456 Shares 2562 views

Szklenie balkonów i loggii profilu aluminiowego: opinie specjalistów

Jeśli w planach do glazury balkon lub wymiany starych okien na bardziej nowoczesny i nowe, powinniśmy zwrócić uwagę na okna z ram aluminiowych. Obecnie istnieje ogromna gama okien z różnych wzorów i systemów otwartych, najważniejsze, aby dokonać właściwego wyboru.

Zdaniem ekspertów, oszklenie balkonów aluminium, loggie – jest nie tylko piękny, ale także opłacalne. Czy muszę uzyskać pozwolenie na montaż okna z podwójnymi szybami na balkon? Jak zmaksymalizować przestrzeń i sprawiają, że pod względem estetycznym? Jakie okno projekt najbardziej wygodny i praktyczny?

profil aluminiowy – co to jest?

W ostatnich latach, aluminium jest bardzo popularny w oszklenia, to ze względu na fakt, że materiał ten jest trwały, lekki i zwartość. Nie przeprowadzenia dodatkowego obciążenia struktury, takie jak chlorek winylu, i bardziej niezawodne niż drewno. Ponadto, ceny dla konstrukcji aluminiowych niższe niż w metalu i tworzyw sztucznych.

Rynek budowlany oferuje ogromną różnorodność profili metalowych. Wyboru dokonuje się według następujących kryteriów.

 1. Zliczanie liczby komór powietrznych w ramce. Specjaliści powiedzieć, że im więcej kamer w ramie okna, tym niższa przewodność cieplną i lepszą izolację akustyczną. Ponadto, im więcej ich, tym łatwiej jest ustanowienie ulepszonego składnika wzmacniającego i akcesoria. Standardowy numer komór powietrznych w profilu – od 2 do 7.
 2. wygląd ramy. Są ciepłe i zimne. Zimno profil składa się ze szkła i nie ma izolacji, więc jest to tańsze. Thermo-wstawiania ma ciepłe, poduszki powietrzne i oszczędność energii szybami, ze względu na to, co kosztuje drożej.
 3. Warianty systemy otwierania: przesuwne, kołysanie, składania, etc …
 4. Możliwość montażu dwóch, trzech komorowe okna (energooszczędny, izolacja akustyczna).
 5. Konstrukcja profilu. Różne kolory, metalu lub laminowanej ramy.

Zwiększenie przestrzeni, estetyczny wygląd i niezawodność konstrukcji – to wszystko daje oszklenie balkonów i loggii. Zdjęcie poniżej pokazuje jak atrakcyjny wygląd tych okien.

dokumentacja

Jeśli balkon jest umieszczony na przedniej części domu, pozwolenie musi być przeszklone. Powodem tej ewentualnej rozbieżności między ogólnym projektu lub błędy w rysunku, co grozi poważnymi konsekwencjami. Nawet jeśli po prostu chcesz zmienić stare okna na nowe lub ponownego malowania ramkę w innym kolorze, wyrównanie z odpowiednimi służbami – jest koniecznością.

Aby to zrobić, musisz zebrać następujące dokumenty:

 • aplikacja;
 • dokumenty określające prawo do nieruchomości (oryginał i kserokopia, która jest niezbędna, aby zapewnić notariusza);
 • EZHD (pojedynczy dokument obudowa, która obejmuje całość majątku listą informacji);
 • rysunek zharmonizowane z właściwej inspekcji (pożar, CPS, Architekci) – trwa to typowy rysunek kopiowana i zapewnić go przez notariusza;
 • paszport techniczny, wydawane przez pracowników WIT.

Ważne jest, aby należycie przeprowadzić oszklenie balkonów i loggii profilu aluminiowego. Opinie mówią, że uchwała nie może dać, jeśli mieszkasz w domu, który znajduje się w zabytkowym budynku, lub jeśli nie ma żadnych dokumentów prawnych.

Jeżeli pozwolenie uzyskuje się, a następnie po pracy chcesz zaprosić do sprawdzenia prowizji. Po wynoszą one aktem akceptacji, konieczne jest wprowadzenie zmian w karcie oraz akty konstytutywne.

W przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić grzywnę i powrócić do pierwotnego wyglądu pomieszczenia.

przeznaczenie

Dla tych, którzy szukają estetycznie atrakcyjne i praktyczne, trzeba zwrócić uwagę na przeszklenia aluminiowego loggiami. Profil-balkon z metalu nie wymaga stałej opieki i męczące, w przeciwieństwie do drewnianych klatek.

Ponadto, jest przeszklone wykonuje szereg przydatnych funkcji:

 • ochrona przed wiatrem, deszczem, śniegiem, a częściowo od słońca;
 • rozszerzanie powierzchni;
 • izolacja zachowania ciepła, a na tej podstawie – minimalna nakłady na narzędzia (energii elektrycznej, gazu).

Funkcjonalność IG zależy również od takich czynników, jak rodzaj oszklenia: ciepłej lub zimnej.

Zimno rodzaj oszklenia

Odnosi się to do stosunkowo taniej standardowych okien aluminium, których głównym celem – jest przed deszczem i pyłu ochrony. Pokój ten może być wykorzystywany jako magazyn, letnim tarasem i miejscem na suszenie ubrań.

plusy:

 • koszt

Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie – to zimny balkony i loggie szklane aluminiowy profil. Opinie mówią, że okna są o wiele tańsze niż drewna lub metalu i tworzywa sztucznego. Dlatego domagają się wystarczająco w dzisiejszych czasach. A więc jeśli chcesz wykorzystać przestrzeń do przechowywania, takich okien – jest najlepszym rozwiązaniem.

 • łatwość

Ramy aluminiowe są wystarczająco mała waga, dzięki czemu mogą one być zainstalowane na każdej ścianie. Nawet niektóre z metalową poręcz może wytrzymać ciężar aluminium IG.

 • Przesuwny system otwierania

Przesuwane ramek – Vesma łatwy w użyciu, w przeciwieństwie do zamachu. Ponadto, z ich pomocą, oszczędność miejsca i są bezpieczniejsze. Na przykład, jeśli wiatr na ulicy, okna z systemem otwierania może pozostać otwarte nawet bez mocowania, a dzięki specjalnej konstrukcji, nadal nie będą zamknięte, a nie otwierają.

 • długa żywotność

Konstrukcja z profili aluminiowych tak proste, że niemal nie zawieść. Podwójnie oszklone okna – jest wystarczająco silny, aby oprzeć się godnie żadnej złej pogody. Ponadto, rama tego metalu są trwałe i dobre właściwości antykorozyjne. Minimalna żywotność takich okien – od 35 lat lub więcej.

 • tankowiec szklenie

Kompaktowe, lekkie i łatwe w oszklone okna z profilu aluminiowego pozwala przełożyć na rzeczywistość oszklenia tankowiec – Okno ustawiania trochę dalej ściany. Co, choć nie dużo, ale może zwiększyć przestrzeń dzięki pojemnym parapecie, które mogą być ozdobione kwiatami.

 • unikalny styl

Jeśli się osobisty rozkaz, mistrz będzie produkować okna z ramami o dowolnym kolorze. Ponadto, same okna są nie tylko przezroczysty, ale również z tonowania lub lustro, które, oczywiście, będą odzwierciedlone w cenie. Podwójne okna z profili aluminiowych w najróżniejszych rozmiarach. Panoramiczne okna z drewnianych lub plastikowych ramek są znacznie droższe niż te z profilu aluminiowego.

Wady:

 • wysoka przewodność cieplna

Standardowe aluminium ramki nie są izolowane (nie profili z termicznego), a więc w zimnej porze roku na balkonie temperatura jest na tyle niska. Chociaż są one jeszcze trochę utrzymać ciepło w szczeliny między oknem a drzwiami.

 • zamrażanie

Przy bardzo niskich temperaturach i zatrzaski skrzydeł może zamarznąć, co znacznie komplikuje proces otwierania i zamykania okna i twarze mechanizmów rozpadu.

 • Niski poziom izolacji hałasu

Aluminium ma małą nieszczelność, a więc w stanie zamkniętym tylko obniża ogólny poziom hałasu.

Jednak te wady są istotne tylko w przypadku, gdy lokal planują aktywnie korzystać i zimą (na przykład jako ogród zimowy lub w biurze), to absolutnie nie ma zastosowania do okien z Inspekt.

ciepłe Stolarka

Problem profile termiczne (warstwa o przewodnictwie niskiej temperaturze, pomiędzy dwoma materiałami) – izolacji cieplnej, a więc są wykorzystywane do izolacji budynków. Te szyby składają się z trzech części – zewnętrzną, wewnętrzną wykładziną i poliamidu, które są nazywane mostkową. To ciepło szyby balkonowe loggie i profilu aluminiowego. Opinie potwierdzają fakt, że te projekty są nie tylko wysokie właściwości izolacyjne ciepła, ale również zwiększyć poziom izolacji akustycznej.

W przeciwieństwie do profili z tworzyw sztucznych i drewna, ramki aluminiowe termiczny wyposażony w poduszki powietrzne (3-7), i mają długą żywotność (około 85 lat). Mają złożoną i solidną konstrukcję i są montowane w szybie grubości (około 15 mm) niż na zimno profili. Wszystkie te czynniki zwiększają poziom hałasu i izolacji cieplnej.

Profile aluminiowe bariery cieplnej są nieco droższe od drewnianych lub z tworzyw sztucznych. Opcja ta jest idealna dla zimnych regionach lub dla bogatych ludzi, którzy potrafią zidentyfikować instalacji i prace wykończeniowe więcej funduszy.

Ciepły aluminiowy stosowany do różnych płatów systemów otwartych .., przesuwne, składane, itd. Z ciepłej ramki Windows są przez mocowania i uszczelnienia. Ostateczna wersja, a jego wartość zależy od układu balkonie.

systemy przeszkleń

Okna aluminiowe prezentowane są ślepe, drzwi przesuwnych, składanych, uchylnych i składanych projektów. Wybór zależy od ceny okien i układu pomieszczenia.

oszklenie balkonów i loggii:

 • głuchy

Ta opcja jest najmniej kosztowne. Aby zapisać, w pomieszczeniu, można zainstalować parę odcinków otworu i wszystkie pozostałe miejsca do zamknięcia niewidomych. Te okna są wykonane z profili i przeszkleń (1 lub więcej).

W tym przypadku, jeśli w pomieszczeniach, w których szyby, o długości 7 m, otwór szkła izolacyjnego będzie niewystarczająca.

 • przesuwny

Okna te są wyposażone w specjalne urządzenia, które w chwili otwarcia poruszają się równolegle do siebie. Te okna są wystarczająco szczelne i nie mogą zapewnić wysoki poziom izolacji termicznej. Szklenie balkonów i loggii Szafy najczęściej używany tylko do ochrony przed pogodą, podczas gdy średni poziom izolacji hałasu mają. Okna te są łatwe do czyszczenia, ponieważ można je łatwo usunąć.

 • Podnoszenie przesuwnych

Takie okna są funkcjonalne, dla ciepła szyby chroni przed deszczem, szum wiatru, mają wysoki stopień izolacji termicznej.

 • huśtawka

System ten jest wykorzystywany zarówno na zimno i ciepło do szklenia. Okna obrotowo aluminiowe mają długą żywotność. Konstrukcja lekka i wystarczająco wytrzymałe. Są one dobrze zabezpieczone przed deszczem, kurzem i wiatrem. Mają względny poziom izolacji akustycznej, ale nie zbyt mocno.

 • składany

Ten system okien aluminiowych „akordeon”, nadają się do ciepłego izolacji. Są one dość zwarte i mają długą żywotność. Ponadto, mają specjalne wzmocnione rolki, które mogą wytrzymać duże obciążenia (60 kg).

elita szklenie

Najbardziej niezwykłe i wyłączne sposoby obejmują bezramowe szklane balkony i loggie. Ta opcja jest odpowiednia dla pięknego domu wypoczynkowego lub prestiżowego mieszkania.

Opcje niezwykły Oszklenie:

 • francuski

Ta opcja panoramiczny oszklenie dla bezpieczeństwa w dolnej części zmontowanych płyt warstwowych i metalu ogradku. Ten rodzaj oszklenia jest niemożliwe, aby odizolować.

 • panoramiczny

Charakteryzuje się niskim parapecie i duże okna z podwójnymi szybami. Do izolacji nadaje wielokomorowe okna.

 • zbiornikowiec

W celu wzmocnienia struktury chcesz utworzyć specjalną metalową podstawę, która może być przekształcona w dużym parapecie. Takie oszklenie jest korzystne, ponieważ dodatkowa przestrzeń występuje. Jednak ta metoda wymaga balkonowych weryfikacja odpowiedzialne władze państwowe i przygotowanie projektu.

 • fiński

Ten układ przesuwny z rolkami 4, który jest łatwy do przesuwania skrzydła. Są one połączone ze sobą i razem. Jeśli są one w pełni otwarty, duży otwór zostaje uwolniony. Struktura wyposażona uszczelnienia szczotkowego, który zapewnia szczelność najwyższa, a więc w wyższej temperaturze 15 ° wewnątrz niż na zewnątrz.

 • bezszkieletowy

To system otwierania drzwi przesuwne, okna z podwójnymi szybami nie są wyposażone w ramkach. Poruszają się na rolkach do klapki boczne są toczone lub przesuniętych razem. Materiał – szkło hartowane. Mogą być zbliżona do specjalnego klucza. Doskonała widoczność i lekki strumień. Bezramowe balkonów i loggii jest odpowiedni do pomieszczeń o różnym wieku i kształtach.

godność

W takim oszklenia ma szereg zalet.

 • niski koszt

Okna aluminiowe są tańsze niż te z drewna lub tworzywa sztucznego.

 • projekt niezawodność

Wynika to z faktu, że aluminium – bardzo trwały metalowy, a zatem mogą wytrzymać duże obciążenia. Okna aluminiowe są znacznie trwalsze niż plastiku lub drewna.

 • Długa żywotność

Inną zaletą aluminiowego profilu jest to, że metal ma doskonałą odporność na korozję i odporny na działanie warunków atmosferycznych dowolnego zaletę. Jeśli prawidłowo zainstalowane i używane takich okien na wszystkich zasad, mogą one trwać przez około 85 lat.

 • przyjazne dla środowiska

Wszystkie materiały i wyposażenie, które jest używane w oszklenia glinu, nie zawiera żadnych substancji toksycznych, nie wywołuje reakcji alergicznych. Tak, te okna można nazwać przyjaznym dla środowiska.

 • Lekkość i uniwersalność

Aluminium – materiał jest bardzo lekki, a więc takie okna mogą być instalowane na tych balkonach, które nie otrzymują ciężki glazury drewnianych lub plastikowych okien.

Ponadto aluminiowe odpowiednie dla każdego układu balkonów (kształt, wielkość).

 • Dogodne systemy otwierania

Różnorodne metody otwierania zaworów, mocne i pewne mechanizmy, które pracują w sposób ciągły. Przesuwnych konstrukcji są bardzo popularne, ponieważ są one łatwe do otwierania, nie wymaga mocowania i nie pęknie, gdy jest wietrznie. Ponadto, są one łatwe do usunięcia i myć.

 • minimalna konserwacja

Konstrukcje aluminiowe nie wymagają stałej opieki. Wszystko, co jest niezbędne – jest lekko przetrzeć szmatką (niestrzępiącą) po jej nawilżeniu w lekkim roztworze detergentu i ciepłej wody. I dla dobra mechanizmów oni potrzebują czasu na rok zwilżyć olejem silnikowym.

 • projekt

Nowoczesna aluminiowa przeszklenie wygląda bardzo twórczy i wyłączny. Jeśli prawidłowo mierzyć i scenografia, to ozdobić każdy, nawet najbardziej nowoczesny budynek.

 • Wąskie ramy aluminiowej

Z tego szczególności konstrukcja wygląda kompaktowe i mają duży strumień światła.

 • Profil z barierą termiczną

Dzięki specjalnej pieczęci jest tradycyjnie zimno aluminium szklenie stał się ciepły. W takiej struktury może być ustawiony w trzech lub więcej jednostek szklanych.

Jeśli równolegle do instalacji okien aluminiowych z mostkiem termicznym do izolacji sufitu i podłogi na balkonie, pomieszczenie może być używane jako szafka nawet zimą.

Wady

Ochrona przed wiatrem, kurzem i deszczem – wszystko to zapewnia oszklenie loggii z profilem aluminiowym. Eksperci twierdzą, że wszystkie opcje dla takich podwójnie oszklonych okien (z wyjątkiem tych z mostem cieplnym) są tradycyjnie zimne. W związku z tym można wyróżnić główne wady:

 • Wysoka przewodność cieplna iw konsekwencji duże straty ciepła – średnia temperatura na balkonie jest większa o 8 ° niż na ulicy;
 • Aluminiowe okna z podwójnymi szybami nie są zaplombowane;
 • Jeśli balkon lub balkon znajduje się na ostatnim piętrze domu, istnieje ryzyko niewielkiego odkształcenia podczas szklenia dużej powierzchni;
 • Zamrażanie mechanizmów (okiennice, zatrzaski) utrudnia otwieranie / zamykanie okien;
 • Niski poziom izolacji hałasu.

Cennik

Koszt problemu zależy od wielu czynników: celu pokoju, układu i wielkości, wyboru okien z podwójnymi szybami i wielu innych. Ważne jest, aby nie zapominać o dodatkowych emocjach: akcesoria, prace instalacyjne.

Czynniki wpływające na cenę:

 1. Zimne szyby aluminiowe są dużo tańsze niż ciepłe.
 2. Układ i wielkość balkonu. Standardowy mały balkon (3 metry) jest tańszy do glazury. Jedną z najdroższych opcji jest przeszklenie pokoi okrągłych lub w kształcie litery U i innych złożonych kształtów.
 3. System otwierania ulotek. Na przykład konstrukcje przesuwne są tanie, oszczędzają cenne metry kwadratowe i są bardzo wygodne w użyciu, jeśli to konieczne, po prostu przesuwają się w bok i nie "zjadają", podczas gdy przestrzeń jest bardziej uszczelniona i mają wysoki poziom izolacji akustycznej. Ostre zmiany temperatury nie mają wpływu na mechanizmy okna;
 4. Rodzaj oszklenia. Klasyczne szyby są uważane za niedrogie, szczególnie przy użyciu okien o zimnym profilu. Ale jest to czasochłonne, kosztowne i nietypowe – jest to zdalne oszklenie balkonów i loggii. Zdjęcie powyżej pokazuje, jak wygląda. Różnica polega na tym, że konstrukcja jest przesuwana poza przegrodę o około 55 cm. Te przeszklenie wymaga dokładniejszego przygotowania.

Ostatnią cenę można obliczyć dopiero po wykonaniu przez kapitana pomiarów i ocenie stopnia złożoności prac instalacyjnych. Szyby standardowego balkonu kosztują około 22 000 rubli. Obejmuje to dostawy, wynagrodzenia dla pracowników, koszt szkła izolacyjnego.

Recenzje

Jakie są właściwości aluminiowych balkonów i loggiasów? Eksperci twierdzą, że na przykład projekt przesuwny jest estetyczny, trwały i praktyczny. Ponadto profil aluminium jest wystarczająco elastyczny, a zatem nadaje się do pomieszczeń o różnych kształtach (okrągły, n, itp.) I rozmiarach.

Specjaliści w produkcji podwójnych szyb aluminiowych twierdzą, że takie okna są doskonale chronione przed penetracją deszczu, śniegu, kurzu i wiatru, a także redukują ogólny poziom hałasu. W przeciwieństwie do drewnianych okien, standardowe aluminiowe ramy nie są bardzo ciasne (z wyjątkiem profili z mostkiem termicznym), ale przy ich pomocy na balkonie wzrasta poziom izolacji cieplnej i są stosunkowo wilgotne.

W trakcie przeprowadzania właściwego oszklenia w domu znajduje się dodatkowy pokój do użytku aktywnego, nawet w zimie. Przy wyborze ciepłego profilu i ociepleniu ścian i sufitu można zaoszczędzić na gazie i energii elektrycznej.

Element metalowy okna z podwójną szybą jest pomalowany specjalną emalią, co sprawia, że jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i nie dopuszcza przenikania wilgoci do pomieszczenia. Ponadto profil jest odporny na korozję.

Okna przesuwne wyposażone są w zatrzaski automatyczne, chroniące pomieszczenie przed penetracją przez osoby nieupoważnione. Mechanizmy konstrukcji przesuwnych są wystarczająco niezawodne i wytrzymują duże obciążenia. Profil aluminiowy jest bardzo lekki i jednocześnie wytrzymały, co pozwala na zdalne oszklenie. Ponadto takie okna są bardzo łatwe w obsłudze i trwałe.

Ich główne właściwości to wielofunkcyjność, niski koszt i wysoka jakość. Zdaniem ekspertów, struktury aluminiowe są liderami współczesnego rynku. Zwiększają przestrzeń użytkową i są ognioodporne. Ponadto są one wykonane z materiałów nietoksycznych i dlatego są uważane za przyjazne dla środowiska.

Pomocne porady

Aby zmniejszyć cenę oszklenia aluminiowego, konieczne jest, aby projekt ma mniej kątów, zwojów, klap i armatury. Możesz też demontować stare okna i samemu dostarczyć nowe aluminiowe dom.

Dla spokojnych obszarów miasta odpowiednie jest przeszklenie balkonu z aluminiowym profilem. Eksperci twierdzą, że standardowy projekt nie chroni przed zimnem, ale doskonale radzi sobie z deszczem, wiatrem i pyłem. Ta opcja jest kilkakrotnie tańsza. Najważniejszą rzeczą nie jest przechowywanie warzyw na balkonie, ponieważ mogą zamarzać;

Montaż szyby aluminiowej trwa około 7 godzin i więcej, jeśli konieczne jest utworzenie ogrodzenia nowego szkła izolacyjnego. Ale można przyspieszyć proces. W tym celu można samodzielnie demontować stare okna.

Czasami złamania profili aluminiowych. Powodem jest niewłaściwa instalacja lub kurczenie się domu. Gdy pojawi się szczelina w pobliżu ramki, konieczne jest pilne wezwanie specjalistę, który dostosowuje drzwi, zastępuje sprzęt i wyrówny otwór.

Konstrukcje przesuwne są lepsze niż huśtanie. Są bardziej otwarte, nie jedz miejsca i nie oderwij od wiatru. Dodatkowo posiadają specjalne zamki, które odprowadzają całą wilgoć, która wpada do profilu.

Trwałość, praktyczność, wszechstronność – wszystko to zapewnia oszklenie balkonów i loggii z profilem aluminiowym. Eksperci twierdzą, że takie struktury, jeśli są odpowiednio obsługiwane, mogą trwać od 35 do 85 lat.