441 Shares 3286 views

Jak uczyć dzieci czytać przez sylab. Podstawowe techniki i zalecenia

W dzisiejszym świecie istnieje wiele metod nauczania czytania. Utworzone w celu w jakim wieku i jak zacząć uczyć dziecko czytać, są diametralnie różne od siebie. Istnieją różne podejścia do tego problemu. Niektórzy zalecają szkolenia począwszy od kołyski, z drugiej – nie wcześniej niż w wieku szkolnym. Niektórzy ludzie uczą się czytać z dźwiękami alfabetu lub innych – z sylab, a inne – ze słowami. Ten artykuł omówi kilka typowych technik i gier, które pomogą Ci zrozumieć, jak uczyć dzieci czytać przez sylab.


pomoce edukacyjne

Uczyć czytania przez sylaby rodzice pomagają wiele różnych korzyści, które można kupić w sklepie lub zrobić to samemu. Ten tradycyjny startery, książki, kostki Zaitseva, litery magnetyczne, wentylatory z liter i sylab, specjalnych programów komputerowych i arkuszy kalkulacyjnych. Pomysłowość i wyobraźnia w stosowaniu tego i innych materiałów będą pierwszymi asystenci rodziców, opiekunów i nauczycieli pracujących w jaki sposób uczyć dzieci czytać przez sylab.

metodologia Zajcew

technika Zaitseva jest jednym z najbardziej popularnych i skutecznych metod nauczania czytania. Angażować się na nim może być jak z jednego dziecka lub grupy dzieci. Kategoria wiekowa uczniów: od sześciu miesięcy do siedmiu lat, a biednych uczniów szkoły podstawowej. Główną cechą tej metody – to buczenie, zamiast wymowy sylab. Zajmując się pytanie, jak uczyć dzieci czytać przez sylab, Zajcew proponuje użyć specjalnych kostek o różnych kolorach na nich napisane i stoły magazynu.

Nauka czytania książki ABC Żukowa

Z tego podręcznika opracowanego przez uwzględnieniem wieku i terapii mowy cech dzieci, dziecko szybko nauczy się łączenie liter w sylaby i sylab – słów. Ważnym tajemnicą nauka czytania sylab tutaj jest to, że pierwszy dźwięk trzeba ciągnąć tak długo, jak nie „spotkać się” z drugiej. Dlatego ABC Żukowa koniecznie przydatna dla tych, którzy zastanawiają się, jak nauczyć dziecko czytać przez sylab.

Rozwijać „windy” grę do nauki czytania przez sylaby

Do tej gry trzeba przygotować tekturowych kart z literami napisane na nich. Spółgłoski są ułożone jedna na drugiej kolumnie. Następnie podjąć każdą samogłoskę i umieszczone blisko najniższego spółgłoskę. Stopniowo samogłoska „idzie” nad „zatrzymanie” na każdej „piętrze”. Na przystankach dziecko z dorosłym powinien przeczytać otrzymaną sylaby (AT, AC). Gdy wszystkie sylaby, które zostały przeczytane, samogłoska staje lewa spółgłosek i znowu „idzie” do góry (jak AK). Największym błędem rodziców jest odrębnym literami czytania po złożeniu sylaby. Na przykład, „Me” czy „um”. W rezultacie dziecko jest zdezorientowany i okazuje się: IEA – IEA lub EMA – EMA (MA – MA). Aby poradzić sobie z takim problemem to jest bardzo trudne. A potem rodzice zatrzyma się, nie wiedząc, w końcu, jak uczyć dzieci do czytania przez sylaby. Dlatego, aby odnieść sukces klasę, należy dokładnie przestrzegać zaleceń założycieli wybranej metody.

Jak nauczyć dziecko czytać w wieku 5 lat

Nauka czytania przez dziecko jak najlepiej zacząć od czterech do pięciu lat. Potem dzieci opracowali naturalne zainteresowanie nauką. W sześciu lub siedmiu lat, to już konieczne, aby wywołać sztucznie, a następnie proces jest już skomplikowane. Główne warunki są systematyczne szkolenia i obecność elementów gry. Pamiętaj, aby zachować chwalić i zachęcać dziecko, nawet jeśli nie jest to wszystko okazuje. Z miłością i cierpliwością najbliższymi dziecko pokaże bardzo dobre wyniki i osiągnąć większy sukces.