739 Shares 6918 views

Wielkie brzuch. Powody i rozwiązania

Jeśli duży brzuch nie jest związany z ciążą lub poważnymi chorobami, to najprawdopodobniej jest to kwestia nadwagi, gdy złoża tłuszczu tworzą głównie w jamie brzusznej.

Wielki brzuch nie jest taki rzadki w naszych czasach. Depozyty tłuszczu w tej dziedzinie są osobliwe zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Siedzący tryb życia, przejadanie się, niewłaściwa dieta i dieta, niska jakość żywności, takich jak fast food, duża ilość węglowodanów w diecie, stres, złe nawyki – wszystko to prowadzi do irytującej wady, która bardzo psuje postać.

Wielki brzuch kobiet i mężczyzn jest nie tylko nieestetyczny, ale także niebezpieczny dla zdrowia. Dzięki tej dystrybucji tłuszczu istnieje ryzyko cukrzycy, choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze. Lekarze już dawno stwierdzili, że zdrowie zależy od obwodu talii. Grupa ryzyka obejmuje osoby, których obwód talii przekracza 82 centymetry dla kobiet i 94 centymetry dla mężczyzn.

Każdy właściciel wielkiego brzucha marzy o pozbyciu się go, ale wielu nie ma wystarczającej siły woli, aby podjąć i zmienić sposób życia.

W celu usunięcia dużego brzucha konieczne jest zestaw środków, obejmujących zrównoważoną dietę i ćwiczenia, które powinny być dobierane indywidualnie, w zależności od wieku, konstytucji, chorób współistniejących i stopnia otyłości.

Bardzo często ludzie próbują pozbyć się brzucha samodzielnie. Wielu po prostu przestaje jeść lub wyczerpywać się w hali z obfitych ładunków. W rezultacie negatywne konsekwencje takich działań przekraczają wynik.

Nie można usunąć tylko żołądka. To może tylko zmniejszyć się na tle ogólnej utraty wagi, podczas gdy wszystkie części ciała tracą wagę. Zacznij od utraty wagi, bez względu na to banalne brzmienie, jest to wymagane od biura terapeuty i endokrynologa, jak w przypadku utraty wagi konieczne jest wzięcie pod uwagę ogólny stan zdrowia, obecność przewlekłych chorób, rodzaj metabolizmu. Z zaburzeniami hormonalnymi i niewłaściwym metabolizmem podejście do problemu będzie zupełnie inne.

Możesz walczyć o dietę tylko pod nadzorem dietetyka. Jeśli dana dieta odpowiada, nie oznacza to, że wszystko pasuje. Wszyscy ludzie tracą wagę na różne sposoby. Ponadto, dieta usuwa wagę z powodu odwodnienia i tkanki mięśniowej. Aby usunąć sam tłuszcz jest dużo trudniejszy i dłuższy w czasie.

Aby schudnąć, nie możesz wykonywać ćwiczeń fizycznych. Tylko wykwalifikowany trener może pomóc Ci wybrać właściwy tryb treningu. Potrzebujemy kompleksowego podejścia – całkowitego masażu i zbioru ćwiczeń mających na celu szkolenie nie tylko mięśni brzucha, ale i innych. I znowu dla różnych ludzi potrzebują różnych ćwiczeń i różnych obciążeń, gdy cardio. Eksperci nie mają wspólnej opinii, jaki rodzaj aktywności fizycznej jest bardziej skuteczny w celu pozbycia się tłuszczu na brzuchu. Niektórzy zwolennicy jazdy, roweru do ćwiczeń i pływania, inni preferują ćwiczenia z ciężarami. I znowu – wszystkie indywidualnie, różne metody pomagają innym ludziom. Większość fizjologów i trenerów fitness zgadza się, że bieganie i robienie ćwiczeń w celu zmniejszenia żołądka w wolnym tempie daje bardziej wymierne rezultaty niż w szybkim tempie.

Jest jedna ogólna zasada dla wszystkich – zajęcia powinny być regularne, w przeciwnym razie nie będzie rezultatu. Taki reżim – zrównoważona dieta i ćwiczenia o niskiej zawartości kalorii – musi zawsze towarzyszyć osobie, inaczej wielki brzuch wróci.

Aby schudnąć i usunąć duże brzucha u mężczyzn jest dużo łatwiejsze niż dla kobiet. Fizjologia jest taka, że kobieta do odchudzania potrzebuje wysiłku trzykrotnie więcej niż mężczyzna.

Niezależnie od tego, jak może wydawać się dziwne, stres wzmaga tworzenie się tłuszczu w żołądku. Wynika to z hormonu kortyzonu, który jest wytwarzany podczas stresu. Kortyzon wraz z adrenaliną wspomaga gromadzenie się tłuszczu w jamie brzusznej.

Aby pozbyć się żołądka, musisz zapomnieć o złych nawykach, takich jak alkohol. Ludzie, którzy nadużywają alkoholu, wartość obwód pasa jest większa niż w przypadku osób dorosłych.