378 Shares 8115 views

Hormonalna spirala „Mirena”: opis, instrukcję obsługi, składu, wydajność i opinie

Dzięki nowoczesnym metodom antykoncepcji kobiet ubezpieczyć nie tylko przed niechcianą ciążą, ale także pozbyć się niektórych chorób. Jednym z najbardziej popularnych opcji ochrony, który jest w stanie dać taki wynik jest spirala hormonalna. Ta metoda antykoncepcji ma wiele pozytywnych aspektów. IUD „Mirena” – najnowszym osiągnięciem w dziedzinie ginekologii. Rozważmy to urządzenie, a także zwrócenie uwagi na swoje zalety, wady i recenzji pacjentów.

Jaki jest wkładka wewnątrzmaciczna?

Jedną z najbardziej skutecznych metod kontroli płodności – urządzenie wewnątrzmaciczne – to urządzenie, które jest umieszczone w macicy i utrudnia przepływ męskich narządów gamet jaja i zapobiega ich połączenia i zamocowania do komórki jajowej (zarodków).

Montaż systemu wewnątrzmacicznego zmniejsza możliwość zajścia w ciążę przed dziesiątej części procenta. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy kobiety są coraz bardziej opóźnia rozrodczym. Urządzenie to ma kształt litery T jest często instalowane w 3-5 dniu cyklu miesiączkowego. Od tego, czy ta metoda jest odpowiednia ochrona, mogę tylko powiedzieć, prowadzącego ginekologa po badaniu lekarskim kobiety.

Jak działa spirala?

Głównym celem wkładki jest zapobieganie zapłodnienia jaja i dalszego mocowania jaja do ściany macicy. Jeśli nadal występowały fuzja dwóch komórek rozrodczych, system zaczyna mieć wpływ poronne. W takim przypadku spiralna powoduje zwiększoną redukcję hormonów jajowodów, powodując szybką penetrację komórki jajowej do jamy macicy, a następnie jej zniszczenia. Następnie macicę wykrywa „obiekt” jako obce i proces oddawania zawiera – ściany macicy zaczynają się kurczyć.

Rodzaje IUDs

W praktyce ginekologicznej, stosuje różnorodne helisy, które różnią się przede wszystkim w formie. System wewnątrzmacicznego mogą być pętli i pierścieniowe, spiralny lub parasola, a literą F. Jeszcze bardziej popularne urządzenia w postaci litery T.

Materiały konstrukcyjne do antykoncepcji wewnątrzmacicznej są również różne: miedź, srebro, złoto i tworzyw sztucznych. antykoncepcyjny wielkość jest regulowana indywidualnie dla każdej kobiety, w zależności od anatomii pacjenta.

IUD może być hormonalne i niehormonalnym. W pierwszym przypadku, efekt antykoncepcyjny stanowi urządzenie zawarte w hormonu łodygi, który uwalnia się w małych ilościach. Nawet niskie dawki hormonu powoduje pogrubienie warstwy śluzówki macicy, i zapobiega przedostawaniu się gamet męskich. Spirale wykonane z miedzi i srebra, należą do drugiej, typu non-hormonalnej i nie spowolniła wpływ na plemniki. Dowiedzieć się, czy urządzenie (jednego lub drugiego modelu) pomogą prowadzącego ginekolog hormonu.

„Mirena” – nowoczesna metoda ochrony

System wewnątrzmacicznego „Mirena” – najnowsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie ginekologii. Ma kształt litery T i może być zainstalowany w jamie macicy, przez dłuższy okres czasu (do 5 lat). Hormonalna spirala „Mirena” (cena antykoncepcyjnych – około 12 tysięcy rubli) zawiera hormon lewonorgestrel, zapewniając gestagennym na poziomie lokalnym z stopniowego uwalniania.

Ilość substancji czynnej – 52 mg. Hormon zaczyna oddzielać bezpośrednio po przestrzeni spirali w macicy. Początkowo lewonorgestrel zwolniony z szybkością 20 mikrogramów dziennie. Stopa ta jest zmniejszona o połowę do końca piątego roku po instalacji systemu wewnątrzmacicznego. Hormon jest praktycznie nie wchłania się do krwiobiegu, co czyni tę metodę ochrony, aby uniknąć problemów zdrowotnych.

Cechy spirala „Mirena”

Hormonalne IUD „Mirena” już w pierwszym miesiącu instalacji kilka zmienia charakter menstruacji. W pierwszych miesiącach krwawienia może wzrosnąć, ale w miarę upływu czasu (zwykle pod koniec pierwszego roku), wydzielina staje się rzadkością. Niektórzy pacjenci pamiętać wystąpienia miesiączki – całkowity brak miesiączki.

Ze względu na ten efekt terapeutyczny spirali jest często przepisywany kobietom w celach terapeutycznych. Leczący ginekolog powinien być co 6 miesięcy, aby sprawdzić stan środka antykoncepcyjnego.

Jak wygląda proces instalacji?

Hormonalna spirala może być ustawiane tylko przez lekarza prowadzącego. Pre pacjent musi przejść testy (cytologia wymaz na florę i infekcji, chorób przenoszonych drogą płciową, wspólne krwi i moczu). będzie trzeba także zrobić USG.

Odpowiada hormonu spirali podczas pierwszych 7 dni nowego cyklu miesiączkowego (typowo 3-5 godzin). W niektórych przypadkach jest to możliwe, a później wprowadzenie. Po urodzeniu, spirala może ustawić na co najmniej 4-5 tygodni, gdy macica jest całkowicie przywrócony. Jeśli odczuwasz dyskomfort, krwawienia lub inne nienormalne objawy po wprowadzeniu spirali należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

wskazania

Należy rozumieć, że spirala hormon roślinny jest pokazany w szczególnych przypadkach, a nie lekarstwo dla każdej kobiety. Zalecane tej metody antykoncepcji pacjenta specjalista może także w pewnych chorobach. Głównymi wskazaniami do stosowania są:

 • endometrioza – patologiczna proliferacja śluzówki jamy macicy – endometrium;
 • idiopatyczne krwotok – ciężkie krwawienia miesiączkowe;
 • hysteromyoma – łagodny nowotwór, który występuje w tkankach mięśni ciała (spirali może być stosowane jako profilaktyka).

Kto nie pasuje do systemu wewnątrzmacicznego hormonalną?

Podjąwszy zainstalować wewnątrzmacicznego antykoncepcji, kobieta musi przejść badania lekarskie, które pomogą wyeliminować warunki, w których ta procedura nie jest dozwolona. Przeciwwskazane zainstalować spiralę w następujących przypadkach:

 • ciąża;
 • dysplazja;
 • nadżerek;
 • szyjki macicy;
 • Anomalie struktury macicy (wrodzone lub nabyte);
 • infekcyjne lub zapalne procesy układu moczowo-płciowego;
 • endometrioza poporodowa;
 • zespół nabytego niedoboru odporności;
 • połogu (pierwsze 4 tygodnie);
 • choroba wątroby;
 • zakrzepica żył głębokich;
 • Elementy nietolerancja helisy.

Wewnątrzmacicznego antykoncepcji nie jest zalecany dla kobiet pierwiastek. W przypadku Działania niepożądane ewentualnego negatywnego wpływu na funkcje rozrodcze.

Hormonalna spirala „Mirena”: Opinie

Kobiety, które decydują się chronić przed niechcianą ciążą spirali z Finlandii, pozostaje głównie pozytywne recenzje. Główną zaletą – wysoki stopień antykoncepcji. Hormon uwalniany w czasie pracy urządzenia zapobiega ciąży w ten sam sposób przez cały czas. Ponadto, substancja czynna wykazuje działanie terapeutyczne. W związku z tym, w niektórych przypadkach, lekarze zalecamy hormon spirala „Mirena” został zainstalowany.

Cena tego urządzenia jest bardzo wysoka, nawet w porównaniu do większości rówieśników. A jeśli masz jakiekolwiek objawy niepożądane – spirala muszą być usunięte. Pieniądze zostaną wydane na marne. Jednak sądząc po opiniach, skutki uboczne są bardzo rzadkie, a system wewnątrzmacicznego płaci za koszty całego procesu użytkowania. Wystarczy tylko porównać go z kwoty, która powinna być wydawane na 5 lat na pigułki hormonalne, lub innych środków ochrony.

Kobiety nie muszą się martwić, że jakiś czas po instalacji spirali krwawienia miesiączkowego ustały. Jest to całkiem normalne reakcji. cykl miesięczny zostanie przywrócona w ciągu pierwszych miesięcy po usunięciu urządzenia z macicy.

Popularny system wewnątrzmacicznego

W zależności od preferencji kobiety i zaleceń lekarza, można znaleźć najodpowiedniejszy spiralę hormonalną. Cena w tej kwestii odgrywa również ważną rolę. Popularność zdobył kilka rodzajów IUD, które są o wiele bardziej przystępne urządzenie „Mirena” w podobnych cenach.

IUD znak „Juno” przedstawiony w formie litery T i pierścieni o różnej średnicy. systemy kosztują – od 300 do 1000 rubli. T kształcie spirali może być wykonana z tworzywa sztucznego, obejmują srebro, miedź. Przed instalacją wykluczyć alergię na wybranym materiale. „Juno Bio-T super” wykonane z tworzywa sztucznego i posiada miedziane uzwojenie. Ponadto, powierzchnia urządzenia potraktowano specjalnym roztworze antyseptycznym, w której skład mają propolis.

Spirala "Nova-T" – kolejny popularny analog "Mirena". Instalacji systemu może być też okres 5 lat. Materiał budowy spirali jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Rama wykonana jest z tworzywa sztucznego, zwoju – z miedzi. Cena spirala – 2300-2600 rubli.

„Levonova” – popularny hormonalne spirala. Eksperci sugerują, że gości jest to kompletny analogowy „Mirena”. Głównym składnikiem aktywna – lewonorgestrel hormonu.

Przed zakupem hormonalną wkładkę wewnątrzmaciczną, należy uzyskać profesjonalne porady, które pomogą Ci wybrać najlepsze lekarstwo.