778 Shares 7953 views

Cechy zdjęcia zrobione w kosmosie: dlaczego na nich nie widać gwiazd?

Niedawno, po transmisji na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), wiele komentarzy pojawiło się w internecie, co wskazywało, że te zdjęcia muszą być fałszywe, ponieważ w tle nie ma gwiazd.

Teraz możemy dyskutować na temat tego, jak ludzie wierzą, że rządy na całym świecie angażują się w oszustwa w bilionie dolarów i że tylko komentarze w sieci są w stanie wykryć nieścisłości. Albo możemy zrozumieć, że nie każdy może zrozumieć ten problem, ale nie ma tu nic złego, dopóki aktywnie próbujemy go walczyć. Więc co się stało?

Problemy z oświetleniem

Gwiazdy są wyraźnie widoczne w przestrzeni. W rzeczywistości widzimy je lepiej z kosmosu niż przez naszą gęstą atmosferę. Dlatego naukowcy nadal wysyłają teleskopy.

Powody, dla których gwiazdy nie są widoczne na zdjęciu, ma wiele wspólnego ze zdjęciem niż z astronomią.

Gwiazdy są na tyle słabe w porównaniu do światła odbijanego od Ziemi i Księżyca. Aby robić dobre zdjęcia w kosmosie, trzeba mieć dużą szybkość migawki i bardzo krótki czas ekspozycji. Oznacza to, że nasza planeta i księżyc są wyraźnie widoczne, ale gwiazdy często nie pojawiają się na zdjęciu.

Prędkość podróżowania

Poza niezwykłymi warunkami oświetlenia w kosmosie jest jeszcze jeden czynnik wymagający szybkiego czasu reakcji aparatu. ISS porusza się z prędkością 8 kilometrów na sekundę, co świetnie sprawdza się na orbicie, ale zdjęcia w tym przypadku okazują się rozmyte.

Właściwości urządzeń

Problemem jest nie tylko to. Staraj się fotografować nocne niebo w smartfonie. Ile gwiazd widzisz? A co się stanie, jeśli spróbujesz sfotografować coś na pierwszym planie? Czy twój aparat fotograficzny również złapie gwiazdy w tle?

Z tych powodów astrofotografia wykorzystuje bardzo kosztowne urządzenia, zoptymalizowane pod konkretne zadanie i starannie planują warunki pogodowe i czas ekspozycji.

Ale nawet jeśli gwiazdy są często niewidoczne na wszystkich zdjęciach, filmach i transmisjach online, jest wiele pięknie nakręconych zdjęć przedstawiających gwiazdy, a nawet Drogę Mleczną, rozstrzelane przez ISS, które są w domenie publicznej, dzięki czemu można je zobaczyć w każdej chwili. .