770 Shares 2118 views

Wymiana zębatki kierowniczej. Naprawa zębatki kierowniczej

Często w różnych forach dedykowanych avtotematike można znaleźć skarg właścicieli samochodów wbić na kierownicy. W tym przypadku, często najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie zębatki kierowniczej. Przyjrzyjmy się, jak skonstruować ten kawałek, typowe usterki omówić możliwości naprawy.

Jak kierownik skrzyni biegów?

Ten kawałek służy jako połączenie pomiędzy kierownicą a kołami samochodu. Za pomocą tej strony z siłą kierownicy przekazywane do kół pojazdów, a tym samym wykonuje skręt pojazdu.

Reduktor jest podłączony do kół przez drążków kierowniczych oraz okuciami. Jest to szczegół biegu. Przekładni, która jest przymocowana do wału kolumny zazębia się z zębami na szynie. Kiedy wał się obraca, zmiana biegów bieg bok części.

W większości przypadków, projekt sterownicza składa się z wału, uszczelki, pierścienie uszczelniające, pylnikami. Można zobaczyć, jak to wygląda listwy zębatej. Zdjęcia można zobaczyć poniżej.

Typowe problemy

Na pierwszym miejscu znajduje się pukanie między awariami. Jest to najbardziej przykre i nieprzyjemne, jak to możliwe dla kierowców wszystkich tych dźwięków, które słychać było spod przedniej osi. Początkowo wbić ledwo zauważalne, ale jego intensywność wzrasta. Następnie, po pewnym czasie, te uderzenia są podane w ramię. Po kilku miesiącach jazdy na nierównych drogach staje śmierć jest niczym. Te drgania na kierownicy w dłoniach, jakby rannego zwierzęcia.

Co ciekawe, wydaje się, że wszyscy tylko małe dziur drogowych. Ale maszyna dołów pokonuje cicho. Jest to pierwszy znak, że potrzebuje statyw naprawa kierownicy.

Jeszcze inna popularna funkcja – to napięty mechanizm pracy. Zdarza się, że koło działa bardzo dobrze tylko w jednym kierunku. Po krótkiej zaparkowaniu pojazdu mogą obserwować kałużę oleju i charakterystyczny szum w wspomaganiem kierownicy. Wszystko to sygnalizuje, co wkrótce stanie się niemożliwe, aby obsługiwać maszynę. Odnosi się do mechanizmów hydraulicznych. Powodem tych niepowodzeń jest plomby że pogorszyła.

Jest jeszcze inny problem. Ten luz. Można poczuć w dłoniach. Kierownica jest wolny, aby przejść na prawo i na lewo podczas jazdy z małą prędkością. Jednocześnie muszą stracił reakcje ostrość i wrażliwość na uderzenia kierowcy. Wśród przyczyn tego punktu widzenia można wyróżnić zaburzenia oporową bieg zębów i koło zębate, pionowe swobodnych łożyska Wheeling, zużyte tuleje i inne uszkodzenia mechaniczne. Tutaj najlepszym sposobem – wymiana zębatki kierowniczej.

Nadal emitują złą powrót kierownicy w centralnym położeniu neutralnym. Jest prawdopodobne jest zdeformowany samego reduktora zębatego wałka lub jego obudowę.

Autodiagnostyka

Aby dowiedzieć się dokładnie, czy trzeba będzie całkowite zastąpienie szafie, czy można zrobić proste naprawy, warto wydać małą środków diagnostycznych. To jest po prostu zrobić ręcznie.

Naprawa i regulacja jest możliwe, aby to zrobić, jeśli nie słychać dźwięku z normalnym. Dla procedur diagnostycznych trzeba zdemontować kierownicę. Obserwowani wału ciągnącego w górę iw dół. Jeśli istnieje wyraźny ruch, to znaczy, że nie ma reechnyh smar łożyskowy.

Nadal możliwe jest, aby sprawdzić poziom biegów kontaktowych i skrzyń biegów oraz ewentualny luz w buszu. Odbywa się to za pomocą dostatecznie wiarygodnych sprzęgła, a także miejsce, gdzie podłączony trakcji. Odbywa się to w następujący sposób. Węzeł jest pod maską i pociągnął wał. Jeśli powolnego ruchu, elementy poluzowane, to nie jest przerażające. Jeżeli wszystkie te działania towarzyszą okropnym zgrzytem i hukiem, a potem – to jest złe. Nieuniknione rack naprawa kierownicy.

Dostępne są trzy opcje, aby zapisać dane i powrócić do jego obsługi samochodu. Ta akwizycja i niezależne naprawy Zestaw naprawczy, udać się do stacji paliw, a jeden jest bardziej radykalne rozwiązanie – wymiana zębatki kierowniczej w pełni ze wszystkich podrobów.

Jeśli istnieje pewna ilość pieniędzy, to oczywiście, najlepiej jest stworzenie całkowicie nowej części. Ożywienie SRT będzie trochę tańsze, ale gwarancje w tym momencie ile biegów – nie. Niezależna naprawa mniej prawdopodobne, ale wymaga zakupu zestawu naprawczego. Drogi Czy wymiana drążek kierowniczy? Cena tej pracy dla VAZ 1500 p oraz dodać tutaj także cenę za nową część. Okazuje okrągłą sumę.

Tuleja przekładni kierowniczej

Konstrukcja przekładnia ma szczególne rękawa. Jeśli wystąpią znaczne zwiększenie wysiłków, aby sterować, jeśli zauważy się smugi mechanizmu, jeśli zapuka kierownicy przekazywane jasno, czy kierownica jest luka, to konieczność wymiany tuleje Drążek kierowniczy.

proces wymiany

Profesjonaliści w naprawie samochodu nie jest zalecany do przeprowadzania samodzielnych napraw takiego planu, ponieważ mechanizm jest skomplikowane w budowie, i może wymagać specjalnych narzędzi dla niektórych operacji. Nie będziemy słuchać ekspertów. Po tym wszystkim, do prac remontowych przy użyciu prostego zestawu narzędzi, które można łatwo znaleźć w każdym garażu, a także zestaw naprawczy.

Zestaw naprawczy składa się z pylników, jak również do klejenia uszczelek pierścienia falistego.

Jak zdemontować szynę?

Czy sam tej pracy jest bardzo trudne. Prace te powinny być wykonywane z przyjacielem, sąsiadem, ale z nikim. Partner musi w pierwszych krokach. To właśnie wtedy potrzeba demontażu i rozbiórki mechanizmu kierowniczego.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba usunąć odpowiednią oponę i koło całkowicie lepiej. W następnym kroku należy odkręcić nakrętkę z końcówki. Jeżeli nakrętka jest trudne, aby spróbować moczyć go w WD-40. Następnie odkręcić kierownicę do oporu w lewo.

Tak, za pomocą płaskiego śrubokręta reduktor musi być odłączony od przeciągów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy podnieść mały samochód. W następnym kroku należy zdjąć plastikową pokrywkę i przekręcając nakrętkę kontrującą. Pierścienie również konieczność demontażu, a następnie można wyjąć wał i dno dławnicy. Górny może być usunięty dopiero po dławika należy usunąć kołek, który przechowuje się.

Po tych wszystkich działań usunięta pierścień osadczy, potem reduktor biegów, a teraz jest to łatwe i proste do demontażu tulei z tworzywa sztucznego oraz dławik.

Komponenty będzie brud i olej, więc muszą być dokładnie oczyszczone. Oczyszczanie może być kontrolowane i kontroli. Bush powinien zostać zastąpiony koniecznie jeść to poważnie pracował. Bush zwykle nie w wyniku procesów korozyjnych.

wymienić wtyczkę

Punkt nie jest trudne, ale nie zawsze działa za pierwszym razem. Musisz pracować dokładnie. Umieścić świeże rękaw w foteliku nie jest zbyt wygodne. Obudowa ta część ma półkolisty kształt płaski. Tu, w tej formie i trzeba uzyskać specjalne „uszy” na rękawie. Wygodnie jest dobrze razem. Mate może pracować koło – to element pójdzie łatwiej.

Po instalacji, wtyczka powinna być dobrze przegapić. Można użyć specjalnego narzędzia lub zdrowym litologicznych. Następnie, po montażowych i instalacyjnych prętów, zawiasy również wymagają obfitego smarowania.

Wymiana uszczelki zębatki kierowniczej

Ten niewielki szczegół ten mechanizm zapobiega wody, brudu i pyłu. Jak użyć duster może przyjść w ruinę, na przykład, łza – to musi być zmienione. Zrozumieć, że pokrywa ochronna jest rozdarty, jak się okazuje, nie zawsze. W celu upewnienia się, że pylników nienaruszone, obrócić kierownicę do oporu w prawo i zobaczyć szczegół interesujące nas. Potem – tak samo, ale skręcić maksymalnie w lewo.

wirowania koła jest konieczne, ponieważ przesuwa pręt i bieg przedmiotu. Wraz z tych elementów jest odkształcony i obudowa ochronna.

Tak, staramy się zastąpić element bez konieczności demontażu. Aby to zrobić, należy wyjąć filtr powietrza, więc jest to nie przeszkadzają. Ponadto, odłączenie rury do drenażu wody. Teraz wyjąć mechanizm ochronny. To jest po prostu zrobione przez skręcenie kilka nakrętek M10.

Następny element 20 odkręcić pchnięcie ich odkręcić zacisk mocujący mechanizm do karoserii. Zobacz poprzez powiązania ze skrajną boków pylników i wyjąć go.

Teraz etap oczyszczania. To wszystko jest czyste i dobrze nasmarowane. Można użyć smaru do przegubów homokinetycznych, litologicznych lub grafitowy smar. Przed umieścić nowy mieszkowe, smarować wnętrze. Po tym wszystkim, porusza się z prętów. Umieść go na stojaku i upewnić się, że porusza się swobodnie. Następnie przekręcić to wszystko z powrotem.

Wymiana zębatki kierowniczej z VAZ-2110

Na przykład 2110 Zobaczmy jak wymieniasz strukturę. Zdejmij bagażnik – to łatwe. Aby to zrobić, należy odkręcić śrubę mocującą sprzęgło. Można go znaleźć pod pedały. Nie trzeba będzie wprowadzić 13. Następnie – przenieść się w komorze silnika. Tutaj odkręcić nakrętki mocujące całą strukturę do ciała. Ponadto, podajnik do przodu tak długo, jak mount nie będzie działać. Teraz można uzyskać szczegół łuku koła. Pozostaje tylko zainstalować nową część i zmontować w odwrotnej kolejności.