531 Shares 6913 views

Bariera dla pary membrany: właściwości i funkcje aplikacji

Dziś uznaje potrzebę użyć materiałów paroizolacji. Najbardziej popularna i powszechnie uważa membrany, ze względu na ich zdolność do skutecznego zabezpieczenia konstrukcji różnych funkcji przed szkodliwym działaniem wilgoci i wiatru. Z ich pomocą można łatwo stworzyć komfortowe mikroklimat w pomieszczeniach. Najczęściej membrana paroizolacji jest włóknina, która jest wykonana z polietylenu o małej gęstości. Że technologia produkcji zapewnia niezrównaną jakość.

Proces produkcyjny wykorzystuje superszybki powstawanie włókien, które są połączone ze sobą pod wpływem temperatury imponujące. Tę procedurę materiał dostaje znakomite właściwości barierowe, przepuszczalność pary wodnej i inne siły, która pozwala na rozmieszczenie sieci pokrycia dachu, powłoki ochronne na opóźnienia budowlane części zewnętrznych tworzących Budynki ramy. W celu osiągnięcia optymalnego efektu, materiał stosowany w połączeniu z włóknistego materiału izolacyjnego i membrany wodoszczelnej. To wzmacnia efekt.

Charakterystyka błony filmowej na przykładzie „Tyvek”

Wyżej wymienione membrany paroizolacji zdolne do utrzymywania żądanego poziomu izolacji paroszczelnej, przy zachowaniu koniecznej przepuszczalności dla pary wodnej. To nie jest przeznaczony obecności podczas montażu szczeliny wentylacyjnej, co jest bardzo wygodne, ponieważ mistrzowie udało się uprościć instalację materiału. Wśród jego głównych umiejętności można wyróżnić zwiększenie żywotności konstrukcji z drewna. Membrana wykonuje swoje funkcje przez 50 lat z właściwego montażu. Dane te uzyskano w teście, w praktyce mogą być nieco różne.

do rekordu

Jeśli membrana paroizolacja ma być stosowany do wystających struktur okien dachowych lub poddasza kominów wentylacyjnych układania materiału zaleca się równocześnie z prowadzeniem taśmy na bazie butylu albo akrylową.

pozytywne cechy

Jeśli stosowane są opisane w materiale bariery gazowej papieru w domach rama będzie pozbyć się efektu cieplarnianego wewnątrz poddaszem poddasza, które powstały przy użyciu klasycznego izolację z polietylenu. Z pomocą membran możliwe jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków, a także przedłużyć ich żywotność.

Materiał ma unikalne właściwości, pośród nich jest zdolność do znoszenia oddziaływania słupa wody 1,5 metra. Konsumenci wybrać taki materiał, również z tego powodu, że nie jest toksyczny i nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

Dodatkowe powody wyboru materiału, który chroni przed wilgocią i parą

Nowoczesne hydro membrana paroizolacji cechuje wiele zalet. Pochodzą one w postaci dużych szerokości rolek, które są łatwe do zainstalowania. Dzięki imponującej wielkości, czas instalacji wypracować całkiem sporo. Nie można bać się zginać materiał jako ostrza nie zerwie, ponieważ mają wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Wytnij je łatwo, można to zrobić nawet na wysokość będzie. Nie trzeba korzystać z dodatkowych narzędzi.

Po podgrzaniu, nie ma rozdziału. W porównaniu z innymi konwencjonalnymi materiałami, te ostatnie są zdolne do uwalniania oleju benzenu. Oznacza to, że membrana paroizolacji pokrywowy ma zapach podczas operacji. Jest chemicznie i biologicznie obojętne, jest odporny na działanie bakterii i bakterie. Wytwarzanie wykorzystuje stabilizujące, które zabezpieczają materiał przed narażeniem na działanie promieniowania ultrafioletowego. To prawda ujemnych temperatur, które nie są w stanie negatywnie wpłynąć na membranę.

porady ekspertów

Gdy konsument postanowi paroizolacji membrany, najbardziej znaczący dla nich fakt, co wyraża się w materiał poddaje się ognia. Oznacza to, że produkty niosek w pobliżu ognia jest surowo zabronione.

Funkcje aplikacji

sufit przez membranę bariery gazowej może być prowadzona w kilku etapach, pierwsza rolka powinna toczyć wzdłuż lub w poprzek krokwi. Są one wykonywane z klamrami stałych w temperaturze między 30 a 50 cm. Po montażu może przystąpić do kontrobreshetki co zapewni, że szczelina pomiędzy warstwą izolacyjną i wykończenia. Miejsca te, w których tworzy się pokrywają się, to konieczne jest klejem taśmy akrylowych lub butylowego w oparciu. To samo stosuje się do leczenia złamania sieci.

Prace montażowe prowadzi się tak, że materiał przekształcono do napisów. Komory chłodnicze górnych piętrach z ogrzewania zimą nie wymaga paroizolacji, w takich budynkach należy rozstrzygać na najwyższym piętrze sufit.

Właściwości izolacyjne filmu na przykładzie produkcji „Yutafol”

Folia izolacyjna i membrana są przedstawiane dzisiaj na rynku materiałów budowlanych w szerokim zakresie. Jako pierwszy można zidentyfikować „Yutafol”. Materiał ten składa się z trzech warstw, znajduje się w środkowej części fundamentu, jest reprezentowany przez siatkę wzmacniającą. Z drugiej strony jest on przetwarzany film. To sprawia, że możliwe do osiągnięcia siły, ale przepuszczalność pary jest przez laminowanie. Wizyta w sklepie, można wybrać pewien rodzaj materiału, który jest odpowiednio oznakowany. Na przykład, litery „al” oznacza, że powierzchnia powleczonego aluminium, które pełni funkcję odbijającej. Jeśli używasz takiej membrany, ciepło będzie sprawowana w domu.

Klasyfikacja folii paroizolacyjnej

Jeśli są Państwo zainteresowani Folia paroizolacyjna, można zobaczyć jego wersje, każda przeznaczona do konkretnych zadań. W powyższym przykładzie, producent jest dostarczenie H 96 srebro, który jest używany do płaskich lub nachylonych konstrukcji dachu i zamontowany na wewnętrznej stronie. Materiał ten może być używany jako paroizolacji ściany membranowej. Skutecznie chroni przed wiatrem i kondensacji. Inny rodzaj – Jutafol H 90, może być wykorzystane do izolacji ścian i tworzą barierę w dachu regeneracji paroneprohodimogo.

Charakterystyka membrana paroizolacyjnej na umieszczenie podłogi, na przykład, „Z” Izospan

Bariera dla pary wodnej membrany podłogi pełni tę samą funkcję jak te z materiału o odpowiednich właściwościach do pokrycia dachowego. Obrazy ułożone w pomieszczeniu wewnątrz grzejnika. „Izospan B” ma strukturę dwuwarstwową, z jednej strony, jest gładka, natomiast druga – surowca do utrzymania odparowania skroplin. Uformowana pokrywa niezbędne taśmę kleju podczas montażu. Płyty podłogowe izolacji i ochrony przed wilgocią, można stosować „Izospan C”, która jest stosowana jako warstwa uszczelniania podkładów montażowych.

wniosek

konieczne membrana paroizolacyjna musi być zakupiony przed budową ciebie. Bez jego stosowanie skroplin wznosi się do góry z wnętrza, będzie chłonąć izolacji. Nadmierna wilgotność powoduje zmniejszenie właściwości termicznych materiału, dachowych zamrażania i tworzeniu lodu na pokrywie.