581 Shares 9850 views

Wiki markup "VKontakte". Jak sprawić, by znaczników wiki w „VKontakte”?

Porozmawiajmy o tym, co wiki i co wymyślił ten system. Ukuł termin Uord Kanningem w 1995 roku. Jednocześnie odbyło się pierwsze środowisko wiki. Nawiasem mówiąc, słowo „wiki” został zapożyczony z Hawajów, a to oznacza „szybko”.

Określenie „wiki” ma kilka znaczeń:

 1. Specjalny rodzaj stron i zapisy, które można edytować każdej strony gościa. Edytować można nie tylko tekst i zdjęcia, ale także sama struktura serwisu.
 2. Projektant stworzyć dużą wirtualną encyklopedię.
 3. Cała teoria filozoficzna i specjalne technologie.

Co to znaczników wiki

Chcesz wiedzieć, jak zrobić znaczników wiki „VKontakte”? Ale przed treningiem być pewny, aby przeglądać materiał teoretyczny, w którym możemy zaoferować wszystkie informacje o wiki.

Obecnie najbardziej znanym wiki jest ogromna „Wikipedia”. Drugie miejsce zajął projekt multi-user „Wikia”, a następnie przez wiele małych encyklopedii. Ale jak organizować takie zasoby? Jakie są elementy składają się one z? Zobaczmy go!

encyklopedia elektroniczna może mieć wiele stron, nagłówki, rozdziały i tak dalej .. Wszystkie te elementy są wplecione w jednej sieci, tworzą wspólną przestrzeń. Aby stworzyć taki ogromny zasób pomaga specjalnych narzędzi – wiki znaczników. Ważne jest to, że może ona pomóc nie tylko wszelkiego rodzaju encyklopediach, ale także zwrócić wszystkie rodzaje społeczności „VKontakte”.

Wiki markup – specjalne znaczniki, które pozwalają na stworzenie indywidualnego projektu dla grupy. To narzędzie pozwala na podłączenie do społeczności szereg dodatkowych stron i linków. Tak więc możliwe jest, aby zorganizować małą encyklopedię w ich społeczności. W swej istocie, wiki jest analogiem HTML językiem, ale znaczniki jest znacznie łatwiejsze i prostsze właścicielem krewniaka.

Jak się odwołują i „VKontakte”

Jesteśmy z wami, aby dowiedzieć się, co Wiki markup „VKontakte” i nauczyć się go używać. Ale najpierw zobaczmy, jakie korzyści może przynieść tego narzędzia „VC”.

Tego typu układ pozwala stworzyć oryginalne menu, etykiety, znaki i dodać nowe elementy nawigacyjne. W ten sposób, trzeba wymyślić piękne unikalnej konstrukcji, która zapewni społeczności z różnych konkurentów.

Ważne! Przed zmianą grupa projektowa, nauczyć się korzystać z jego elementów składowych. Należą do nich "Video", "Zdjęcia", "The Wall" i wiele innych. Konieczne jest również, aby odebrać ciekawą i użyteczną informację, czy społeczność nie będzie w stanie przyciągnąć i utrzymać nowych abonentów.

korzyści wiki

Chcemy dowiedzieć się, jak zrobić znaczników wiki „VKontakte”. Ale najpierw zobaczmy, co jest tak dobre narzędzie.

Po pierwsze, wiki jest o wiele łatwiejsze do języka HTML. Oznacza to, że każdy może łatwo się go nauczyć. Drugą zaletą jest to, że znaczniki wiki zapisuje wszystkie zmiany, jakie zostały wykonane na różnych stronach. Możesz w każdej chwili porównać wszystkie warianty tego samego materiału i wybrać najlepszy.

Niektóre tajemnice wiki

Aby stać się profesjonalnym wiki znaczników, trzeba poświęcić dużo czasu. Jednak pewne rzeczy trzeba wiedzieć, kiedy pierwsze kroki w systemie.

Na przykład, obrazy o rozmiarze mniejszym niż 131 pikseli, są złej jakości. Jedna strona powinna zawierać maksymalnie 17 tagów oraz linię – nie więcej niż 8 składników. Jeśli odłożyć szerokość wzoru, wysokość zmienić swój własny pogląd na wszystkich proporcjach. Tag
odpowiedzialny za tworzenie list.

Wiki markup „VKontakte”: linki do stron w grupie

Aby utworzyć nową stronę w swojej społeczności, wystarczy wskazać w tekście odniesienie do nowego artykułu. Ponadto, dodatkowe strony pojawiają się natychmiast po ustanowił nowy materiał tekstowy.

Za wprowadzenie linków w znacznikach wiki tutaj spotkać takiego nawiasu [[tekst]]. Postacie w tych nawiasach będą musieli połączyć, klikając na którym natychmiast zostanie podjęta do nowej strony. Teraz jest to niezbędne do wypełnienia i edytować. Nowa strona jest gotowa! Wiki markup „VKontakte” pozwala tworzyć wiele takich stron. Wynik może być miniaturowa strona wewnątrz grupy.

Należy pamiętać, że pięknie zaprojektowane tekst ma szczególne znaczenie. Funkcja ta jest przydatna do czytania i percepcji. Pamiętaj, aby pracować przez pierwsze strony gazet, wyrównanie, napis i tak dalej. N. Dla każdego rodzaju formatowania w wiki posiada własny znacznik. Ale można też wykorzystać niektóre znaki z HTML. Powodem jest to, że znaczniki wiki nie tylko wykorzystuje specjalne znaczniki, ale wiele znaki języka HTML. A to z kolei oznacza, że w większości przypadków można użyć podwójnego wyznaczenia pewnych funkcji.

Zastanawiam się, co wiki – mądrą rzeczą. Widząc w swoich elementach tekstowych znaczników HTML, można go zastąpić je z objawami ich języku.

Jak zrobić kotwicę łącza

Linki mogą być bardzo poważne przycisków lub kotew. Wiki markup „VKontakte” pozwala na tworzenie zarówno. Ale pamiętam jedną ważną zasadę! Tekst jest zawsze umieszczona po prawej stronie odniesienia, a obraz – na lewo od niego.

Ponadto, jesteśmy z was nauczyć, jak podłączyć do tekstu łącza kotwicy. Otwórz wsporniki i wstawić odniesienie życzenia. Następnie umieścić znak oddzielający elementy – |, a po napisaniu żądany tekst. Można teraz zamknąć wsporniki.

Powinno to wyglądać mniej więcej tak: [[ssylka.ru Moja stronie]].

Jak podłączyć linka do zdjęcia

Teraz utworzyć przycisk. Aby dodać obraz będzie używać słowa «zdjęć» i jego numer w albumie swojej społeczności. Po raz kolejny możemy zawrzeć wszystkie informacje w nawiasach. Najpierw zarejestrować zdjęcie, a następnie odniesienie.

Należy mieć na przykład taki przycisk: [[photo12345_67890 | ssylka.ru]].

Należy zwrócić uwagę na funkcje dostępne na naszym zdjęciu!

 • zwykły – link tekstowy na zdjęcie bez obrazów;
 • noborder – usunąć ramkę z obrazka;
 • box – Otwórz w nowym oknie;
 • nolink – aby usunąć link do zdjęcia;
 • nopadding – usuń spacje między obrazkami;
 • NNNpx – szerokość wzoru;
 • NNNxYYYpx – rozmiary zdjęcia (szerokość * wysokość).

Funkcje te muszą być umieszczone przed odniesieniem, na przemian ich znakiem podziału. Wraz z elementami danych mogą być wstawiane jako podpis do zdjęcia, nie zapomnij, aby oddzielić go od reszty bohaterów.

Tworzenie tabel przy użyciu wiki

Co jeszcze można znaczniki wiki „VKontakte”? może on tworzyć tabele. Odbywa się to tak samo łatwo, jak ze wszystkimi innymi obiektami. Aby wstawić tekst w tabelach wykorzystywane są również znaki specjalne.

Najpierw zobaczmy, co samo w sobie jest znakiem:

 • {| – otworzyć tabelę;
 • | + – nagłówka tabeli, wyrównane w środku (opcjonalnie);
 • | – – nowa linia;
 • | – aby przezroczystej półki;
 • ! – ciemne komórki;
 • |} – zamknąć tabeli (opcjonalny element, stosowany w celu uniknięcia błędów).

Dwa przedostatnie operacje są variative! Jeśli, na przykład, wykonane ciemnej celi, aby zastosować do niego funkcję „przejrzystości” nie może być!

Teraz wypełnić powstałej tabeli:

 • | – otwarte komórki;
 • || albo !! – oddzielenie jednej komórki z drugim.

Że będzie miał coś takiego (wielkość płytki 1 * 3):

{|

| –

| '' 'Beauty' '' || '' 'Zdrowie' '' || '' 'Sport' ''

| –

|}

można wkładać niczego w swojej tablicy: zdjęcia, linki, tekst. Jedyną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przepisy, które oferujemy wiki znaczników „VKontakte”.

Wykonujemy menu

Zobaczmy, jak zrobić menu znaczników wiki „VKontakte”. W tym celu musimy piękną figurę i wiedzy.

Zauważ, że menu jest:

 • Tekst (trzeba utworzyć linki kotwicy).
 • Graficzny (trzeba połączyć link ładny przyciski).
 • Tabelarycznych (wszystkie pozycje menu powinny być umieszczone w płycie).

Mając pierwszy obraz, którego szerokość nie powinna być większa niż 610 pikseli. Należy pamiętać, że jest to spowodowane wielkością szerokości ścian grupie. Obcinanie obrazu w „Photoshop” lub innego edytora, tak aby uzyskać odpowiednią ilość przycisków. Wpisać nazwę przycisku na każdej z pozycji menu.

Idź do swojej grupy. Mamy tutaj, aby przejść do panelu sterowania i łączenia funkcji „Materiały”. Jeśli wrócić do strony głównej, pojawi się dyskusje na link „Nowości”. Edycji „news”, będzie w stanie stworzyć na ich podstawie ładne menu.

Następnie uprzednio przygotowane do załadowania w grupie obrazów. Można to zrobić na dwa sposoby.

 1. Zapisywanie zdjęć w dowolnym albumie.
 2. Włóż je bezpośrednio do artykułu „Aktualności”, za pomocą wbudowanego w edytor WYSIWYG.

Teraz można to zrobić poprzez edycję „news”. Aby to zrobić, edytor wizualny powinien być przełączony na tryb „Wiki” znaczników „VKontakte” ( „ przycisk”). Ponadto, biorąc pod uwagę wszystkie opisane powyżej, połączyć obraz w odniesieniu do poszczególnych pozycji menu.

Gdzie się uczyć, żeby znaczników wiki?

„VKontakte” to oficjalna grupa, jest całkowicie poświęcone wiki znaczników. Można tam przeczytać materiały edukacyjne, aby uzyskać dobrą radę. Administratorzy wybrać społecznościowy jak najwięcej, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z języka wiki. Aby to zrobić, należy skonfigurować wiele zastosowań, w których można uprawiać w grupie projektowej.

Istnieją również próbki z projektu dla społeczności. Z ich pomocą można szybko zorganizować grupę, jeśli nie masz czasu. Ponadto, edycja szablonów – Dobra praktyka dla administratorów grup początkujących. Dopóki nie zobaczysz złe, to jest wiki markup „VKontakte”? Szablon w tym przypadku będzie to bardzo pomocne dla Ciebie. Te wzorce projektowe można znaleźć nie tylko w oficjalnej znaczników Wiki, ale także w ogromnej sieci World Wide Web.

Dla tych, którzy mają trudności w nauce wiki, istnieje również wiele tutoriali i przewodników. Ponadto, można skonsultować się z bardziej doświadczonych użytkowników. W rezultacie można uzyskać oryginalne wzornictwo dla swojej społeczności!