200 Shares 1663 views

Bolszoj Teatr Dramatyczny. BDT: repertuar, historia

Słynny Teatr Petersburgu, który był jednym z pierwszych, założony po Rewolucji Październikowej. Z biegiem lat, nie zostały lub są znani reżyserzy i aktorzy. BDT jest uważany za jeden z najpiękniejszych teatrów na świecie.

Historia Teatru Urodziny

Bolszoj Teatr Dramatyczny. BDT został otwarty 15 lutego 1919. Ze względu na brak własnego budynku zespołem koncertował w oranżerii. Pokój nie był ogrzewany i było bardzo zimno, ale co noc hale były pełne.

Pomysł zorganizowania teatru posiadanych przez Maksyma Gorkiego. Poparł jego M. Andreeva – Komisarz teatrów i cyrków. odnosi się także do założycieli artysty Aleksandra Benois.

Arts Council, który jest kierowany przez Maksyma Gorkiego, postanowił zaprosić na stanowisko dyrektorów Lavrent'ev i Nikolai Arbatov. Aktor Monakhov został mianowany zavtruppoy i zaangażowany w doborze artystów. Dyrektorem muzycznym teatru stał A. Gauk i J.Shaporin. Trupy zostały zebrane z wybitnych artystów, którzy są czołowi aktorzy innych teatrach, a wśród nich był Jurij Yuriev – trochę gwiazda filmowa.

BDT dostał swój własny budynek w 1920 roku i do dnia dzisiejszego nie zmienia swoją pozycję.

Przed BDT

Od wiosny 1919 roku, przewodniczący Rady Artystycznej teatru był A. Blok. Bolszoj Teatr Dramatyczny. BDT we wczesnych latach wykazania występy, które odpowiadają intencji jego założycieli, którzy chcieli zobaczyć go jako rewolucyjny program – repertuar był bohaterski i charakter społeczny. Na scenie były występy dzieł Friedricha Schillera, Victora Hugo, Szekspira, bo radziecki dramat nie otrzymał jeszcze jej rozwój. Pod wieloma względami, oblicze teatru określona jego artystów. Wśród nich słynny Boris Kustodijew. Jak twierdzi aktorka N. Lejeune, gra w teatrze w czasie sceny nie użyto rekwizytów, wszystko było prawdą: meble zostały zapożyczone z zamożnych domów. Nawet stroje były autentyczne. play „Conspiracy of cesarzowej” odbył się w 1925 roku. Rola odgrywana Vyrubova N. Lejeune i wydajność nosiła sukienkę, która naprawdę należał do jej charakteru, który istniał w rzeczywistości. Dużą wagę przywiązywano do muzyki, teatru współpracował B. Asaf, J.Shaporin, I. Vyshnegradsky.

Od 1921 do 1923 roku nastąpiły duże zmiany w teatrze. Ci, którzy stali u źródła: M. Gorkiego i Andreeva – opuścił Rosję. A. Blok zmarł. Niektórzy z aktorów wrócił do teatru, gdzie pracował aż do zaproszenia na BDT. Główny reżyser Lavrentiev opuścił stanowisko w 1921 roku, ale dwa lata później wrócił i sprawował tę funkcję do 1929 r. Wyszedłem z kina artysta Aleksander Benois. W ich miejsce przychodzą inni ludzie, którzy wnieśli coś nowego, rozszerzył repertuar sztukach dramatopisarzy krajowych i zagranicznych z epoki.

Od 1929 do 1935 roku był głównym reżyserem K. Twer – student Meyerholda. Od tego czasu liczba nowych produkcjach klasycznych dzieł spadła. I dwa nowe klasyczne kawałki zostały dostarczone przez cały okres K. Twerze. Pierwszeństwo dano do dzieł współczesnych autorów: Olesha, N. Pogodin, A. Faiko, L. Slavin.

W 1932 roku teatr został nazwany jeden z jego założycieli, zaczął być nazywany „Gorki”. Następnie repertuar obejmuje niektóre z dzieł pisarza.

Teatr w latach 1935-1955

Był czas, kiedy Bolszoj Teatr Dramatyczny. BDT doświadczył twórczy kryzys. Okres ten trwał 20 lat – od 1935 do 1955 roku. Tym razem można nazwać kryzysem kierunku, ponieważ utalentowani reżyserzy pojawiły się i ogłosili się ciekawe występy, ale nie długo i opuścił teatr (nie zawsze z własnej woli). K. Twerze w 1935 roku został wydalony z miasta, a wkrótce zastrzelony. A. Dziki serwowane w teatrze przez cały rok, a potem został aresztowany. Wszyscy dyrektorzy, którzy po nim, podniósł się średnio o 1-2 lat. Ze względu na częste zmiany menedżerów atmosfery w zespole pogorszyła się jakość produkcji spadła, BDT traci popularność, czasami publiczność była mniejsza niż aktorów na scenie, sytuacja finansowa uległa pogorszeniu, a tam była groźba zamknięcia.

W dobie BDT

W 1956 roku stanowisko dyrektora BDT szef został zaproszony przez G. Tovstonogov, który uzyskał większe uprawnienia. Zaczął służbę jako ten, który wystrzelił wielu aktorów. Nowy lider próbował przyciągnąć widza, z tego powodu, w repertuarze pojawiła się komedia. Na początku 1957 r Bolszoj Teatr Dramatyczny. BDT odzyskał dawną popularność, a występy odbywały się przy pełnej sali. Po 6 latach pracy G. Tovstonogov zdobył sławę utalentowanego i udanej reżysera. Teatr poszedł na wycieczkę dookoła świata i zyskał popularność za granicą. Georgij Aleksandrowicz służył jako główny reżyser BDT dla trzech dekad.

Koniec 20 – początek 21 wieku

Po G. Tovstonogov zmarł i został zastąpiony przez K. Ławrowa, który nie był reżyserem, więc teatr był zawsze szuka dyrektorów. Ławrow zebranych pracowników zatrudnionych na stałe. Jednak jest on często zapraszany do współpracy z dyrektorami z innych teatrów. W 1992 BTC otrzymał swoją obecną nazwę. W 2004 roku Teatr Bolszoj Teatr Tovstonogov zyskał głównego reżysera, stał się T. Czcheidze, który pełnił do 2013 roku.

Teatr dziś

W marcu 2013 roku został dyrektorem artystycznym BDT AG gwałtownych. Od 2011 do 2014 roku budynek teatru na Fontanka został zamknięty do renowacji. 26 września zainaugurowany został odnowiony Bolshoi Drama Theater. BDT. Zdjęcie poniżej – ten obraz widowni BDT.

Teatr ma trzy zakłady: w budynku na fontanka dwóch pokoi, jeden – w Kamennoostrovsky teatru.

Znani aktorzy teatru i jego repertuarze

Z biegiem lat, scena świeciła aktorów BDT takich jak T. Doronin, V. Strzhelchik, P. Luspekaev, O. Basilashvili, I. Smoktunovskij, A. Freundlich, N. Usatova i innych, którzy zaszczycony i nadal gloryfikują Dramat Teatr Bolszoj. BDT.

Jego repertuar jest bardzo szeroki i obejmuje klasyczne i współczesne dramaty.

Jak się tam dostać

W centrum miasta, na nabrzeżu, w domu z numerem 65 znajduje Bolszoj Teatru Dramatycznego. BDT. Kieruje swój drugi etap – stacja metra „Krestovsky Island”, starego obszaru teatru, 13.