Cocker pojawiły się w niedalekiej przyszłości, w świetle, trzeba włożyć wiele wysiłku i finansów do opieki nad ciężarną pitomitsy.

Przed Walka o dominację jest to konieczne do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych badań, aby suka była zupełnie zdrowa. Konieczne jest również, aby zrobić test genetyczny. Rui zostanie powtórzony 2 razy w roku – miara normy. Dopiero po przejściu wszystkich procedur przed ruja obcował Cocker spaniel angielski będzie najbardziej owocna.

Sam proces wiązania muszą być ściśle kontrolowane. Po pierwsze, zwierzęta są biorąc pod uwagę czas, aby spotkać się i przystosowania się do nowych warunków. Obok węzeł nie odciągnąć, trzymając głowę i pod brzuchem, aż do tzw zamku. Czas trwania blokady zazwyczaj dziesięć minut. Po kilku dniach, zaleca się powtórzenie krycia.

Ciąża i poród

Zwyczajne ciąża, bez problemu przejść przez 56-63 dni. W celu określenia dokładnej daty urodzenia, pomiaru temperatury w odbycie. Gdy spada i zostają w okolicach 37 ° C, możliwe jest, aby rozpocząć przygotowania do procesu wyglądu szczeniąt urodzonych.

Początkowe dostawy jest najlepiej wykonać w obecności lekarza weterynarii, gdyż może zaistnieć konieczność cesarskiego cięcia. Szczenięta pojawiają się w błonach płodowych, nie przeszkadzają one suko sobie razgryzet i porody. Poród – długi proces, zwykle drugą szczenię pojawia się tylko w trzy godziny po pierwszej. Następną rzeczą jest nieco szybciej.

Szczenięta Cocker spaniel angielski wymaga bardzo starannego rozważenia. Jeśli suka nie jest mleko, albo zbyt mało, być może trzeba będzie zakończyć karmienie niemowląt. Co dwie godziny, w tym w nocy, muszą pić z butelki ciepłym mleku.

Gdzieś w 2,5 miesiąca szczenięta zaszczepione. I dopiero wtedy, plus tygodniowy okres inkubacji, z dziećmi, można pójść na spacer na ulicy. Gdy szczenięta wykonawcze rasy Cocker spaniel angielski cenę za obiecujących młodych ludzi jest znacznie wyższy, a może być bardzo różni się od zwykłej wartości rynkowej.

kolor

Czarny cocker spaniel angielski w rzeczywistości nie zawsze całkowicie monochromatyczne. Ten przykład wykonania ma kilka kolorów, na przykład czarno-brązowego, szarego i czarnego, czarne i nieostry. Czyste, nieskażone czarny kolor – rzadkie zjawisko.

Rasy Cocker spaniel angielski kolory są bardzo zróżnicowane i różne kraje mają swoje życzenia do barwienia. Na przykład, w Europie Wschodniej, podobnie jak złoto-czerwony wariant kolorów i rzadkim, czystym białym kolorze to jest uważane za niepożądane, ponieważ może iść w parze z wrodzoną głuchotą.

Podsumowując, jeśli masz dzieci i chcesz dostać psa, a następnie przyjrzeć się bliżej do tego szczeniaka, Angielski Cocker Spaniel. Opis gatunków przewidzianych w niniejszym artykule jasno wynika, że rosną wspaniałe czworonożnego przyjaciela, który codziennie będzie można rozkoszować się ich wesołym usposobieniu.

Cocker spaniel angielski opinia jest zawsze otrzymał bardzo pozytywnie. Wielu właścicieli powiedzieć, że jest to wspaniały pies, trochę nieśmiały, ale bardzo dobre. Każdy lubi jej słodko pysk i piękną sierść. I zawsze właściciele świętować swój zabawny charakter.