404 Shares 6585 views

etykieta telefon i jego małe sekrety

W dzisiejszym świecie, regularnie popełnić ogromną ilość telefonów – rozmów na temat kwestii biznesowych, komunikacji z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Zdarza się, że w ciągu dnia nasz telefon po prostu nie zatrzyma. Jednak niewiele osób w naszym chaotycznym czasu myśleć o tym, jak grzeczny i dobrze organizuje swoje rozmowy telefoniczne. Ale etykieta komórkowy – to jest jako integralna część kultury, jak dobrych obyczajów w prawdziwym życiu.

Niedbale spadła słowo lub fraza może niewłaściwie włożona w błyskawicznej ruinę dowolny poprzednio produkowane pozytywne wrażenie na rozmówcy. Aby uniknąć poważnych błędów, ważne jest, aby monitorować swoją mowę i przestrzegać podstawowych zasad etykiety telefonicznej.

Zacznijmy od faktu, że każda rozmowa charakter działalności nie powinien być przedłużającego się w czasie. Pamiętaj, że każdy z nas – są zajęci ludzie, i nikt nie może tracić cennych minut do rozmowy przez telefon z kimś w godzinach pracy. Jeśli pytanie jest zbyt ważne i poważne, aby szybko go rozwiązać, należy ustawić go kontynuować rozmowę osobiście. Staraj się nie zabrać ze swoim partnerem na dłużej niż pięć minut. W przeciwnym razie będzie to brzydko z twojej strony.

Etykieta komunikacji telefonicznej określa również maksymalną możliwą oczekujące na linii. Jeżeli abonent nie spieszy się do objęcia, nie wymagają zbyt długo. Liczyć sześć pierścieni i przerwał połączenie. To nie pozwala wydawać się zbyt nachalny, a nawet rodzaj ingerencji.

Nie zapomnij o przyjazne powitanie do swojego niewidzialnego towarzysza. I zamiast banalne „Hello”, to lepiej byłoby powiedzieć „Hello!”. Pamiętaj, aby zapytać, z którymi rozmowy przychodzącej. Jeśli słuchawka nie podniósł kto czego potrzeba, zapytać, czy żądanej osoby możliwość zaprezentowania mówić. W żadnym wypadku nie nalegają w przypadku negatywnej odpowiedzi. Lepiej zapytać, w jakim czasie będzie najwygodniej poruszać się do rozmowy.

etykieta telefon stwierdza, że w przypadku awarii zasilania jest zobowiązany wezwać stronę o komunikacji, która była pierwotnie inicjatywą. Dlatego też, jeśli rozmowa jest ważna przede wszystkim dla was, nie można oczekiwać, że druga osoba zadzwoni pierwszy.

Wszystko może się zdarzyć. Na przykład, miesza się numer telefonu. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Że tym razem powinni etykiety telefonicznej? Jeśli zdajesz sobie sprawę, że oczywiście nie było, prosić o przebaczenie za zakłócanie osobę i następnym razem bardziej uważnie wybrać numer. Pamiętaj, aby zapytać, czy to naprawdę teraz nie pomylisz. Jeśli jest to twój partner cię nazywają, zdałem sobie sprawę, że źle wejście, to nie ma potrzeby mówić takie zwroty jak: „Kim jesteś?”, „Kto zwę” i „Co to jest wybieranie numer?”. Tylko grzecznie i taktownie powiedzieć osobie, która nie jest na liczbie wymaganej partii.

Jeśli połączenie jest inicjowane przez użytkownika, należy wcześniej pomyśleć nad scenariuszem nadchodzącej rozmowy. etykieta telefon radzi przygotować przykładowy zestaw wyrażeń i zdań, które można powiedzieć w tej sprawie. Po wszystkich niezręcznych pauz i ciszy w słuchawce będzie bardzo niegrzeczny do drugiej strony. umieścić również na wszelki wypadek nie daleko od niego papier i długopis, aby móc natychmiast napisać jakieś dane, aniżeli zmuszając rozmówcę czekać na linii aż wyszukać wszystko, czego potrzebujesz, jeśli to konieczne.

Jeśli chcesz zachować etykiety telefonicznej, nigdy wezwać osobę z zagadnień pracy pod numerem domowym. Jest on uważany za szczyt złego smaku. Zostaw go zapomnieć o affaires przynajmniej w wolnym czasie pracuje dni. Dla wszystkich momentów roboczych są specjalne pokoje. Tylko wtedy, gdy osoba zaproponuje w wywołaniu alarmowym do swojego telefonu domowego, można to zrobić bez obawy rude.