899 Shares 3962 views

Nie ma sposobu, aby płacić kredytów, co robić? Restrukturyzacja zadłużenia kredytowego

W świecie pełnym chaosu i kryzysów, każdy chce żyć godnie. A jeśli wcześniej nie było możliwe, aby po prostu iść i kupić niezbędne rzeczy, że wraz z pojawieniem się kredytów, pojawiła się prawie wszyscy. Ale nie zawsze radość kupowania trwała długo, ponieważ euforia szybko mija, gdy przychodzi czas, aby spłacić długi. Wszystko byłoby dobrze, aby mieć stały dochód, w którym oczekuje się, że kredytobiorca a, ale jeśli nie możesz zapłacić od kredytów? Co robić w takiej sytuacji? Na ten temat i będzie omówione w tym artykule.

Przyczyny niewypłacalności kredytobiorców

Przyczyny braku pieniędzy może być bardzo różny – od utraty pracy z poważną chorobą. Oczywiście, wielu obywateli, co pożyczkę na zakup innego, nie myśl o złych, i nadzieję na najlepsze. Jednak następny kryzys może obniżyć wszystkie plany raz bona fide płatnika kredytu, tak że dzisiaj stoi trudne pytanie: „To nie jest możliwe, aby zapłacić od kredytów – co robić”, nie rozpaczaj, bo zawsze jest jakieś wyjście. Zwłaszcza, zgodnie z przepisami, to jest możliwe do osiągnięcia opóźnienia płatności, jeśli takie istnieją, redukcja zadłużenia, w zależności od przyczyny braku pieniędzy.

Pierwsze kroki kredytobiorcy, jeśli nie ma pieniędzy, aby zapłacić kredyt

Główną rzeczą, którą należy zrobić w pierwszej kolejności w przypadku trudności finansowych – jest pilnie udać się do banku, aby zgłosić problem. Wiele niewypłacalnych kredytobiorców nadzieję na szczęśliwy traf lub jakiegoś powodzenia, że uratuje ich z pułapki zadłużenia. W rzeczywistości nie ma żadnej magii, w którym po prostu będzie spłacić dług, czy robi on będzie pobierana na własną rękę. Im więcej czasu mija, tym większa kara za zwłokę. Tak więc pierwszy krok – to skontaktować się z bankiem, gdzie został ozdobiony pożyczki.

Następnie należy napisać oświadczenie o niemożności spłaty kredytu, ponieważ, po zapoznaniu się z wnioskiem doustnie, menedżer banku w godzinach wieczornych może o nim zapomnieć. Dlatego powinno być pisemnie poinformować kredytodawcę o swoich kłopotach finansowych i chęci do restrukturyzacji zadłużenia.

Restrukturyzacja zadłużenia – co to jest?

Wielu, którzy mieli szansę spotkania z kredytu, nie słyszałem o czymś takim, ale niewielu wie, co to jest. Restrukturyzacja zadłużenia – procedura przeglądu wypłacalności kredytobiorcy w celu zmniejszenia ciężaru płatności kredytowych. Restrukturyzacja zadłużenia oznacza, środek do zmiany umowy kredytu dla kredytobiorcy w celu utrzymania zdolności do spłaty zadłużenia.

Restrukturyzacja kredytów walutowych przez państwo często prowadzone w sytuacjach kryzysowych, w których większość obywateli, którzy wydanych kredytów w walucie obcej, cierpi od ciężaru długu.

Jak osiągnąć restrukturyzację kredytu kredyt

Aby bank upadł spotkać kredytobiorcy, konieczne jest jak najszybsze ich menedżera z pisemnym oświadczeniem. Wniosek musi podać powód, dla którego kredytobiorca nie może spłacić dług kredytowej w warunkach określonych w umowie. Warto również podkreślić, że ilość pieniędzy, które mogą być zwrócone, jeżeli jest to konieczne, aby napisać ramy czasowe, w których sytuacja finansowa może się zmienić w pozytywny sposób. Nie jest konieczne, aby napisać „stracił pracę, nie może zapłacić kredytu.” Więc kredyt menedżer nie odpowiedział na żądanie, a ponadto może rozważyć tę awarię swoich zobowiązań i osiągnięcia upadłości kredytobiorcy. Dlatego, aby uniknąć wszelkich sporów, to lepiej napisać: „Ze względu na nieprzewidziane trudności finansowe w pracy chwilowo brak zdolności do płacenia kredytów” Co dalej powie pożyczkodawcy. Sytuacja jest lepiej nie ozdobić i podać dokładne informacje. W przeciwnym razie bank może zweryfikować dane dostarczone przez kredytobiorcę, a jeśli nie odpowiadają rzeczywistości, nie chce restrukturyzacji kredytu.

Jak wspomniano powyżej, restrukturyzacji kredytów walutowych odbywa częściej z pomocą państwa i ważne jest, aby nie tracić czasu na zastosowanie do umowy. Czasami jest to zbyt późno, jeśli czas nie ma zastosowania do banku, potem wysokie oprocentowanie kredytów walutowych będą musiały spłacić w całości.

Wyniki restrukturyzacji zadłużenia kredytowego

Po rozpatrzeniu wniosku kredytobiorcy, instytucja bankowa powinna zrobić jakąś decyzję. Zazwyczaj banki będą spełniać swoich klientów i przeglądu umowy kredytowej. Zatem istnieje możliwość niewypłacalnego kredytobiorcy odroczenie płatności, a pożyczki nie może zapłacić za jakiś czas. Zazwyczaj okres ten wynosi do trzech miesięcy, a potem następuje płatności obowiązkowych, nawet w małej ilości.

Restrukturyzacji kredytu jest tylko przez krótki czas, aby rozwiązać finansowe trudności kreditoplatelschika. Prędzej czy później, cały dług od pożyczki będzie musiał zapłacić pieniądze, plus dodatkowe odsetki za czas spłaty wzrosła. Środek ten jest ekstremalne, aby nie osiągnąć niespłacenie pożyczki i nie do rozpoznania upadłości kredytobiorcy. Dlatego też, jeśli można spłacić kredytu na czas, najlepiej jest nawet prosić o gwarantów, niż wnieść sprawę przed restrukturyzacją zadłużenia kredytowego.

Kiedy nie można płacić na kredyt?

Wiele osób błędnie uważa, że jeśli pojawią się problemy, mogą łatwo zrezygnować z obowiązkowych płatności na kredyt. Nawet ciąży lub na urlopie macierzyńskim nie usuwać tych zobowiązań. Nawet choroba czasami może powodować niepłacenia długów, ponieważ w takiej sytuacji, ubezpieczyciel zobowiązuje się do zwrotu płatności kredytu. Jednak nie zawsze firma ubezpieczeniowa trwa od takich obowiązków, a więc bank może spotkać klienta, który ma poważne problemy zdrowotne. W tym przypadku, pożyczkodawca może zaoferować odroczonej płatności za określony okres czasu, po którym kredytobiorca będzie spokojnie robić swoje zdrowie.

Alternatywnie, gdy dużo kredytów – nic nie płacisz, może stać refinansowania. Oznacza to, że kredytobiorca musi wydać nowy kredyt na spłatę starego. Jednak system ten nie zawsze działa, ponieważ przed wydaniem pożyczki gotówkowe, każdy bank sprawdza historię kredytową swoich klientów. A jeśli pożyczkodawca będzie widać obecność kilku innych zaległych kredytów, może on odmówić.

Nie ma zdolność do płacenia kredytów – Co robić?

Co robić, gdy bank odmówi pożyczki restrukturyzacji i refinansowania nie jest dostępna z powodu wielokrotnych niepowodzeń innych bankach. Zawsze jest jakieś wyjście. I ko-kredytobiorcy i poręczycieli może przyjść z pomocą w trudnej sytuacji finansowej. Zazwyczaj, co pożyczkę dla większych zakupów, bank jest zobowiązany do dostarczenia jednego lub większej liczby poręczycieli, które będą gwarancją zwrotu i wypłacalność kredytobiorcy. Są też inne sytuacje, w których poręczyciel nie może również spłacić dług, i nie ma on zdolność do płacenia kredytów. Co zrobić w tym przypadku? Można rozpoznać się w stanie upadłości, ale w przyszłości będzie to niemożliwe, aby dostać nowy kredyt. Okazuje się, że nie ma wyjścia – można sprzedać nieruchomości obciążonej hipoteką i spłacić saldo należne za pomocą tych środków.

prawa kredytobiorcy

Jako bank i kredytobiorcę ma prawa, które mogą być chronione w trudnej sytuacji finansowej. Jednak trzeba wiedzieć z wyprzedzeniem i przeczytać je przed podpisaniem umowy kredytowej. Banki, które chcą, aby ich pieniądze, czasami uciekając się do pomocy agencji kolekcji, która, z kolei, zaczynają „knock out” dług kredytobiorcy na wszystkie możliwe sposoby, a mianowicie przeszkadza mu w nocy, zwracając się do swojej rodziny i przyjaciół, a nawet w miejscu pracy niewypłacalnych klientów. Tym samym naruszono jego prawa. Nawet nie będąc w stanie zapłacić wymaganych płatności, kredytobiorca ma prawo do złożenia skargi do organizacji, która specjalizuje się w takich przypadkach, w celu ochrony swojej reputacji i prawo do spokojnego snu.

Czasami bez skrupułów kredytodawców są specjalnie nie wolno spłacać miesięczne płatności do swojego klienta. Na przykład, w ostatnim dniu płatności długu nie jest dozwolone kredytobiorcy do oddziału banku (kasa nie działa, lub z innego powodu), a następnie po weekendzie lub święta przypadają mu wielką karę procentowej. Kredytobiorca powinien mieć świadomość, że ma on prawo do zwrotu następnego terminu płatności, aż do ostatniego dnia, co daje mu prawo, bank musi zaakceptować płatność, nawet jeśli okoliczności to jest utrudnione. To będzie już problemów banku.

Konsekwencje długu wierzycielowi

Czasami można usłyszeć, że odważne stwierdzenie: „Nie płacić pożyczki na rok! I nic! „To jest naprawdę sprawa, ale konsekwencje prostu nie dotknął takich skrupułów kredytobiorców. Ogromne zainteresowanie zepsute historii kredytowej, a wreszcie uznanie upadłości – to wszystko może być w przypadku braku zapłaty obowiązkowych płatności kredytowych.

Oprócz kar, organizacji bankowej, wydania kredytu, ma prawo do podejmowania nieruchomości obciążonej hipoteką jako kara na podstawie umowy kredytowej. Jest również jednym z najczęstszych sposobów na zdobycie pieniędzy. Zatem niewypłacalny klient nie spłaca kredytu na płatności otrzymanych w czasie Centralnego Biura znakiem historii kredytowej na uszkodzonym reputacji finansowej i pozbawionych prawa do uzyskania nowych kredytów.

Czego nie robić, aby kredytobiorcy w sytuacji kryzysowej

Co najważniejsze, czego nie robić – to starać się ukryć z banku. Na pytanie: „Czy nie spłaci pożyczkę, byłoby” możliwe podanie dokładnej odpowiedzi: „kar i zepsute historii kredytowej” Nawet jeśli bank nie może dotrzeć i spotkać skrupułów dłużnika, a następnie w jego rachunku kredytu nadal będzie gromadzić interes, który będzie musiał zapłacić w każdym razie.

Jeśli występują krótkoterminowych trudności finansowych, to najlepiej, aby osiągnąć restrukturyzacji zadłużenia lub odroczenie płatności, a nie przyjmować nowych kredytów na spłatę starych. Tutaj każdy kredytobiorca musi podjąć decyzję, w zależności od sytuacji. Po tym wszystkim, widzi tylko rozwiązania swoich problemów i nie wie, jak długo można je rozwiązać.

Proste wskazówki dla kredytobiorców

Przed zwrócić kredyt w dowolnym banku powinien zapoznać się z jej warunkami. Ponadto, jeżeli wszystkie wymagania stawiane banku odpowiadają potencjałowi potencjalnego kredytobiorcy, można przejść do analizy umowy kredytowej. Wszystkich elementów i zastosowanie powinien dokładnie zbadać i traktować je z największą starannością.

Wszystkie elementy, które odnoszą się do numerów, konieczne jest, aby liczyć na własną rękę z pomocą kalkulatora kredytowego, ponieważ niskie stopy procentowe często chowają się za wysokim ukrytych prowizji. Dlatego najlepiej jest porównać warunki i ceny w kilku bankach, w tym samym czasie nie powinno być nieśmiały, aby zwrócić się do kierownika do obliczenia wymaganej ilości i poprosić o niejasnych punktów obowiązkowych płatności.

Dopiero po dokładnym rozpatrzeniu wszystkich wniosków można chronić się przed pytaniem: „Nie płacić pożyczki, co dalej?”, I bezpiecznie ubiegać się o pożyczkę, opierając się na ich możliwości. Nie należy też zrezygnować z obowiązkowego ubezpieczenia, ponieważ, jak wynika z powyższego, można się zdarzyć nieprzewidziane. Czasami lepiej jest przepłacać małą firmę ubezpieczeniową, ale czuje się chroniony przed przejściowymi trudnościami finansowymi.